TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава за одземање или уништување службен печат или спис

Centar - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против З.Н.

(Видео) Полицаец од Крушево уништува документација и фрла во приколка, поднесена кривична

Скопје1 - 27.02.2024

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, обелодени несовесно однесување на полициски службеник од Крушево: „Кривична пријава и дисциплинска постапка против полициски службеник од Крушево кој несовесно уништил службена документација.

ВИДЕО Документи од МВР и БЈБ завршиле на депонија, поднесена кривична пријава

4NEWS - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против З.Н.

Кривична пријава за одземање или уништување службен печат или спис

Вести плус - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против З.Н.

(Видео) Санкциониран полицаец од Битола, фрлил во смет важни документи

Скопје инфо - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против З.Н.

📽️Кривична за полицаец кој фрлил државни класифицирани документи во приколка за ѓубре

Локално - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против З.Н.

(Видео) Кривична против полицаец од Битола: уништил книги што му припаѓаат на ОВР Крушево

Макфакс - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР до Основното јавно обвинителство за гонење организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против З.Н.

Кривична пријава за одземање или уништување службен печат или спис

24Инфо - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против З.Н.

Кривична пријава за одземање или уништување службен печат или спис

Курир - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против З.Н.

Кривична пријава за одземање или уништување службен печат или спис

ТВ21 - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против З.Н.

ВИДЕО: Полицаец од Крушево фрлил класифицирани документи во ѓубре

А1 On - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против З.Н.

Санкциониран полицаец, фрлил службени документи во смет

Press24 - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против З.Н.

Полицаец фрлил документи во приколка на „Комуна“, заработи кривична

Сител - 27.02.2024

Против полициски службеник од Полициската станица од општа надлежност при СВР Битола поднесна е кривична пријава поради сомнение дека одзел или уништил службен печат или спис. МВР денеска соопшти дека Одделот за внатрешна контрола, криминалистички ...

Кривична пријава за одземање или уништување службен печат или спис за полициски службеник

Нетпрес - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против З.Н.

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК КОЈ УНИШТИЛ ДОКУМЕНТИ - отстранет е од работното место

Фактор - 27.02.2024

Полициски службеник од Битола доби кривична пријава бидејќи фрлил документи во приколка на комуналните служби, иако документите имале одреден степен на класификација. Ова го објави Министерството за внатрешни работи, од каде посочија дека Одделот за ...

Кривична пријава против полицаец од Крушево кој уништил службена документација

Слободен Печат - 27.02.2024

Против полицаец од Полициската станица од општа надлежност при СВР Битола поднесена е кривична пријава поради сомнение дека одзел или уништил службен печат или спис. МВР денеска соопшти дека Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и ...

Кривична против полицаец од Битола: уништил книги што му припаѓаат на ОВР Крушево

Кајгана - 27.02.2024

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР до Основното јавно обвинителство за гонење организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против З.Н.