TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Францускиот актер Жерар Депардје е обвинет за силувања

Канал5 - 23.02.2021

72-годишниот Жерар Депардје, легенда на францускиот филм, е обвинет за „силување и сексуално насилство“ на млада актерка летото 2018 година, што тој го негира, дознава извор близок до случајот.

Актерот Жерар Депардје бил обвинет за наводни силувања: Нападнал млада актерка

Слободен Печат - 23.02.2021

Жерар Депардје, 72-годишен жив споменик на француската кинематографија, беше обвинет на 16 декември за „силување” и „сексуален напад” што тој, наводно, го извршил во летото 2018 година врз млада актерка, што тој го спори, јави дописникот на МИА.

Жерар Депардје обвинет за силување

Н.Македонија - 23.02.2021

Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) и формално е обвинет за сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во 2018 година, откако француското обвинителство повторно го отвори случајот. Тој ги негира наводите.

Актерот Жерар Депардје пак обвинет за силување на млада актерка

Независен - 23.02.2021

Франција – Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) е обвинет за силување и сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во летото 2018 година, но тој ги негираше наводите.

ОБВИНЕТ за силување: Актерот Жерар Депардје нападнал млада актерка

Локално - 23.02.2021

Францускиот актер Жерар Депардје е обвинет за силување на млада актерка пред три години, пишуваат странските медиуми. Во декември, тој беше обвинет за сексуално насилство што се случило во 2018 година, во неговиот стан во Париз, кога жртвата имала ...

Актерот Жерар Депардје обвинет за силување на млада актерка

Опсервер - 23.02.2021

Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) е обвинет за силување и сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во летото 2018 година, но тој ги негираше наводите. Девојката го пријавила случајот во полиција во 2018 година, ...

Актерот Жерар Депардје обвинет за силување на млада актерка

24Инфо - 23.02.2021

Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) е обвинет за силување и сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во летото 2018 година , но тој ги негираше наводите. Девојката го пријавила случајот во полиција во 2018 година , ...

Актерот Жерар Депардје обвинет за силување на млада актерка

Бриф - 23.02.2021

Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) е обвинет за силување и сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во летото 2018 година, но тој ги негираше наводите. Девојката го пријавила случајот во полиција во 2018 година, ...

Актерот Жерар Депардје обвинет за силување колешка

+инфо - 23.02.2021

Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) е обвинет за силување и сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во летото 2018 година, но тој ги негираше наводите. Девојката го пријавила случајот во полиција во 2018 година, ...

Актерот Жерар Депардје обвинет за силување на млада актерка

Либертас - 23.02.2021

Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) е обвинет за силување и сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во летото 2018 година, но тој ги негираше наводите. Девојката го пријавила случајот во полиција во 2018 година, ...

Актерот Жерар Депардје во декември бил обвинет за наводни „силувања“ во 2018 година

Вечер Прес - 23.02.2021

Жерар Депардје, 72-годишен жив споменик на француската кинематографија, беше обвинет на 16 декември за „силување“ и „сексуален напад“ што тој, наводно, го извршил во летото 2018 година врз млада актерка, што тој го спори, јави дописникот на МИА.

Актерот Жерар Депардје обвинет за силување колешка

Република - 23.02.2021

Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) е обвинет за силување и сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во летото 2018 година, но тој ги негираше наводите. Девојката го пријавила случајот во полиција во 2018 година, ...

Жерар Депардје е обвинет за силувања

Press24 - 23.02.2021

Легендата на францускот филм, 72-годишниот Жерар Депардје е обвинет за „силување и сексуално насилство“ на млада актерка летото 2018 година, што тој го негира, дознава извор близок до случајот.

Актерот Жерар Депардје обвинет за силување колешка

Нетпрес - 23.02.2021

Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) е обвинет за силување и сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во летото 2018 година, но тој ги негираше наводите. Девојката го пријавила случајот во полиција во 2018 година, ...

Актерот Жерар Депардје обвинет за силување на млада актерка

MakPress - 23.02.2021

Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) е обвинет за силување и сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во летото 2018 година, но тој ги негираше наводите. Девојката го пријавила случајот во полиција во 2018 година, ...