TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Давитков мора да го напушти селекторското столче ?

Спортклуб - 12.07.2018

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков најверојатно ќе мора да ја напушти оваа позиција. Тоа го обврзува неговата работна обврска со кувајтскиот прволигаш Ал Кадсија.

Давитков ја напушта селекторската функција?

TopSport - 12.07.2018

Македонската кошаркарска репрезентација, во пресрет на подготовките, за настапот во вториот квалификациски круг за пласман на Европското првенство и натпреварите против Косово и Романија, ќе остане без селектор.

Неочекувано: Давитков повеќе нема да биде селектор на Македонија?!

Sport 1 - 12.07.2018

Јорданчо Давитков, засега неофицијално, од утре и официјално нема да биде селектор на кошаркарската репрезентација на Македонија, откако за утре е најавена негова прес-конференција во просториите на МКФ, на која се очекува да ја соопшти својата ...

Давитков заминува од клупата на Македонија?!

Екипа - 12.07.2018

Јорданчо Давитков ќе го напушти кормилото на македонската репрезентација откако го обезбеди првото место во претквалификациската рунда и обезбеди пласман во вторите претквалификации против Романија и Косово.

Давитков ја напушта селекторската функција?

Макфакс - 12.07.2018

Македонската кошаркарска репрезентација, во пресрет на подготовките, за настапот во вториот квалификациски круг за пласман на Европското првенство и натпреварите против Косово и Романија, ќе остане без селектор.

КАДСИЈА НЕ МУ ДАВА „ПРОСТОР“: Давитков од утре нема да биде селектор на Македонија!?

SportMedia - 12.07.2018

Oткако го обезбеди првото место во претквалификациската рунда и обезбеди пласман во вторata претквалификациска рунда (ротив Романија и Косово), Јорданчо Давитков ќе го напушти кормилото на македонската репрезентација.

Јорданчо Давитков ја напушта репрезентацијата на Македонија?!

Вечер - 13.07.2018

Македонската кошаркарска репрезентација, во пресрет на подготовките, за настапот во вториот квалификациски круг за пласман на Европското првенство и натпреварите против Косово и Романија, ќе остане без селектор.