TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хејнкес ги шокираше сите: Ковач во Баерн? Па, Трамп е претседател на САД, полошо од тоа нема

Спортклуб - 16.04.2018

Артуро Видал мора да оди на операција во Аугсбург откако се повреди во саботната победа на Баерн над Борусија Менхенгладбах со 5:1, но во клубот се убедени дека повредата е од полесна природа.

Пеп пак по својот миленик, „граѓаните“ спремија 50 милиони фунти

Спортски - 16.04.2018

Своевремено управата на Баерн Минхен му излезе во пресрет дали сега истото ќе го направи и оваа на Манчестер Сити? Островските медиуми утрово пренесуваат вест дека Пеп Гвардиола сака да го засили својот тим со Тијаго Алкантара.

Хејнкес оптимист: Можеме до тројната круна!

Спортски - 16.04.2018

Баерн Минхен оваа сезона може да го повтори успехот од 2013 година и повторно да ја освои историската тројна круна, изјави тренерот Јуп Хејнкес. Пред пет години Баварците под раководство на Хејнкес ја освои Бундес лига, Купот како и Лигата на ...

Баварците без Видал на дуелот против Реал Мадрид?

Точка - 16.04.2018

Од таборот на Баерн Минхен потврдија дека Артуро Видал е повреден, во прашање е незгода на неделниот тренинг, па Чилеанецот ќе мора да „мала“ операција на коленото. Артуро Видал уште денес во Аугсбург заминал на операција и сега е во трка со ...

Видал ја обнови повредата, ќе мора на операција

Gol.mk - 16.04.2018

Германскиот шампион Баерн Минхен за првиот полуфинален меч со Реал Мадрид дефинитивно нема да може да смета на услугите на еден од најдобрите фудбалери, Артуро Видал. Искусниот играч за врска ја обнови повредата на коленото и беше приморан предвреме ...

Ништо од одмаздата кон Реал, Видал заврши на операција

Спортклуб - 16.04.2018

Силно посакуваше Артуро Видал да му се одмазди на Реал Мадрид за елиминацијата од Лигата на шампионите минатата сезона, но сепак ќе го пропушти полуфиналето против „Кралевите“, причина е повредата на коленото.

„Старата дама“ добива конкуренција и Баерн Минхен го сака незадоволниот од Манчестер

Спортски - 16.04.2018

Веднаш по објавата дека Нико Ковач ќе седне на клупата на Баерн Минхен наредната сезона започнаа и шпекулациите за фудбалерите кои би можеле да пристигнат во Минхен. Така Шпанците утрово објавија дека една од првите желби ќе биде неговиот сонародник ...

Арената „Алијанц“ и по 13 години уште чека шампионско славење

Н.Македонија - 16.04.2018

На пет кола до крајот на сезоната и со предност од 20 бода, Баерн ја освои шестата едноподруго титула првак на Германија, вкупно 28-ма во клупската историја. Титулата беше заверена на гостувањето против Аугсбург (4-1) што значеше дека Баерн повторно ...

Ел Класико ќе остане без еден Хрват: Новиот тренер на Баерн ќе си купи сонародник!

Sport 1 - 16.04.2018

Новиот предводник на Баерн Минхен, Нико Ковач, веќе почнува да го крои тимот за следната сезона, а еден од приоритетните играчи е Иван Ракитиќ. Креативецот од Барселона би бил идеално засилување за Баерн, пишуваат медиумите од Германија.

Удар за Баерн пред завршниот дел од сезоната: Ништо од одмаздата, Видал мора на операција!

Дерби - 16.04.2018

Чилеанскиот ас, Артуро Видал кој се повреди на вчерашниот тренинг на Баерн Минхен одредено време ќе биде во аут од фудбалските терени. Тој го повреди коленото и медицинските пресгледи покажаа дека ќе треба да биде извршен мал хирушки зафат за да се ...

Ковач од Барса го носи првото засилување за Баерн Минхен

Спортски - 16.04.2018

Хрватскиот стратег Нико Ковач доби огромна доверба од раководството на Баерн и ќе го наследи Јуп Хејнкес на клупата на Баварците. Од Ковач се очекува да ја продолжи успешната серија на Баерн во Германија, но и да се обиде да ја освои Лигата на ...

Видал се „напали“ за Реал па сега докторите го „оладија“, Чилеанецот оди „под нож“

24Фудбал - 16.04.2018

Артуро Видал практично е отпишан од двомечот со Реал Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампионите откако мора да оди на операција за санирање на повредата на коленото Чилеанецот бурно ја прокоментира ждрепката во Нион која го спои Баерн Минхен со ...

Трансфер домино: Баерн купува во Барса и ќе отвори врата за трансфер на Пјаниќ на Камп Ноу

Спортклуб - 16.04.2018

Доаѓањето на Нико Ковач на тренерската клупа на Баерн ќе предизвика промени во тимот кои може да бидат драстични. Германските медиуми објавија дека хрватскиот стручњак веќе знае кој ќе биде првиот фудбалер што ќе дојде на Алијанц арената.

Голем удар за Баерн: Видал мора на операција!

Спортски - 16.04.2018

Баерн Минхен остана без еден од најважните фудбалери за дуелите против Реал Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампиони. Имено, Артуро Видал заработи повреда на вчерашниот тренинг, а денес тренерот Јуп Хејнкес потврди дека Чилеанецот ќе мора да оди ...

Видал неизвесен за дуелот со Реал

Sport M - 16.04.2018

Фудбалерот на Баерн Минхен, Артуро Видал, може да го пропушти првиот натпревар од полуфиналната пресметка со Реал Мадрид во Лигата на шампионите. Бавараскиот клуб соопшти дека Чилеанецот има повреда на коленото и следуваат дополнителни медицински ...

Баерн призна: Нико Ковач ни беше трет избор

Спортски - 16.04.2018

Хрватскиот стручњак Нико Ковач од наредната сезона ќе го предводи Баерн Минхен. Овој 46. годишен тренер моментално е на клупата на Ајнтрахт Франкфурт. Ковач не бил прв избор на Баварците. Претседателот на клубот Ули Хенес откри дека хрватот бил трет ...

Од Баерн Минхен признаа: Ковач ни беше дури трет избор

Спортклуб - 15.04.2018

Хрватскиот стратег и актуелниот предводник на Ајнтрахт Франкфурт, Нико Ковач од идната сезона ќе биде нов тренер на Баерн Минхен, информација кој што Баварците ја обелоденија пред неколку дена.

Баерн Минхен призна: Ковач беше наш трет избор за тренер

Sport 1 - 15.04.2018

Баерн Минхен ја изненади спортската јавност со веста дека Нико Ковач ќе биде нов тренер на клубот. Сите очекуваа далеку попознато име да седне на клупата на „баварците“, а и од раководството на клубот признаа дека двајца други тренери биле приоритет.

Ковач од Барса го носи првото засилување за Баерн Минхен

Таратур - 16.04.2018

Хрватскиот стратег Нико Ковач доби огромна доверба од раководството на Баерн и ќе го наследи Јуп Хејнкес на клупата на Баварците. Од Ковач се очекува да ја продолжи успешната серија на Баерн во Германија, но и да се обиде да ја освои Лигата на ...

Голем удар за Баерн: Видал мора на операција!

Таратур - 16.04.2018

Баерн Минхен остана без еден од најважните фудбалери за дуелите против Реал Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампиони. Имено, Артуро Видал заработи повреда на вчерашниот тренинг, а денес тренерот Јуп Хејнкес потврди дека Чилеанецот ќе мора да оди ...

Видал неизвесен за дуелот со Реал

А1 On - 16.04.2018

Фудбалерот на Баерн Минхен, Артуро Видал, може да го пропушти првиот натпревар од полуфиналната пресметка со Реал Мадрид во Лигата на шампионите. Бавараскиот клуб соопшти дека Чилеанецот има повреда на коленото и следуваат дополнителни медицински ...

Видал е неизвесен за дуелот со Реал Мадрид

ТВ21 - 16.04.2018

Фудбалерот на Баерн Минхен, Артуро Видал, може да го пропушти првиот натпревар од полуфиналната пресметка со Реал Мадрид во Лигата на шампионите. Бавараскиот клуб соопшти дека Чилеанецот има повреда на коленото и следуваат дополнителни медицински ...