TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вистинско богатство од природата: Ќе ве воодушеват начините на кои можете да го искористите кокосовото масло!

Убавина и Здравје - 22.07.2019

Кокосовото масло е многу популарна состојка и тешко дека ќе биде заменето со нешто друго Кокосовото масло има неверојатно придобивки за кожата и убавината. Се користи наместо хидратантни кремови, одлично ја чисти кожата, а и многу е евтин.

Благотворни рецепти со цимет за убавина и здравје

Кафе пауза - 21.07.2019

Циметот има благотворно дејство на целиот организам. Тој е најпознатиот додаток во кафето како и во голем број популарни јадења, но со векови наназад во Кина и Индија се користи за лечење грип и проблеми со желудникот.

Ќе ве воодушеват начините на кои можете да го искористите кокосовото масло!

+инфо - 22.07.2019

Сигурни сме дека наредниот пат кога ќе одите во продавница ќе го побарате токму ова мало течно чудо. Не е тајна дека индустријата за убавина го сака кокосовото масло. Тоа е многу популарна состојба речиси веќе цела деценија и шансите се рамни на ...

Благотворни рецепти со цимет за убавина и здравје

Локално - 21.07.2019

Циметот има благотворно дејство на целиот организам. Тој е најпознатиот додаток во кафето како и во голем број популарни јадења, но со векови наназад во Кина и Индија се користи за лечење грип и проблеми со желудникот.