TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апсење во Гази Баба и Кисела Вода- три лица приведени

Press24 - 21.02.2020

Три лица биле приведени од страна на скопската полиција и тоа во Гази Баба и Кисела Вода поради поседување на дрога и оружје. Имено синоќа во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба ги лишиле од слобода Д.Ф.

Приведени дилери на дрога во Гази Баба

Скопје инфо - 21.02.2020

Вчера во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба ги лишиле од слобода Д.Ф.(31) и С.Ч.(19), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Без струја утре и во недела делови од Гази Баба, во понеделник дел од Ѓорче Петров

Сител - 21.02.2020

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа следните три дена без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Гази Баба и Ѓорче Петров, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Водоводни дефекти на неколку улици, проблемот во Гази Баба саниран

Фактор - 21.02.2020

Поради дефект на приклучна цевка 5/4“ на бул. Никола Карев бб, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Банатска и дел од Самоилова. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите.

Делови од Гази Баба викендов без струја, во понеделник корисниците од ул. „Ѓорче Петров “

Курир - 21.02.2020

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека викендов и во понеделник поради технички зафати во електро-системот на Град Скопје без струја ќе останат делови од неколку скопски општини.

Со средства од Програмата за рурален развој се проширува и реконструира регионалниот пат од Бутел до Раштак

Бизнис Вести - 20.02.2020

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Благе Цветковиќ, заедно со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски и градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис ...

Без вода делови на општините Чаир, Бутел и Гази Баба

Макфакс - 20.02.2020

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека поради реконструкција на усисниот дел на пумпа број 5 во ПС Гази Баба, без водоснабдување, од 23 часот до завршување со реконструкцијата, ќе останат корисниците од населбите: Чаир, Топанско Поле, Бутел ...

Реконструкцијата на патот Бутел – Раштак

Скопје инфо - 20.02.2020

Во Општина Гази Баба денеска ќе биде означен почеток на реконструкцијата и проширувањето на регионалниот пат Бутел – Раштак во должина од пет километри. Почетокот на реконструкцијата ќе го означат министерот за земјоделство, шумарство и ...

Без вода делови на општините Чаир, Бутел и Гази Баба

24Инфо - 20.02.2020

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека поради реконструкција на усисниот дел на пумпа број 5 во ПС Гази Баба, без водоснабдување, од 23 часот до завршување со реконструкцијата, ќе останат корисниците од населбите: Чаир, Топанско Поле, Бутел ...

Почнува реконструкцијата на патот Бутел – Раштак

Канал5 - 20.02.2020

Во Општина Гази Баба денеска ќе биде означен почеток на реконструкцијата и проширувањето на регионалниот пат Бутел – Раштак во должина од пет километри. Почетокот на реконструкцијата ќе го означат министерот за земјоделство, шумарство и ...

Без вода делови на општините Чаир, Бутел и Гази Баба

MTM - 20.02.2020

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека поради реконструкција на усисниот дел на пумпа број 5 во ПС Гази Баба, без водоснабдување, од 23 часот до завршување со реконструкцијата, ќе останат корисниците од населбите: Чаир, Топанско Поле, Бутел ...

Почнува реконструкцијата на патот Бутел – Раштак

Сител - 20.02.2020

Во Општина Гази Баба денеска ќе биде означен почеток на реконструкцијата и проширувањето на регионалниот пат Бутел – Раштак во должина од пет километри. Почетокот на реконструкцијата ќе го означат министерот за земјоделство, шумарство и ...

Почнува реконструкцијата на патот Бутел – Раштак

4NEWS - 20.02.2020

Во Општина Гази Баба денеска ќе биде означен почеток на реконструкцијата и проширувањето на регионалниот пат Бутел – Раштак во должина од пет километри. Почетокот на реконструкцијата ќе го означат министерот за земјоделство, шумарство и ...

Без вода делови на општините Чаир, Бутел и Гази Баба

Centar - 20.02.2020

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека поради реконструкција на усисниот дел на пумпа број 5 во ПС Гази Баба, без водоснабдување, од 23 часот до завршување со реконструкцијата, ќе останат корисниците од населбите: Чаир, Топанско Поле, Бутел ...

Почнува реконструкцијата на патот Бутел – Раштак

MakPress - 20.02.2020

Во Општина Гази Баба денеска ќе биде означен почеток на реконструкцијата и проширувањето на регионалниот пат Бутел – Раштак во должина од пет километри. Почетокот на реконструкцијата ќе го означат министерот за земјоделство, шумарство и ...

Со средства од Програмата за рурален развој се проширува и реконструира регионалниот пат од Бутел до Раштак

А1 On - 20.02.2020

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Благе Цветковиќ, заедно со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски и градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис ...

Со средства од Програмата за рурален развој се проширува и реконструира регионалниот пат од Бутел до Раштак

iPortal - 20.02.2020

Капиталните инвестиции наменети за развој на руралните средини интензивно се реализираат на терен. Сите овие проекти се само потврда на мерките кои оваа Влада ги презема за подобрување на условите за живот во руралните средини.

Се проширува и реконструира регионалниот пат од Бутел до Раштак преку Програмата за рурален развој

MakPress - 20.02.2020

Капиталните инвестиции наменети за развој на руралните средини интензивно се реализираат на терен. Сите овие проекти се само потврда на мерките кои оваа Влада ги презема за подобрување на условите за живот во руралните средини.

Со средства од Програмата за рурален развој се проширува и реконструира регионалниот пат од Бутел до Раштак

24Инфо - 20.02.2020

– Капиталните инвестиции наменети за развој на руралните средини интензивно се реализираат на терен. Сите овие проекти се само потврда на мерките кои оваа Влада ги презема за подобрување на условите за живот во руралните средини.

Делови од Гази Баба викендов без струја, во понеделник корисниците од ул. „Ѓорче Петров “

Нетпрес - 21.02.2020

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека викендов и во понеделник поради технички зафати во електро-системот на Град Скопје без струја ќе останат делови од неколку скопски општини.

Без струја утре и во недела делови од Гази Баба, во понеделник дел од Ѓорче Петров

Канал5 - 21.02.2020

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа следните три дена без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Гази Баба и Ѓорче Петров, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Без струја утре и во недела делови од Гази Баба, во понеделник дел од Ѓорче Петров

Слободен Печат - 21.02.2020

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа следните три дена без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Гази Баба и Ѓорче Петров, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Апсење во Гази Баба и Кисела Вода- три лица приведени

Centar - 21.02.2020

Три лица биле приведени од страна на скопската полиција и тоа во Гази Баба и Кисела Вода поради поседување на дрога и оружје. Имено синоќа во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба ги лишиле од слобода Д.Ф.

Без струја утре и во недела делови од Гази Баба, во понеделник дел од Ѓорче Петров

MakPress - 21.02.2020

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа следните три дена без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Гази Баба и Ѓорче Петров, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Без струја утре и во недела делови од Гази Баба, во понеделник дел од Ѓорче Петров

Вечер - 21.02.2020

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа следните три дена без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Гази Баба и Ѓорче Петров, соопштуваат од РЦУК – Скопје.