TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Петарда“ во мрежата на Галата, Легија поблиску до дуел со Адеми и Ристовски

Слободен Печат - 21.07.2021

Денеска се одиграа нови натпревари од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, најлошо помина составот на Галатасарај кој на „Филипс“ стадионот во Ајндховен загуби со убедливи 5:1 од ПСВ.

Блескаа Захави и Геце: ПСВ ја потопи Галатасарај! 🎥

Спортски - 21.07.2021

Вечерва беа одиграни првите натпревари од второто претколо во Лигата на шампионите, а во центарот на вниманието беше дуелот ПСВ – Галатасарај. ПСВ пред своите навивачи одигра фантастичен натпревар и успеа да ја прегази Галатасарај со 5:1, па само ...

Алиоски и тоа како им треба: ПСВ го прегази турски Галатасарај (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.07.2021

Потенцијално новиот тим на нашиот Езџан Алиоски, турски Галатасарај, неочекувано беше прегазен на вечерашното гостување кај ПСВ (1-5) во првиот меч од 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите (ЛШ).

ВИДЕО: Захави и Геце диригираа, ПСВ со „петарда“ го понижи Галата во ЛШ

Gol.mk - 21.07.2021

Екипата на ПСВ Ајндховен гледа кон следната фаза во квалификациите за Лигата на шампионите затоа што на домашен терен со пет гола во мрежата (5-1) го понижи турскиот првак Галатасарај . На триумфот на „Филипс Арена“ диригираа двајца играчи.

Захави и Геце го решија Галатасарај (ВИДЕО)

Екипа - 21.07.2021

ПСВ Ајндховен славеше со 5-1 против Галатасарај во првиот натпревар од двомечот во 2. коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Домаќините поведоа со 2-0 со двата гола на Захави во 2. и 35.

(ВИДЕО) ПСВ го декласираше Галатасарај, Легија едвај против Флора

Спортклуб - 21.07.2021

Вечерва се одиграа првите натпревари од второто претколо во Лигата на шампионите, а во центарот на вниманието беше мечот помеѓу ПСВ и Галатасарај. ПСВ пред своите навивачи одигра фантастичен натпревар и успеа да го прегази Галатасарај со 5:1, па се ...

Џани и да дојде во Галатасарај, портите од ЛШ ќе му бидат затворени

Спортманија - 21.07.2021

ПСВ Ајндховен го декласира турскиот тим со 5:1 и реваншот во четвртфиналето од квалификациите ќе биде само формалност Езџан Алиоски и да го засили Галатасарај како што се најавува веројатно нема да игра во Лигата на шампионите, а вечерва портите за ...

Дортмунд го контактираше Раиола за Мален

SportMedia - 21.07.2021

Тимот на Борусија Дортмунд стапил во директен контакт со агентот Мино Раиола во обид да го доведе во своите редови напаѓачот на ПСВ Ајндховен Дониел Мален. Тој е една од трансфер целите на многу екипи ширум Европа, но со оглед на фактот што Борусија ...

ПСВ – Галатасарај: Дерби во второто квалификациско коло на ЛШ

Спортски - 21.07.2021

Откако завршија како вицешампиони во своите домашни лиги минатата сезона, поранешните стандардни учесници во Лигата на шампионите ПСВ Ајндховен и Галатасарај ќе бијат битка во квалификациите за лигата на шампиони во второто квалификациско коло.