TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Месечен хороскоп за октомври 2023: Јарец

Скопје инфо - 01.10.2023

Октомври е романтичен месец за Јарците. Работа Вашиот хороскоп за октомври ви носи можност да се докажете, да го подобрите својот јавен имиџ, на работното место, но и пошироко. Ако имате намера да започнете нова работа, некој ќе ви помогне во тоа.

Месечен хороскоп за октомври 2023: Шкорпија

Скопје инфо - 01.10.2023

Вие го заслужувате најдоброто. Работа На родените во овој знак им претстои голема промена. Пробајте да прифатите некои нови активности кои ќе ви донесат материјална добивка, особено ако се работи за соработка со странство.

Месечен хороскоп за октомври 2023: Водолија

Скопје инфо - 01.10.2023

Октомври ви носи неочекувани авантури. Работа Ова е одличен период за Водолиите кои сакаат да ја променат работата, особено оние кои се занимаваат со информатички технологии, спорт, медиуми и трговија.

Месечен хороскоп за октомври 2023: Стрелец

Скопје инфо - 01.10.2023

Овој месец ви носи големи љубовни и професионални можности. Работа Вашиот знак спаѓа во групата знаци кои можат да очекуваат најголеми промени во текот на овој месец. Можете да се надевате на успех, особено ако по природа сте голем ентузијаст и ако ...

Месечен хороскоп за октомври 2023: Вага

Скопје инфо - 01.10.2023

Подгответе се за месец во кој ќе бидат исполнети многу од вашите желби! Работа Искористете го овој период максимално, бидејќи се наоѓате на голема професионална крстосница, кога конечно можете да ги реализирате своите планови.

Месечен хороскоп за октомври 2023: Риби

Скопје инфо - 01.10.2023

Подготвени сте да се фокусирате на големите цели. Работа За многу претставници на овој знак настапува период на кој долго чекавте, така што имате шанса да заработите многу, но тоа ќе ви донесе и голем успех во кариерата.

Месечен хороскоп за октомври 2023: Рак

Скопје инфо - 01.10.2023

Октомври ви носи промени во домот. Работа Како ќе помине овој месец, во голема мера зависи од вашата способност да се прилагодите на промените, но и да не заборавите да не ги сфаќате работите премногу лично.

Месечен хороскоп за октомври 2023: Девица

Скопје инфо - 01.10.2023

Овој месец ви носи исполнување на желбите. Работа На работното место се однесувате сомничаво и недоверливо, но сепак ја имате поддршката која ви е потребна од страна на важните личности. Олеснувачка околност е тоа што се поправа финансиската ...

Месечен хороскоп за октомври 2023: Близнаци

Скопје инфо - 01.10.2023

Октомври е месец кој ви носи голема инспирација. Работа Овој период ви носи можност да дојдете до промена на ова поле. Ако работите во голема компанија, би можеле да очекувате унапредување, а доколку се занимавате со спорт или некоја работа поради ...

Месечен хороскоп за октомври 2023: Бик

Скопје инфо - 01.10.2023

Овој месец ви носи големи промени. Работа Подготвени сте напорно да работите за да успеете. Нема да сакате да се занимавате со туѓи проблеми, туку ќе ги држите конците во свои раце и главен фокус ќе ви бидат вашите активности.

Месечен хороскоп за октомври 2023: Лав

Скопје инфо - 01.10.2023

Октомври ви носи големи кариерни промени. Работа На родените во овој знак им одговара овој период. Обидете се да ги примените во пракса своите планови, бидејќи за тоа ќе имате волја и енергија, а и поддршка од другите.

Парите ќе им бидат префрлени: Еве кој ќе се израдува до 7 октомври

Мастило - 01.10.2023

Следната недела Меркур го менува знакот и влегува во Вага, па се повеќе ќе работиме на воспоставување рамнотежа меѓу желбите и можностите Ни претстои уште еден ѕвезден рулет, а астролозите се согласуваат дека одредени знаци ќе имаат поголема ...

Полна месечина во Овен: Како ќе влијае на секој знак?

4NEWS - 30.09.2023

Полната месечина во септември 2023 година ќе предизвика секој знак да ја стави својата забава на чекање неколку дена за да им даде приоритет на своите соло напори. Оваа полна месечина е во кардиналниот огнен знак Овен, кој ја осветлува желбата на ...

Месечен хороскоп за октомври: Љубов за Девиците, предизвици за Раковите, турбуленции за Стрелците…

Еспресо - 30.09.2023

ОВЕН: ТЕЖОК МЕСЕЦ Драг Овен, месец октомври ветува дека ќе биде малку тежок за вашиот знак, кој ќе треба да се справи со спротивставувањето на Марс (до 12-ти) и она на Меркур. Изворите на стрес нема да недостигаат, а тие ќе бидат поврзани пред се со ...

Излезе последната Супермесечина за оваа година: Небото над главниот град свети

Во Центар - 30.09.2023

Последната Супермесечина за оваа година може да се види на небото вечерва. Септемвриската полна месечина, позната како Месечината на жетвата, вечерва го осветли небото над Европа. Не само што ова е четврта последователна Супермесечина во 2023 ...

Викендот носи можност за опуштање и забава: Овенот ќе биде спонтан, Рибите имагинативни

Попара - 29.09.2023

Овен Во петок и сабота, Месечината е во Стрелец и ве поттикнува да се забавувате и да ги проширите своите видици. Опозицијата меѓу Венера во Вага и Јупитер во Овен ја зацврстува вашата љубов кон партнер, нагласувајќи го значењето на љубовта во ...

Полната месечина во Овен безмилоснa: Овие два знака се на удар, ќе направат радикални потези и ќе стават крај на ...

Женски магазин - 29.09.2023

Полната Месечина во знакот Овен носи драстични промени Полната месечина отсекогаш била многу интересна појава. Така е и овој пат. На 29 септември, на 6 ° Овен, има кулминација на Полната Месечина во Овен под влијание на Марс во знакот на Вага.