TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривични пријави за двајца скопјани кои избоделе две лица во кафе бар во Драчево

Сител - 10.10.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Е.Р.(23) и А.Т.(21), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „насилство”.

Со нож тешко повредиле сопственик на кафе-бар во Драчево

еМагазин - 08.10.2018

На 07.10.2018 година во 23,40 часот во Полициска станица Драчево, било пријавено дека во кафе бар на улица „Иван Хаџи Николов“ во Скопје имало пресметка во која учествувале повеќе лица, информира МВР. Р.Е.(23) и Т.А.

Прободени со нож сопственик на скопско кафуле и негов пријател

Нетпрес - 10.10.2018

Двајца дваесетгодишни скопјани добија кривични пријави поради тоа што изминатиот викенд физички нападнале и со нож прободеле сопственик на локал во населбата Драчево, како и негов пријател Како што информираа во средата од Министерсвото за внатрешни ...