TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев бараше од мене да влијаам на членови на судски совет за да се смени претседател на суд, рече градоначалникот на ...

Сакам да кажам - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев вршеше притисок врз мене да влијаам на одредени членови на Судскиот совет за смена на еден претседател на суд, кажа денес градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на прес-конференција.

Беџети: Заев ми вршеше притисок да влијаaм на Судскиот совет

Слободен Печат - 13.08.2019

Беџети вели дека врз него е вршен притисок да влијае на одреден број судии во судскиот совет при изборот на судија во одреден суд од премиерот Заев, кој тоа од него го побарал на 17. јули Градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети денеска на средба со ...

Беџети, детално ќе зборува за политичката позадина на Матка

Курир - 13.08.2019

Градоначалникот на Сарај Блерим Беџети, денеска со почеток во 12 часот во просториите на општина Сарај ќе има брифинг со новинарите потоа и изјава за медиумите, пишува Тетовасот . Тој, во овој случај, детално ќе го објасни случајот со „Кањонот ...

СЕ ШПЕКУЛИРА: Соколи место Османи, претседателот Беџети на излезна врата, Шкендија се ослободува од петмина играчи!!!

SportMedia - 12.08.2019

Се „тресе“ во Шкендија, нешто вообичаено кај големи клубови, па макар и за наши услови, кога нема резултати.Па така денеска во Тетово се шпекулираше со заминување на тренерот Османи и претседателот Беџети.

Бомба на градоначалникот на Сарај: Заев бараше од мене да влијаам да се смени претседател на суд

Курир - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев вршеше притисок врз мене да влијаам на одредени членови на Судскиот совет за смена на еден претседател на суд, кажа денес градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на прес-конференција.

Беџети: Заев бараше од мене да влијаам да се смени претседател на суд

Нетпрес - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев вршеше притисок врз мене да влијаам на одредени членови на Судскиот совет за смена на еден претседател на суд, кажа денес градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на прес-конференција.

Беџети: Заев бараше од мене да влијаам да се смени претседател на суд

Сител - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев вршеше притисок врз мене да влијаам на одредени членови на Судскиот совет за смена на еден претседател на суд, кажа денес градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на прес-конференција.