TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува имунизацијата со „Спутник В“ и „Астра Зенека“ во земјава

Локално - 08.04.2021

Вакцинацијата со „Спутник В“ и „Астра Зенека“ продолжува во земјава. Сите граѓани, кои примија вакцина „Астра Зенека“ во Србија, ќе можат да се ревакцинираат во земјава, по пристигнувањето на дополнителна количина од ова вакцина преку Ковакс ...

Србинка се вакцинирала со Синофарм, а ја ревакцинирале со Фајзер

Република

Ревакцинација со „Астра Зенека“ во земјава по пристигнувањето дополнителни количини, но и согласно препораките на ЕМА

Скопје инфо

Ревакцинација со „Астра Зенека“ во земјава по пристигнувањето дополнителни количини, но и согласно препораките на ЕМА

ТВ21

Ревакцинација со „АстраЗенека“ во земјава по пристигнувањето дополнителни количини, но и согласно препораките

Нова ТВ

Филипче: Доколку ЕМА препорача да не се вакцинираат помлади од 60 години со „Астра Зенека“, ревакцинацијата ќе се изврши со вакцина од друг производител

Фокус

Ревакцинација со АстраЗенека во земјава по пристигнувањето дополнителни количини, но и согласно препораките на ЕМА

Сител

Независен Либертас Press24 +инфо 24Инфо Опсервер Бизнис Вести

Филипче: Барам трпение, разбирање и почитување на мерките - продолжува вакцинирањето

Press24 - 08.04.2021

Во услови кога во земјава прдоложува процесот на имунизација на повозрасните лица и вработените во Армијата и образованието, Европската агенција за лекови (ЕМА) вчера потврди дека постои поврзаност помеѓу вакцината на „Астра Зенека“ и појавите на ...

Тече процесот на вакцинација во земјава

Сител

ЕМА оцени дека згрутчување на крвта е ретка нус појава од вакцината на „Астра Зенека"

Канал5

Астра Зенека прави згрутчување на крвта, но во ретки случаи

Република

Продолжува вакцинацијата во земјава, ЕМА оцени дека згрутчување на крвта е ретка нус појава од вакцината на „Астра Зенека“

Скопје инфо

Продолжува вакцинацијата во земјава, ЕМА оцени дека згрутчување на крвта е ретка нус појава од вакцината на „Астра Зенека“

OhridNews

Продолжува вакцинацијата во земјава, ЕМА – згрутчување на крвта е ретка нус појава од вакцината на АстраЗенека

Нова ТВ

Frontline iPortal Денешен CivilMedia MakPress PressingTV МКД Слободен Печат

Србија денеска доби уште 100 000 вакцини од американската Фајзер

Денешен - 06.04.2021

Српскиот Институтот „Торлак“ денеска доби уште 106.470 нови дози вакцини против Ковид-19 на амриканската компанијата „Фајзер“ ...