TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Австрија го укинува локдаунот за невакцинирани и воведува задолжителна вакцинација

Р.С.Европа - 26.01.2022

Австрија од понеделник го укинува локдаунот за невакцинирани, ден пред стапување на сила на одлуката за задолжителна вакцинација против ковид-19, соопшти денеска владата. Австрискиот канцелар Карл Нехамер и министерот за здравство Волфганг Муекштајн ...

Австрија ги укинува строгите мерки за лицата што не се целосно вакцинирани

360 степени

Австрија го укинува карантинот за невакцинираните

Сакам да кажам

Австрија го укинува карантинот за невакцинираните

МКД

Австрија ги укинува ограничувањата за невакцинираните, притисокот врз болниците намален

Нетпрес

Австрија ги укинува строгите мерки за лицата кои не се целосно вакцинирани

Порта

Австрија в понеделник го укинува „локдаунот“ за невакцинираните, Данска сите ковид-мерки до февруари

Независен

Студија: Луѓето вакцинирани со три дози се 99 отсто подобро заштитени од смрт отколку невакцинираните

Слободен Печат - 25.01.2022

Примени три дози на вакцина против коронавирус овозможуваат 99,2 отсто заштита од смрт од ковид-19 во споредба со невакцинираните луѓе, покажуваат податоците на Австрискиот институт за јавно здравје – Gesundheit Österreich GmbH (ГОГ).

Австрија: Вакцинираните со три дози се 99 отсто подобро заштитени од смрт отколку невакцинираните

Нова ТВ

Австрија: Вакцинираните со три дози се 99 отсто подобро заштитени од смрт отколку невакцинираните

MakPress

ВАКЦИНИТЕ ЖИВОТ ЗНАЧАТ Вакцинираните со три дози во огромен број го преживуваат ковидот

+инфо

Австрија: Оние со трета доза вакцина се 99 отсто позаштитени од невакцинираните

Денешен

Австрија: Вакцинираните со три дози се 99 отсто подобро заштитени од смрт отколку невакцинираните

Frontline

Австрија: Вакцинираните со три дози се 99 отсто подобро заштитени од смрт отколку невакцинираните

А1 On

Опсервер 360 степени Вечер Прес