TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таткото на Боки 13 осуден на 6 месеци затвор

24 Вести - 18.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски e осуден на 6 месеци затвор за физичкиот напад врз свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски денеска не беше во судница додека се читаше пресудата. Обвинението го товари Јовановски дека на 7 јануари 2017 година ...

Таткото на Боки 13 осуден на казна затвор од шест месеци

Фокус - 18.11.2019

Миле Јовановски, татко на Боки 13, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина. Тој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски денеска не беше присутен во судница за да ја чуе ...

Таткото на Боки 13 осуден на 6 месеци затвор

Сител - 18.11.2019

Таткото на Боки 13,Миле Јовановски е прогласен за виновен за физичкиот напад врз попот Виктор Стојчевски. Судот му одреди казна затвор од 6 месеци. Јовановски претходно призна вина за случајот.

Татко му на Боки 13 осуден на шест месеци затвор за нападот врз попот

+инфо - 18.11.2019

Татко му на Боки 13, Миле Јовановски, доби затворска казна за нанесување тешка телесна повреда на соседот, попот Виктор Стојчев, во расправија на Божиќ 2017 година. Тој не дојде во судот да ја слушне казната.

Миле Јовановски осуден на шест месеци затвор

Канал5 - 18.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски е осуден на шест месеци затвор за нападот врз свештеникот Виктор Стојчев. Во Кривичниот суд денеска беше објавена пресудата за Миле Јовановски, татко на боки 13, кој беше обвинет за физички напад на свештеникот ...

Шест месеци затвор за таткото на Боки 13

Слободен Печат - 18.11.2019

Јовановски е казнет бидејќи на 7 јануари 2017 година го нападнал на попот Виктор Стојчев. Шест месеци казна затвор за Миле Јовановски, татко на Боки 13 пресуди денеска Основниот суд во Скопје.

6 месеци казна затвор за таткото на Бојан Јовановски

ТВ21 - 18.11.2019

Таткото на Боки 13 Миле Јовановски доби казна затвор од шест месеци поради нападот на попот. Вака одлучи судот кој му изрече казна на Јованов по приватната тужба од попот. Првично Јовановски изјавуваше дека не го нападнал попот.

Шест месеци затвор за татко му на Боки 13

Алфа - 18.11.2019

Поради тепањето на попот Виктор Стојчев, судот му пресуди шест месеци затвор на Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски алијас Боки 13. Судот го прогласи за виновен за кривичното дело „нанесување тешка телесна повреда“.

На Јовановски, таткото на Боки 13, му се заканува казна од шест месеци до 5 години затвор, но во игра е и условна казна

Фокус - 18.11.2019

Во Кривичниот суд денеска ќе биде објавена пресудата за Миле Јовановски, татко на Боки 13, кој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски на минатото рочиште призна вина.

Шест месеци затвор за таткото на Боки 13

Курир - 18.11.2019

По две ипол години заглавен во правните лавиринти, случајот на свештеникот кој беше физички нападнат од Миле Јовановски, татко на првоосомничениот во аферата Рекет, Боки 13, конечно доби судски епилог.

Денеска пресуда за таткото на Боки 13

Фактор - 18.11.2019

Миле Јовановски денеска ќе ја слушне првостепената одлука на Кривичниот суд за нанесување тешка телесна повреда на 7 јануари 2017 кога физички го нападнал Виктор Стојчев, инаку свештеник по професија.

Во Кривичниот суд денеска ќе биде објавена пресудата за Миле Јовановски, таткото на Боки 13

Канал5 - 18.11.2019

Во Кривичниот суд денеска ќе биде објавена пресудата за Миле Јовановски, татко на боки 13, кој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски на минатото рочиште ја призна вина.

На таткото на Боки 13 му се заканува казна од шест месеци до 5 години затвор

Press24 - 18.11.2019

Во Кривичниот суд денеска ќе биде објавена пресудата за Миле Јовановски, татко на Боки 13, кој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев, пренесе Фокус. На минатото рочиште тој призна вина.

Таткото на Боки 13 осуден на казна затвор од шест месеци

Република - 18.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина дека го натепал свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски денеска не беше присутен во судница за да ја чуе пресудата.

(Видео) Таткото на Боки 13 осуден на шест месеци затвор

Макфакс - 18.11.2019

Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, е осуден на казна затвор во траење од шест месеци, бидејќи со умисла тешко телесно го повредил попот Виктор Стојчев на 7 јануари на Божик 2017 година.

Шест месеци затвор за таткото на Боки 13

Нетпрес - 18.11.2019

По две ипол години заглавен во правните лавиринти, случајот на свештеникот кој беше физички нападнат од Миле Јовановски, татко на првоосомничениот во аферата Рекет, Боки 13, конечно доби судски епилог.

Tаткото на Боки 13 доби шест месеци затвор

Скопје инфо - 18.11.2019

Половина година затвори доби Миле Јовановски, татко на Боки 13, пресуда која денеска ја одреди Основниот суд во Скопје. Јовановски е казнет бидејќи во јануари 2017 година го нападнал попот Виктор Стојчев.

Таткото на Боки 13 осуден на казна затвор од шест месеци

Вечер Прес - 18.11.2019

Миле Јовановски, татко на Боки 13, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина. Тој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски денеска не беше присутен во судница за да ја чуе ...