TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Модуларните болници се безбедни

Курир - 16.09.2021

Модуларните болници се безбедни и градени согласно стандардите. Тие се истиот тип како и насекаде во светот. Тие спасија илјадници животи и во моментот во нив се лекуваат околу 200 наши граѓани, изјави денеска премиерот Зоран Заев.

Модуларните болници се безбедни, тие спасија илјадници животи, порача Заев

Слободен Печат

Заев: Модуларните болници се безбедни, тие спасија илјадници животи

OhridNews

Модуларните болници се безбедни, тие спасија илјадници животи, порача Заев

Опсервер

Заев: Модуларните болници се истиот тип како и насекаде во светот

Фокус

Модуларните болници се безбедни, тие спасија илјадници животи, порача Заев

Нова ТВ

Заев за модуларните болници вели дека се безбедни, тие спасиле илјадници животи

Lider

Скопје инфо Канал5 МКД Кајгана Локално Бизнис Вести Бриф Алсат-М

Германските експерти заедно со МВР и ЈО треба да ги дадат одговорите за пожарот во ковид-болницата

Локално - 16.09.2021

Во текот на вчерашниот ден пристигнаа германските експерти и форензичари што треба да учествуваат во истрагата за катастрофалниот пожар во модуларната ковид-болница во Тетово. Тие заедно со МВР и Обвинителството треба да ги дадат одговорите за ...

Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во Тетово

Р.С.Европа

Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во болницата во Тетово

Сител

Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во болницата во Тетово

Слободен Печат

Пристигнаа германските експерти кои ќе ја истражуваат трагедијата во тетовската болница

Фокус

Пристигна тимот германски форензичари, што ќе ја истражи трагедијата во болницата во Тетово

Канал5

Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во болницата во Тетово

Нова ТВ

Телма Независен Курир 24Инфо Нетпрес Локално Zoom Денешен

ГЕРМАНСКИТЕ ЕКСПЕРТИ ШТО ТРЕБА ДА „ОДГАТНАТ“ КАДЕ Е ВИНАТА ЗА ПОЖАРОТ УШТЕ НЕ СЕ ДОЈДЕНИ - од Владата ги очекуваат ...

Фактор - 15.09.2021

Ни денеска во земјава не дојдоа четворицата германски експерти кои треба да ги утврдат причинирте за пожарот во модуларната болница во Тетово во која животот го загубија 14 лица. „Денеска четворицата експерти не се пристигнати.

Германските експерти кои што треба да ги утврдат причините за пожарот во модуларната болница во Тетово и денеска не пристигнаа во земјата

Курир

Сѐ уште не допатуваа германските експерти кои треба да ги утврдат причините за пожарот во модуларната болница во Тетово

Нетпрес

Германските експерти кои што треба да ги утврдат причините за пожарот во модуларната болница во Тетово и денеска не пристигнаа во земјата

Пулс24

Уште не се пристигнати германските експерти, од Влада не знаат кога ќе дојдат

Република