TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како Илина му се додворувала на Игор Џамбазов пред една година: А бе ти, имаш намера да ме гушнеш некогаш?

Слободен Печат - 04.05.2021

Маестралниот Игор Џамбазов покрај тоа што е врвен актер и шоумен, се повеќе станува познат и како голем романтичар. Игор Џамбазов и Илина Арсова несомнено се омилениот пар на македонската јавност.

„Ја гушнав и гушката сè уште трае“: Игор Џамбазов со порака за годишнината со Илина Арсова

Попара - 04.05.2021

Игор Џамбазов и Илина Арсова слават една година од почетокот на нивната љубовна врска. Македонскиот шоумен на Instagram објави порака по повод годишнината од денот кога за првпат ја прегрнал својата сакана.

„А бе ти, имаш намера да ме гушнеш некогаш?“: Џамбазов и Илина слават една година љубов, Игор открива како ја започнале ...

Женски магазин - 04.05.2021

Романтично сеќавање на првата гушка. Омилениот пар на македонската сцена прославуваат една година откако се во љубовна врска. Пред една година се спои неспоивото, се вљуби невљубивото, е реченицата со која шоуменот ја опиша врската со алпиниската ...

Игор и Илина прославија една година врска: „Лани на овој ден, Илина се заврте кон мене и ми кажа: А бе ти, имаш намера ...

Точка - 04.05.2021

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов и алпинистката Илина Арсова уживаат во својата љубов и буквално се неразделни. Ниту двајцата не ја кријат својата среќа и често објавуваат заеднички фотографии на своите профили на социјалните мрежи, а фановите во ...

Игор и Илина ја слават првата годишнина: „Ја гушнав и таа гушка се уште трае“

Вистина.мк - 04.05.2021

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов и алпинистката Илина Арсова секојдневно уживаат во својата љубов и заеднички моменти. Откако ја започнаа врска тие секој момент го поминуваат заедно и буквално се наразделни.

Игор и Илина уживаат во нивната љубов, сега имаат огромна причина за славење

Скопје24 - 04.05.2021

Игор Џамбазов и Илина Арсова откако ја започнаа љубовната врска постојано го поминуваат времето заедно, тие се буквално неразделни. Парот не ја крие својата среќа, па често на социјалните мрежи знаат да споделат заеднички фотографии.

Игор Џамбазов и Илина прославија една година љубов: „Побара да ја гушнам и таа гушка трае и ден денес!“

Убавина и Здравје - 04.05.2021

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов и алпинистката Илина Арсова секојдневно уживаат во својата љубов и заеднички моменти. Откако ја започнаа врска тие секој момент го поминуваат заедно и буквално се наразделни.