TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Излезни анкети: Италија добива крајнодесничарка влада на чело со Џорџа Мелони

360 степени - 25.09.2022

Коалицијата составена од партијата на Мелони – Браќа на Италија, партијата Лига на Матео Салвини и партијата Напред Италија на Силвио Берлускони може да смета на 227 до 257 места или на апсолутно мнозинство во парламентот со оглед на тоа што освоила ...

Десничарката Џорџа Мелони фаворитка за прва жена на премиерската функција во Италија

Вечер Прес

Избори во Италија: Ќе победи ли крајната десница и што ќе значи тоа за Европа?

Сител

Италијанците денеска излегуваат на избори на кои е можна историска победа на екстремната десница

Телма

Фон дер Лајен ја предупреди италијанската десница во пресрет на изборите

360 степени

Изборна анализа: Италија врти радикално десно и добива жена премиер?

360 степени

Утре Италија оди на избори – можна победа на екстремната десница

Канал5

Вечер Прес Lider Фокус А1 On 360 степени 24 Вести Република Телма

Фотографија од Италијанец стана вирална: „Роден под Мусолини, не сакам да умрам под Мелони“

ТВ21 - 25.09.2022

Во Италија денеска во седум часот се отворени гласачките места. Гласањето трае до 23 часот, а првите резултати ќе бидат објавени во текот на ноќта. Според предизборните анкети објавени пред две недели, победата на десничарскиот сојуз на чело со ...

Која е Џорџа Мелони, жената која веројатно ќе биде премиерка на Италија?

А1 On

Италија гласа во очекување на својата прва крајнодесничарска влада од Мусолини

Сакам да кажам

Која е Џорџа Мелони, жената која веројатно ќе биде премиерка на Италија?

24Инфо

Која е Џорџа Мелони, жената која веројатно ќе биде премиерка на Италија?

Либертас

Која е Џорџа Мелони, жената која најверојатно ќе застане на чело на Владата на Италија?

ТВ21

Која е Џорџа Мелони, жената која најверојатно ќе застане на чело на Владата на Италија?

4NEWS

Курир PressingTV Вечер Прес Фокус 4NEWS MakPress

Избори во Италија- кој е во трка за власт?

Нова ТВ - 25.09.2022

Четирите главни политички сили во трката се десничарска коалиција, централно-левичарска коа лиција и двајца аутсајдери. Десничарската коалиција ги обе динува Браќата на Италија на Ме лони, Лигата на Матео Салвини и Форца Италија на Силвио Берлускони.

Во Италија денеска парламентарни избори, лидерката на десницата фаворит

МКД

Избори во Италија на кои се очекува победа на десницата

Р.С.Европа

„Бедни закани“: Италијанецот Салвини удри по шефот на ЕУ поради коментарот за изборите

Во Центар

Изборната кампања во Италија беше потресена од тврдењата за финансирање од Русија

Во Центар

Италијанската десница е уверена во победата на изборите на последните митинзи пред гласањето

Во Центар

Избори во Италија, според анкетите десницата е фаворит

Макфакс

Локално Локално Скопје1 Точка Centar Канал5 Денешен