TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Олд Трафорд“ е спремен за спектакл (ФОТО)

Sport 1 - 12.02.2019

Вечерашниот дуел помеѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ сигурно ќе привлече најголемо внимание кај спортската јавност. Тоа ќе биде судир на екипи со голем број на ѕвезди во своите тимови, а тревникот на „Олд Трафорд“ е подготвен да ги „истрпи“ сите жестоки ...

Навивачите на ПСЖ направија журка среде Манчестер пред мечот на „Олд Трафорд“

Спортклуб - 12.02.2019

Навивачите на ПСЖ пристигнаа во Манчестер со цел да го бодрат својот клуб против Манчестер Јунајтед во мечот од осминафиналето од Лигата на шампионите. Двете екипи вечерва го играат првиот меч од осминафиналето, а навивачите на ПСЖ пристигнаа во ...

Навивачите на ПСЖ го „запалија“ Манчестер (Фото + Видео)

СуперСпорт - 12.02.2019

Најжестоките навивачи на ПСЖ со стил го најавија вечерашниот натпревар против Манчестер Јунајтед во центарот на англискиот град. Околу стотина ултраси беа забележани како пеат навивачки песни и палат факли во центарот на Манчестер веднаш до ...

Анхел ди Марија – Јунајтед се плаши од промашувањето од 60 милиони фунти

Екипа - 12.02.2019

Името на Анхел ди Марија останува запишано во историјата на Манчестер Јунајтед како едно од најголемите трансфер-промашувања на „црвените ѓаволи“, но фановите се надеваат дека тоа нема да се покаже како дополнителен мотив за Аргентинецот да блесне ...

Барса се откажа од Рабио, во трката се вклучи Манчестер Јунајтед

Спортски - 12.02.2019

Иако се чинеше дека трансферот на Рабио во Барселона е пред реализација, од тоа нема да биде ништо, откако Каталонците решија да стават крај на повеќемесечната „сапуница“. Има повеќе причини поради кои на „Камп Ноу“ се одлучија да се откажат од ...

Ибрахимовиќ го откри својот фаворит на натпреварот Јунајтед - ПСЖ

Sport 1 - 12.02.2019

Манчестер Јунајтед и ПСЖ ќе си ги одмерат силите во денешниот спектакл на „Олд трафорд“. Златан Ибрахимовиќ е фудбалерот кој ги носеше дресовите на двата клуба, Швеѓанецот смета дека мал фаворит е ПСЖ поради подобриот состав.

Трансферот на Рабиот во Барселона бил спречен од неговата - мајка!

Sport 1 - 12.02.2019

Адриен Рабиот е еден од најталентираните играчи за врска во светот, но поради големата конкуренција во ПСЖ, 23 годишниот Французин нема доволно минутажа за да го покаже својот потенцијал. Повремениот репрезентативец на Франција не сакаше да го ...

Манчестер Јунајтед влезе во трката за француски репрезентативец

СуперСпорт - 12.02.2019

Шпанскиот весник „АС“ пренесува дека од таборот на Манчестер Јунајтед се вклучиле во трката за потписот на францускиот репрезентативец од редовите на ПСЖ, Адриен Рабио. 23 годишниот играч од средниот ред не е во прв план кај Томас Тухел откако јавно ...

Манчестер Јунајтед – ПСЖ: „Ѓаволите“ им спремаат стапица на „светците“

Спортски - 12.02.2019

Манчестер Јунајтед е домаќин на ПСЖ во првиот 1/16 финален натпревар во фудбалската Лига на Шампиони. ПСЖ до пред некој ден беше фаворит, но откако стана јасно дека ќе настапи без Кавани и Нејмар, се сменија улогите.

Л’Екип најавува: Ова се почетните состави за пресметката на Олд Трафорд (ФОТО)

24Фудбал - 12.02.2019

Возбудувањата во осминафиналето од елитното европско клупско натпреварување стартуваат со една мега пресметка на Олд Трафорд, каде силите ќе ги одмерат Манчестер јунајтед и ПСЖ. Стартуваат големите возбудувања во елиминационата фаза од Лигата на ...

Ибрахимовиќ посочи кој тим ја има фаворитската улога во двомечот меѓу Јунајтед и ПСЖ

Дерби - 12.02.2019

Златан Ибрахимовиќ во овој момент настапува за американскиот тим ЛА Галакси и одлучи да остане во овој клуб без оглед на тоа што имаше неколку примамливи понуди од Европа, а во последните неколку часа легендарниот шведски напаѓач се најде во ...

Нејмар се откажа од враќање во Шпанија: Бразилецот сака трансфер во Англија!?

Sport 1 - 12.02.2019

Нејмар е надвор од фудбалските терени поради повреда, па нема да може да му помогне на ПСЖ на гостувањето во Манчестер јунајтед во Лигата на шампиони, а денеска во англиските медиуми актуелна беше темата за негово заминување од Париз.

Ибра за Јунајтед – ПСЖ: Кој и да продолжи понатаму, јас сум победник

Курир - 12.02.2019

Златан Ибрахимовиќ даде интересна прогноза за претстојниот судир од осминафиналето на Лигата на Шампионите помеѓу два од неговите поранешни тимови – Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен. Според Швеѓанецот, ПСЖ имаат мала предност, иако „црвените ...

Ибра: Јунајтед или ПСЖ? Кој и да победи, јас сум победник!

Gol.mk - 12.02.2019

Манчестер Јунајтед и ПСЖ со супер-дерби дуел ќе ги отворат осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите, а коментар за оваа средба даде шведскиот голгетер Златан Ибрахимовиќ . Ибра во минатото настапуваше и за ПСЖ и за Манчестер Јунајтед.

Дортмунд во големи проблеми: Против Тотенхем значително ослабени…

СуперСпорт - 12.02.2019

Екипата на Борусија Дортмунд ќе игра без четворица фудбалери во мечот против Тотенхем. Според информациите на германските медиуми, Борусија Дортмунд во утрешниот меч против Тотенхем ќе биде без неколку важни играчи.

Знаете ли кој е најдобар стрелец во осминафиналето од Лигата на шампионите?

Спортски - 12.02.2019

За сите љубители на фудбалот денес е посебен ден – се враќа Лигата на шампионите! Со вечерашните натпревари Рома – Порто и Манчестер Јунајтед – ПСЖ стартува осминафиналето. Најголемо внимание секако привлекува натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и ...

Дортмунд во ОГРОМНИ проблеми пред натпреварот против Тотенхем

Спортски - 12.02.2019

Фудбалерите на Борусија Дормтунд утре го играат првиот натпревар во осмина финалето на Лигата на Шампионите против Тотенхем. Ова сигурно ќе биде еден од најинтересните натпревари во оваа фаза од натпреварувањето, а првиот натпревар се игра во Лондон.

Дортмунд во сериозни проблеми пред средбата со Тотнем

Sport 1 - 12.02.2019

Борусија Дортмунд утре го игра првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампиони против Тотнем, а се очекува тоа да биде еден од најинтересните мечови во оваа фаза од натпреварувањето. Германскиот клуб пред гостувањето во Лондон се наоѓа во ...

Случајност или не: Воочи мечот на „Олд Трафорд“ Нејмар се поврзува со премин во Јунајтед

Спортклуб - 12.02.2019

Англиските медиуми денес пласираа помалку сензационална вест која вели дека Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок сака да лансира трансфер бомба. Според истите информации, приоритет број еден за Јунајтед е дефанзивец, но исто така сака да се ...

Борусија Дортмунд без четири „ѕвезди“ против Тотенхем

Екипа - 12.02.2019

Тренерот на Борусија Дортмунд, Лусијан Фавр, се соочува со огромни главоболки околу изборот на играчи во пресрет на утрешниот дуел на „Вембли“ против Тотенхем. Капитенот Марко Ројс од претходно беше отпишан по повредата заработена на куп-дуелот со ...

Може ли Ајакс да го сопре Реал, Тотенхем ослабен против Борусија

Нетпрес - 12.02.2019

Актуелниот европски првак Реал Мадрид го започнува вториот дел од Лигата на шампионите во Амстердам, каде што „Кралевите“ во средата ги очекува првиот натпревар од осминафиналето против Ајакс, а во вториот дуел на вечерта во Лондон ослабениот ...

Дракслер: Ни претстои тактичка борба со Манчестер

А1 On - 12.02.2019

Во пресрет на првиот дуел од осминафиналната пресметка со Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите, играчот од средниот ред на Пар Сен-Жермен изјави дека очекува тежок натпревар со многу тактичко надмудрување.

Ибрахимовиќ издоминира со својата изјава пред Манчестер Јунајтед – ПСЖ

Спортклуб - 12.02.2019

Вечерва на програмата е првите 1/8 финални мечеви од Лигата на шампионите, меѓу кои сигурно најинтересна ќе е онаа на „Олд Трафорд“ поемѓу Манчестер Јунајтед и ...

Непланиран проблем за Дортмунд: Она што им се случи на ПСЖ, сега ја снајде и Борусија

Спортклуб - 12.02.2019

Борусија Дортмунд во дуелот против Тотенхем во осминафиналето ќе пристапи без неколку исклучително важни фудбалери за нив. Во составот за мечот со Тотенхем, Дортмунд ќе ги инема Марко Ројс, Лукас Пишчек, Јулиан Вејгл и Пако Алкасер.

Проблеми за Дортмунд: Марко Ројс го пропушта дуелот со Тотенхем

Слободен Печат - 12.02.2019

Ројс го повреди бутниот мускул на натпреварот против Вердер, во рамките на Германскиот куп, кој се одигра изминатиот вторникот, а поради тоа тој веќе го пропушти и дуелот во саботата во Бундес лигата против Хофенхајм.

Манчестер јунајтед во јуни го носи Луис Суарез?

Екипа - 12.02.2019

Манчестер јунајтед подготвува понуда за напаѓачот на Барселона, Луис Суарез. Во таборот на „црвените ѓаволи“ не се задоволни од игрите на Лукаку, па сега се фокусираат на засилување во нападот.

Јунајтед влезе во битката за Рабио

Локално - 12.02.2019

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Адриен Рабин може да премине во Манчестер Јунајтед. Според AS, 23-годишниот Французин е главната трансфер цел на „црвените ѓаволи“. Договорот на Рабио со ПСЖ истекува летото.

Враќање на ЛШ со мега-дуел: Што може Мбапе „сам“ на „Олд трафорд“?

Екипа - 12.02.2019

Два месеци по последниот натпревар од групната фаза, вечерва продолжуваат возбудувањата од Лигата на шампионите, и тоа со мега-пресметката меѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ. Без дилеми, по извлекувањето на двојките за осминафиналето „светците“ од Париз ...

Тухел не знае каде му е главата: ПСЖ има две опции против Манчестер јунајтед (ФОТО)

СуперСпорт - 12.02.2019

Тренерот на францускиот клуб, Томас Тухле на „Олд Трафорд“ нема да може да смета на своите најдобри фудбалери Едисон Кавани и Нејмар. Тухел не може да смета ниту на десниот бек Томас Мунир, а во француските медиуми се шпекулира дека ПСЖ ќе игра со ...

Ди Марија: Фала му на Бога што навремено го напуштив Јунајтед

Gol.mk - 12.02.2019

Со дербито меѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ, вечерва ќе започнат осминафиналните натпревари од најквалитетното клупско натпреварување на УЕФА, Лигата на шампионите. На „Олд Трафорд“ разиграните „ѓаволи“ ќе го пречекаат ранетиот ПСЖ, кој по повредите на ...

Тухел: ПСЖ секогаш игра офанзивно, очекувам храбар и агресивен Јунајтед

AKO - 12.02.2019

Томас Тухел смета дека шансите на ПСЖ за успех против Јунајтед на гости се 50-50, тренерот на шампионот на Франција не може да смета на услугите на Кавани и Нејмар и јасно е дека тоа ќе влијае на играта на екипата.

Манчестер Јунајтед на лето тргнува по Луис Суарез

Спортски - 12.02.2019

Манчестер Јунајтед наводно спреман понуда за напаѓачот на Барселона, Луис Суарез. Се чини дека во Јунајтед не се задоволни од игрите на Лукаку и ќе дадат се од себе да го засилат нападот, а прва мета е Луис ...

Јунајтед на лето тргнува по потписот на Рабио

Точка - 12.02.2019

Како што пренесуваат англиските медиуми, голема е веројатноста идното лето, францускиот играч за врска Адриен Рабио да се пресели на „Олд Трафорд“. Како што е познато, 23-годишниот Адриен Рабио одби да го продолжи својот договор со ПСЖ, па на лето ...

Мбапе и ослабените ПСЖ во „лов на ѓаволи“ на „Олд Трафорд“

TopSport - 12.02.2019

Паузата, конечно, заврши, Лигата на шампионите вечерва се враќа на програмата и тоа со интересна пресметка на богатиот париски клуб Пари Сен-Жермен и разиграните Манчестер јунајтед. Кога беше објавена ждрепката за осминафиналето во декември, на ...

Дракслер: Ни претстои тактичка борба со Манчестер

Опсервер - 12.02.2019

Во пресрет на првиот дуел од осминафиналната пресметка со Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите, играчот од средниот ред на Пар Сен-Жермен изјави дека очекува тежок натпревар со многу тактичко надмудрување.

Тухел некомплетен во Манчестер, но порача дека нема да отстапи од зацртаното

Спортклуб - 12.02.2019

Томас Тухел вечерва гостува на Олд Трафорд кај Манчестер Јунајтед, во рамките на првиот осминафинален меч. Познато е дека ПСЖ ќе патува некомплетен за Манчестер, бидејки поради повре да во тимот ќе нема неколку исклучително важни играчи.

Лига на шампиони: ПСЖ без Нејмар и Кавани на мегдан со Манчестер Ј.

Нова ТВ - 12.02.2019

ПСЖ ќе мора без двајца од тројцата главни играчи во вечерашниот дуел со Манчестер јунајтед, прв осминафинален во фудбалската Лига на шампиони. По Нејмар, како опција отпадна и Единсон Кавани што, секако, е непријатна вест за менаџерот Томас Тухел.

Тухел: Да се игра сега против Јунајтед, тоа е….

Дерби - 11.02.2019

Утре започнува нокаут фазата во Лигата на шампионите, а еден од дуелите со која ќе биде отворена е оној меѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен. „Светците“ пред неколку месеци, односно откако се извлекоа паровите важеше за голем фаворит во овој ...

Тухел: Предизвик е токму сега да се игра против Јунајтед

SportMedia - 11.02.2019

Tренерот на ПСЖ Томас Тухел на пресконференцијата пред утрешниот меч против Манчестер Јунајтед подели комплименти за противникот и ги оцени шансите на неговиот тим за пласман во четвртфиналето на ЛШ Дуелот на „Олд Трафорд" е дерби на колото, а ПСЖ ...

Ди Марија: Му благодарам на Бога што си отидов од Јунајтед

SportMedia - 11.02.2019

Пари Сен Жермен ќе ги одмери силите со Манчестер Јунајтед во рамките на Лигата на шампионите, а во разговор за очекувањата од мечот Анхел ди Марија раскажа за тешкиот период на „Олд Трафорд" Утре на „Олд Трафорд" Манчестер Јунајтед ќе го пречека ПСЖ ...

Тухел одби да го повика Рабио и покрај кризата со повреди на ПСЖ

TopSport - 11.02.2019

Адриен Рабио нема да биде во составот на Пари Сен-Жермен за мечот од Лигата на шампионите против Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“ и покрај тоа што францускиот шампион ќе биде без повредените Нејмар, Единсон Кавани и Томас Муние.

Евра го почитува ПСЖ, но испрати жестока порака до Погба, Де Геа, Оле, Рашфорд, Марсијал!

Спортклуб - 11.02.2019

Во жестоко навивачко издание, вечерва Патрис Евра им испрати интересно видео на своите навивачи од Манчестер и на актуелните играчи од клубот во кој играше и освојуваше титули во минатото.

Ди Марија за Јунајтед: Таму не ми дадоа да бидам најдобар

Макфакс - 11.02.2019

Анхел ди Марија ќе се врати на „Олд Трафорд“ утре, но не како фудбалер на „црвените ѓаволи“ и Аргентинецот проговоре за „лошото“ веме кое го помина во Манчестер јунајтед. Фудбалерот на ПСЖ пристигнува во Англија за дуел од осминафиналето на Лигата ...

Фелаини откри како му пропаднал трансферот во ПСЖ

Спортски - 11.02.2019

Маруан Фелаини минатиот месец го напушти Манчестер Јунајетд и се пресели во кинескиот Шандон Лунин. Белгиецот изјави дека во летото бил на чекор од трансфер во ПСЖ, но Мурињо го убедил да остане на „Олд Трафорд“.

Марсијал: Не сме фаворити против ПСЖ

Слободен Печат - 11.02.2019

Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е очигледен фаворит против Пари Сен Жермен пред утрешниот осминафинален меч од Лигата на Шампионите помеѓу двата тима. Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е ...

Ибрахимовиќ посочи кој тим ја има фаворитската улога во двомечот меѓу Јунајтед и ПСЖ

Точка - 12.02.2019

Златан Ибрахимовиќ во овој момент настапува за американскиот тим ЛА Галакси и одлучи да остане во овој клуб без оглед на тоа што имаше неколку примамливи понуди од Европа, а во последните неколку часа легендарниот шведски напаѓач се најде во ...

Ројс нема да игра против Тотенхем

Макфакс - 11.02.2019

Марко Ројс ќе го пропушти првиот осмина-финални натпревар во Лигата на шампионите. Борусија Дортмунд, в среда, ќе гостуваат кај Тотенхем во Лондон. Капитенот на „милионерите“ се повреди минатата среда во Купот на Германија против Вердер.

ПСЖ без Кавани, Нејмар, Верати и без Муние против Манчестер Јунајтед

1tv - 11.02.2019

Францускиот фудбалски првак се соочува со сериозни проблеми пред утрешниот натпревар против Манчестер Јунајтед во осминафиналето од Лигата на шампионите на УЕФА. Откако стана јасно дека Томас Тухел ќе мора да се снаоѓа без услугите на Нејмар и на ...

Ибра за Јунајтед – ПСЖ: Кој и да продолжи понатаму, јас сум победник

Sport M - 12.02.2019

Златан Ибрахимовиќ даде интересна прогноза за претстојниот судир од осминафиналето на Лигата на Шампионите помеѓу два од неговите поранешни тимови – Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен. Според Швеѓанецот, ПСЖ имаат мала предност, иако „црвените ...

Тухел бара план Д

Макфакс - 11.02.2019

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, има сериозни проблеми, во пресрет на првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите, против Манчестер Јунајтед. Тројца од четворицата главни играчи нема да бидат во тимот што ќе настапи против ...