TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тениска сензација – непознатиот Лоренцо Сонего го уништи Новак Ѓоковиќ

Независен - 30.10.2020

Лоренцо Сонего го „здроби“ светскиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ со 6-2, 6-1 во петокот за најголема победа во кариерата, пласирајќи се во полуфиналето на Ерсте банк турнирот во Виена. „Сигурно ова е најдобрата победа во мојот живот.

Ѓоковиќ загуби од 42. рекет на светот во четвртфиналето на турнирот во Виена

Sport M - 30.10.2020

Виена, 30 октомври 2020 (МИА) – Првиот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на турнирот во Виена загуби од Италијанецот Лоренцо Сонего со резултат 2:6, 1:6. Средбата траеше 1 час и 10 минути.

Ѓоковиќ тврди немал мотив против Сонето

Дриблинг - 30.10.2020

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ порача оти нема место за загриженост поради вечерашниот сензационален пораз од Лоренцо Сонето, наведувајќи дека тој се должи на недостиг на мотив. Ѓоковиќ имаше катастрофално издание и за само 68 минути му ја ...

Ѓоковиќ: Ова беше тажен ден, едноставно не ми се играше

Локално - 30.10.2020

Новак Ѓоковиќ го претрпе еден од најболните порази во кариерата, губејќи од светскиот рекет број 42 Лоренцо Сонега со 6-2, 6-1. По натпреварот, тој изјавил дека „денес е тажен ден за православието“ поради смртта на митрополитот Амфилохије и дека ...

Ѓоковиќ најде оправдание за тешкиот пораз во Виена!

Sport 1 - 30.10.2020

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ доживеа дебакл во четвртфиналето во Австрија, откако беше поразен од Лоренцо Сонего со 0-2 во сетови, односно 2-6 и 1-6. Навивачите ги интересираше како ќе реагира Ѓоковиќ по поразот, а еден новинар ја ...

Ѓоковиќ по тешкиот пораз во Виена: Го направив тоа што сакав

Дерби - 30.10.2020

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ го заврши настапот на АТП турнирот во Виена и тоа откако вечерва неочекувано беше преслушан од Лоренцо Сонего со 2-0 во сетови. Ѓоковиќ одигра далеку под своето ниво и за тоа говори фактот што освои само ...

Ѓоковиќ смирен по поразот: Го направив тоа што сакав

SportMedia - 30.10.2020

Новак Ѓоковиќ изненадувачки беше совладан во четвртфиналето АТП турнирот во Виена. Спрскиот тенисер го претрпе најубедливиот пораз во својата кариера, за тоа се погриќи Лоренцо Санего кој славеше со 2:0 (6:2 и 6:1).

Ѓоковиќ по дебаклот: Го направив тоа што го сакав и за што дојдов во Виена

Слободен Печат - 30.10.2020

Новак Ѓоковиќ доживеа дебакл во четвртфиналето на турнирот во Виена од 42. светски тенисер Лоренцо Сонего. Поради тоа, многумина сакаат да ја слушнат неговата реакција по тешкиот пораз од 2:6,1:6 за само 68. минути игра.

Шок: Ѓоковиќ убедливо поразен во Виена

SportMedia - 30.10.2020

Новак Ѓоковиќ не супеа да се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во Виена. Тој беше поразен од Лоренцо Санего со 2:0 (6:2 и 6:1). Новак на оваа средба воопшто не личел на себе. Санего веднаш дошол до два брејка, а потоа и до трет.

Дебакл на Ѓоковиќ во Виена, елиминиран и Тим

Слободен Печат - 30.10.2020

Првиот светски тениски рекет доживеа понижувачка елиминација на турнирот во Виена. Ѓоковиќ во четвртфиналето во Виена загуби со 6:2,6:1 за 68. минути од 42. тенисер на АТП ранг листата од Лоренцо Сонего.

Ѓоковиќ декласиран од „среќен губитник“ во Виена

Локално - 30.10.2020

Првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ не успеа да се пласира во полуфиналето на турнирот од серија АТП 500 во Виена, откако беше поразен од Италијанецот Лоренцо Сонега со 6:2, 6:1. Самиот резултат покажува дека на српскиот тенисер воопшто не му ...

Најголема победа во кариерата: Сонего го прегази Ѓоковиќ во Виена (ВИДЕО)

Дерби - 30.10.2020

Италијанецот Лоренцо Сонего приреди вистинска сензација на АТП турнирот во Виена на кој успеа да дојде во полуфиналето откако му одржа тениска лекција на првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ.

ВИДЕО: Сонего со сензација, го победи Ѓоковиќ, Србинот не изгледал вака немоќно

Дриблинг - 30.10.2020

Лоренцо Сонего од Италија приреди сензација на АТП турнирот во Виена од серијата 500, стигна до полуфинале со победа против немоќниот Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ не успеа да се справи со 42 тенисер на АТП листата, загуби со 2-0 , по сетови 6-2, 6-1.

Сонего го декласираше Ѓоковиќ во Виена

TopSport - 30.10.2020

Релативно анонимниот италијански тенисер, Лоренцо Сонего ја оствари својата најголема победа во кариерата, откако во четврт-финалето на Виена опен со 6:2/6:1 го шокираше светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ.

Сонего нема шега, пред себе првпат го имаше Ѓоковиќ и го посрамоти

Спортманија - 30.10.2020

Првиот светски рекет освои само три гема против тенисерот кој е 42-то место на АТП-листата Лоренцо Сонего приреди сензација на АТП турнирот во Виена со голема победа од 2-0 (6-2, 6-1) во сетови против првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ.

Сензација во Виена: Лоренцо Сонего го исфрли Ѓоковиќ

Sport M - 30.10.2020

Младиот италијански тенисер Лоренцо Сонего вечерва создаде вистинска сензација. Во четвртфиналниот натпревар на АТП 500 турнирот во Виена, Сонего го елиминираше првиот играч во светот, Србинот Новак Ѓоковиќ, со импресивни 6-2, 6-1 во сетови.

Новак Ѓоковиќ доживеа дебакл од италијански тенисер во Виена

МКД - 30.10.2020

Српскиот тенисер во четвртфиналето го заврши настапот на турнирот во Виена откако доживеа вистински дебакл од италијанскиот тенисер Лоренцо Сонего, Ѓоковиќ освоои само три гејма. Новак Ѓоковиќ доживеа изненадувачки тежок пораз на турнирот во Виена, ...

Бламажа на Ѓоковиќ во четвртфиналето во Виена

Екипа - 30.10.2020

Новак Ѓоковиќ прифати да биде дел од АТП 500 турнирот во Виена и веднаш се наметна како главен фаворит за трофејот, но првиот носител денеска беше елиминиран уште во четвртфиналето од италијанскиот тенисер Лоренцо Сонего.

Сензација во Виена: Сонего го изненади непријатно Ѓоковиќ!

СуперСпорт - 30.10.2020

Младиот италијански тенисер Лоренцо Сонего вечерва направи вистинска сензација во Австрија на АТП 500 турнирот во Виена, кога го победи првиот тенисер Новак Ѓоковиќ со 6-2 и 6-1. Од самиот старт Сонего играше фантастично и го изненади Ѓоковиќ, кој ...

Ѓоковиќ одигра непрепознатливо, загуби убедливо и испадна во Виена!

Gol.mk - 30.10.2020

Прворангираниот светски тенисер Новак Ѓоковиќ одигра непрепознатливо и со 0-2 во сетови (2-6, 1-6) загуби од 42. тенисер на АТП-листата, Лоренцо Сонего од Италија. Србинот беше далеку од препознатливата форма и загуби убедливо.

Шок во Австрија: Италијанец го елиминираше Ѓоковиќ!

Sport 1 - 30.10.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше елиминиран од турнирот во Австрија, откако во четвртфиналето загуби од Лоренцо Сонего со 0-2 во сетови, односно 2-6 и 1-6. Сонего одигра фантастичен меч и ги користеше грешките на Србинот, па во првиот сет му беа ...

Кога го видов тоа знаев дека Ѓоковиќ е готов

Вечер Прес - 30.10.2020

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, отворено зборуваше за дисквалификацијата на светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ од грен слем турнирот САД Опен, како и са прочуената изјава на неговиот тренер Горан Иванишевиќ пред финалето на ...

Тотален крах на Борис Бекер: Заработуваше милиони, а сега може да го изнајмите за 2.700 денари и да добиете часови од ...

Слободен Печат - 30.10.2020

Поранешниот најдобар светски тенисер, 52-годишниот Борис Бекер се наоѓа во големи финансиски проблеми поради што почна да нуди виртуелни тениски курсеци за да заработи некое евро. „ Научете од тениска легенда како да го искористите својот потенцијал ...

Сонего го декласираше Ѓоковиќ во Виена

Макфакс - 30.10.2020

Релативно анонимниот италијански тенисер, Лоренцо Сонего ја оствари својата најголема победа во кариерата, откако во четврт-финалето на Виена опен со 6:2/6:1 го шокираше светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ.

Сонего го декласираше Ѓоковиќ во Виена

Опсервер - 30.10.2020

Релативно анонимниот италијански тенисер, Лоренцо Сонего ја оствари својата најголема победа во кариерата, откако во четврт-финалето на Виена опен со 6:2/6:1 го шокираше светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ загуби од 42. рекет на светот во четвртфиналето на турнирот во Виена

Опсервер - 30.10.2020

Виена, 30 октомври 2020 () – Првиот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на турнирот во Виена загуби од Италијанецот Лоренцо Сонего со резултат 2:6, 1:6. Средбата траеше 1 час и 10 минути.

Ѓоковиќ загуби од 42. рекет на светот во четвртфиналето на турнирот во Виена

Либертас - 30.10.2020

Првиот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на турнирот во Виена загуби од Италијанецот Лоренцо Сонего со резултат 2:6, 1:6. Средбата траеше 1 час и 10 минути. Ѓоковиќ направи три аса и направи три двојни грешки.

Не му оди: Ноле испадна и во Виена

Република - 30.10.2020

Првиот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на турнирот во Виена загуби од Италијанецот Лоренцо Сонего со резултат 2:6, 1:6. Средбата траеше 1 час и 10 минути. Ѓоковиќ направи три аса и направи три двојни грешки.

Ѓоковиќ го пронајде идниот „светски рекет број еден“: Тој ќе биде лидер на новата генерација

Дерби - 29.10.2020

Новак Ѓоковиќ во крајно возбудлив меч спасуваше сет топки против Борна Чориќ, но во свој препознатлив стил се справи со сите потешкотии и потоа се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Виена.

Рекордот на Надал кој никој, никогаш нема да го урне

Екипа - 29.10.2020

Овие денови актуелен е разговорот за уривање на рекордите во тенисот. Во контекст на сето ова најчесто се споменуваат рекордите кои на крајот на годината ќе ги урне Новак Ѓоковиќ. Сепак, еден рекорд најверојатно никој, никогаш нема да го урне е тој ...

Рекордот на Надал кој ни Ѓоковиќ ни Федерер нема да го симнат!

Спортклуб - 29.10.2020

Постојано лебди во воздух дебатата околу тоа кој е најдобар светски тенисер на сите времиња, Рафа Надал, Новак Ѓоковиќ или Роџер Федерер. Фановите се секогаш поделени и секој за себе е сериозна приказна.

За тенисот најдобро e да бидат урнати сите рекорди на Федерер

Вечер Прес - 29.10.2020

Францускиот тенисер Жил Симон, повторно искрено зборуваше за ситуацијата во светот на „белиот спорт“ Французинот зборуваше за францускиот весник Л’Екип по повод објавувањето на својата книга „Спортот кој вас ве прави луди“.

„Поради Федерер загубивме 20 години“

Екипа - 29.10.2020

Францускиот тенисер Жил Симон повторно искрено говореше за настаните во светот на тенисот. Иако признава дека е љубител на ликот и делото на Роџер Федерер, тој има интересно мислење за состојбата за која е одговорен Швајцарецот.

Надал се откажува: Ѓоковиќ и шеста година најдобар тенисер на светот!

Слободен Печат - 29.10.2020

Рафаел Надал ја одбил специјалната покана за учество на турнирот во Софија (Бугарија), што значи дека Новак Ѓоковиќ ќе остане прв тенисер во светот на крајот од календарската година. На шпанскиот тенисер му беше понудено да игра во главниот бугарски ...

Веднаш би потпишал да ја завршам кариерата со 24. грен слем титули

Вечер Прес - 29.10.2020

Светскиот тениски рекет број два Шпанецот, Рафаел Надал, со освојувањето на 13 – та титула на Ролан Гарос се изедначи по бројот на осовени грен слем титули со Швајцарецот Роже Федерер, сега двајцата имаат по 20.

Ова е тенисерот за кого Ѓоковиќ прогнозира дека ќе биде иден рекет број 1

Спортманија - 29.10.2020

Многумина не ни слушнале за него, но Новак смета дека 19-годишникот од Италија е страшен потенцијал. Новак Ѓоковиќ, кој оваа 2020 година ќе ја заврши на прво место на АТП-листата, прогнозира дека Италијанецот Јаник Синер, кој има 19 години, би ...

Тотално лудиот поен на Ѓоковиќ во Виена

Оff.net - 29.10.2020

Новак после 2 часа и 9 минути го победи Борна Чориќ во 2.коло на турнирот во Виена со 2:0 во сетови (7:6 (13:11) и 6:3). Светскиот рекет број 1 леташе по теренот на дуелот кој се играше пред публика во Австрија и 6-та година во кариерата ќе ја ...

Надал: Да, Иванишевиќ беше малку арогантен

TopSport - 28.10.2020

Рафаел Надал го нарече тренерот на Новак Ѓоковиќ, Горан Иванишевиќ „малку арогантен“, откако Хрватот пред финалето на Ролан Гарос изјави дека нема теорија Надал да го победи светскиот број 1.

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето во Виена

Дриблинг - 28.10.2020

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ избори пласман во четвртфиналето на АТП турнирот во Виена откако го совлада Чориќ со 2:0. Ѓоковиќ немаше поголеми проблеми во обидот да го совлада Хрватот кој во првиот сет загуби во тај-брејк а во вториот ...

Ѓоковиќ поради него сакаше да ја заврши кариерата – „тој е мојот најголем успех“

Локално - 29.10.2020

Во 2010 година, Австриецот Јирген Мелцер беше причина Новак Ѓоковиќ да помисли да се откаже од тенисот. Српскиот тенисер тогаш не успеа да се натпреварува со Рафаел Надал и Роџер Федерер.Мелцер уште еднаш се сети на моментот од пред 10 години.