TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Османи на средба со Ќучук во Брисел

Локално - 31.01.2023

Во рамките на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари средба со европратеникот и известител за Северна Македонија во Европскиот парламент, Илхан Ќучук.

Каде се спојуваат долгите конци на марионетата

Н.Македонија - 31.01.2023

Во деновите кога македонско-бугарските односи се под тензија на провокациите од одредени политички субјекти во Бугарија за чествување на роденденот на Гоце Делчев, со своевидна „инвазија“ со иконографија што треба да го докаже „бугарскиот идентитет“ ...

Конфликтот меѓу Бугарија и Македонија оди во интерес на трети страни

Сител - 30.01.2023

Ескалацијата на односите меѓу Северна Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера излегоа шефот на македонската дипломатија Бујар Османи и бугарскиот европратеник Илхан ...

Конфликтот меѓу Бугарија и Северна Македонија оди во интерес на трети страни

Либертас - 30.01.2023

Ескалацијата на односите меѓу Северна Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера излегоа шефот на македонската дипломатија Бујар Османи и бугарскиот европратеник Илхан ...

Конфликтот меѓу Бугарија и Северна Македонија оди во интерес на трети страни

Во Центар - 30.01.2023

– Ескалацијата на односите меѓу Северна Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера излегоа шефот на македонската дипломатија Бујар Османи и бугарскиот европратеник ...

Конфликтот меѓу Бугарија и Северна Македонија оди во интерес на трети страни

Вечер Прес - 30.01.2023

Ескалацијата на односите меѓу Северна Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера излегоа шефот на македонската дипломатија Бујар Османи и бугарскиот европратеник Илхан ...

Конфликтот меѓу Бугарија и Северна Македонија оди во интерес на трети страни

Frontline - 30.01.2023

Ескалацијата на односите меѓу Северна Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера излегоа шефот на македонската дипломатија Бујар Османи и бугарскиот европратеник Илхан ...

Затегнати односи меѓу Бугарија и Македонија, за деескалација на ситуацијата Софија поставува услови

MakPress - 30.01.2023

Ескалацијата на односите меѓу Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера излегоа шефот на македонската дипломатија Бујар Османи и бугарскиот европратеник Илхан Ќучук.

Средба Османи - Ќучук

Канал5 - 31.01.2023

Во рамките на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари средба со европратеникот и известител за Македонија во Европскиот парламент, Илхан Ќучук.

Средба Османи – Ќучук: Македонија и Бугарија треба да бидат посветени на интензивирање на политичкиот дијалог, со цел ...

ТВ21 - 31.01.2023

Во рамките на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари средба со европратеникот и известител за Северна Македонија во Европскиот парламент, Илхан Ќучук.

Средба Османи – Ќучук: Македонија и Бугарија треба да бидат посветени на интензивирање на политичкиот дијалог, со цел ...

4NEWS - 31.01.2023

Во рамките на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари средба со европратеникот и известител за Северна Македонија во Европскиот парламент, Илхан Ќучук.

Османи на средба со Кјучук

Кумановски м. - 31.01.2023

Во рамките на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари средба со европратеникот и известител за Северна Македонија во Европскиот парламент, Илхан Кјучук.

Средба Османи – Ќучук

Макфакс - 31.01.2023

Во рамките на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари средба со европратеникот и известител за Северна Македонија во Европскиот парламент, Илхан Ќучук.

Османи – Ќучук: Потребно е враќање на позитивната динамика во односите меѓу Скопје и Софија

Алсат-М - 31.01.2023

Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле на денешната средба во Брисел министерот за надворешни работи, Бујар Османи и европратеникот и известител за Северна Македонија во ...

Османи – Ќучук: Потребно е враќање на позитивната динамика во односите меѓу Скопје и Софија

Zoom - 31.01.2023

Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле на денешната средба во Брисел министерот за надворешни работи, Бујар Османи и европратеникот и известител за Северна Македонија во ...

Османи – Ќучук: Потребно е враќање на позитивната динамика во односите меѓу Скопје и Софија

Опсервер - 31.01.2023

Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле на денешната средба во Брисел министерот за надворешни работи, Бујар Османи и европратеникот и известител за Северна Македонија во ...

Османи – Ќучук: Потребно е враќање на позитивната динамика во односите меѓу Скопје и Софија

Курир - 31.01.2023

Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле на денешната средба во Брисел министерот за надворешни работи, Бујар Османи и европратеникот и известител за Северна Македонија во ...

Османи – Ќучук: Потребно е враќање на позитивната динамика во односите меѓу Скопје и Софија

24Инфо - 31.01.2023

Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле на денешната средба во Брисел министерот за надворешни работи, Бујар Османи и европратеникот и известител за Северна Македонија во ...

Османи – Ќучук: Потребно е враќање на позитивната динамика во односите меѓу Скопје и Софија

Press24 - 31.01.2023

Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле на денешната средба во Брисел министерот за надворешни работи, Бујар Османи и европратеникот и известител за Северна Македонија во ...

Средба Османи – Ќучук

MTM - 31.01.2023

Во рамките на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денес оствари средба со европратеникот и известител за Северна Македонија во Европскиот парламент, Илхан Ќучук.

Потребно е враќање на позитивната динамика во односите меѓу Скопје и Софија, порачаа Османи и Ќучук

Н.Македонија - 31.01.2023

Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле на денешната средба во Брисел министерот за надворешни работи, Бујар Османи и европратеникот и известител за Македонија во Европскиот ...

Османи – Ќучук: Потребно е враќање на позитивната динамика во односите меѓу Скопје и Софија

Frontline - 31.01.2023

Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле на денешната средба во Брисел министерот за надворешни работи, Бујар Османи и европратеникот и известител за Северна Македонија во ...

Средба Османи – Кучуќ

Centar - 31.01.2023

Во рамките на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари средба со европратеникот и известител за Северна Македонија во Европскиот парламент, Илхан Кјучук.