TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СВР Куманово му „стегна“ кривична пријава на поранешен градоначалник на Крива Паланка

Фактор - 13.01.2018

СВР Куманово до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против лицата А.А. (57) и М.М. (67), поради постоење на основано сомнение дека сториле кривично дело “злоупотреба на службена положба и овластување“ по член 353 став 1 в.в.

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Крива Паланка за малверзации при изградба на спортска сала

Макфакс - 13.01.2018

Кумановската полиција до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против лицата А.А. (57) и М.М. (67), поради сомнение дека сториле кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „фалсификување исправа“.

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Крива Паланка за марвелзации при изградба на спортска сала

Вечер - 13.01.2018

Кумановската полиција до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против лицата А.А. (57) и М.М. (67), поради сомнение дека сториле кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „фалсификување исправа“.

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Крива Паланка

Кајгана - 13.01.2018

Кумановската полиција до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против лицата А.А. (57) и М.М. (67), поради сомнение дека сториле кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „фалсификување исправа“.

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка

+инфо - 13.01.2018

Oпштина Крива Паланка се обврзала да го подготви теренот за изградба на спортската сала, но ништо од тоа не било направено. Секторот за внатрешни работи од Куманово до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против А.А. (57) и М.М.

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Крива Паланка за малверзации при изградба на спортска сала

А1 On - 13.01.2018

Кумановската полиција до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против лицата А.А. (57) и М.М. (67), поради сомнение дека сториле кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „фалсификување исправа“.

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Крива Паланка

ТВ21 - 13.01.2018

Кумановската полиција до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против лицата А.А. (57) и М.М. (67), поради сомнение дека сториле кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „фалсификување исправа“.

Полицијата му поднесе кривична пријава на Арсенчо Алексовски за изградба на спортска сала во школо каде веќе имало сала

Фокус - 13.01.2018

Кумановската полиција до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Крива Паланка Арсенчо Алексовски и против поранешниот директор на средното училиште Ѓорче Петров за „злоупотреба на службена положба и овластување“ и ...

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка

Стандард - 13.01.2018

Секторот за внатрешни работи од Куманово до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против А.А. (57) и М.М. (67) поради постоење основано сомнение дека сториле кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ и ...

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Крива Паланка за малверзации при изградба на спортска сала

Точка - 13.01.2018

Кумановската полиција до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против лицата А.А. (57) и М.М. (67), поради сомнение дека сториле кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „фалсификување исправа“.

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Крива Паланка

МКД - 13.01.2018

Кумановската полиција до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Крива Паланка, Арсенчо Алексовски и против поранешниот директор на средното училиште Ѓорче Петров за „злоупотреба на службена положба и овластување" и ...

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка

еМагазин - 26.01.2018

Поднесена е кривична пријава за „злоупотреба на службена положба и овластување“ против поранешниот градоначалник на општина Крива Паланка, А.А (57), како и против Л.З.(56) и Л.В.(39). Според пријавата, А.А, ја злоупотребил службената положба и ...

Нова кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка

Мета - 13.01.2018

СВР Куманово поднесе кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластување против поранешниот градоначалник на Крива Паланка, Арсенчо Алексовски и против поранешниот директор на средното училиште „Ѓорче Петров“ во Крива Паланка.

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка

24 Вести - 26.01.2018

Поднесена е кривична пријава за „злоупотреба на службена положба и овластување“ против поранешниот градоначалник на општина Крива Паланка, А.А (57), како и против Л.З.(56) и Л.В.(39). Според пријавата, А.А, ја злоупотребил службената положба и ...

Поднесена кривична против екс градоначалникот Арсенчо Алексовски за изградба на спортска сала во училиште, каде веќе ...

Локално - 13.01.2018

Кумановската полиција до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Крива Паланка Арсенчо Алексовски и против поранешниот директор на средното училиште Ѓорче Петров за „злоупотреба на службена положба и овластување“ и ...

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка...

Н.Македонија - 13.01.2018

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка Секторот за внатрешни работи од Куманово до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против А.А. (57) и М.М. (67) поради постоење основано сомнение дека сториле кривично ...

Кривична пријава за поранешен градоначалник на Крива Паланка

Press24 - 13.01.2018

СВР Куманово до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против 57-годишниот А.А. и 67-годишниот М.М. поради постоење на основано сомнение дека сториле кривично дело “злоупотреба на службена положба и овластување“ по член 353 став 1 в.в.

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Крива Паланка за малверзации при изградба на спортска сала

Либертас - 13.01.2018

Секторот за внатрешни работи од Куманово до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Арсенчо Алексовски (57) и М.М. (67) поради постоење основано сомнение дека сториле кривично дело „злоупотреба на службена положба и ...

МВР со нова кривична пријава за Арсенчо Алексовски, екс градоначалник на Kр.Паланка

iPortal - 13.01.2018

СВР Куманово до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против лицата А.А. (57) и М.М. (67), поради постоење на основано сомнение дека сториле кривично дело “злоупотреба на службена положба и овластување“ по член 353 став 1 в.в.

Фрчат кривични од МВР – уште еден градоначалник заврши со пријава

Sky - 13.01.2018

Кумановската полиција до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против лицата А.А. (57) и М.М. (67), поради сомнение дека сториле кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „фалсификување исправа“.

Кривична пријава за поранешен градоначалник

Kumanovo News - 13.01.2018

Двајцата пријавени во периодот од јуни 2009 година до мај 2013 во два наврати ја злоупотребиле својата службена положба и овластувања, првопријавениот во тој период во својство на градоначалник на општина Крива Паланка, а второпријавениот во ...

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка

Канал5 - 14.01.2018

Секторот за внатрешни работи од Куманово до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против А.А. (57) и М.М. (67) поради постоење основано сомнение дека сториле кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ и ...