TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПРЕМИЕРА: Porsche го претстави новиот 911 GT3 Touring!

CARClub - 16.06.2021

Porsche ги следи желбите на купувачите – а со минатата генерација тие потврдија дека GT3 Touring е вистинскиот избор! Рецептот за GT3 Touring повторно е прилично едноставен – Porsche го зема одличниот нов 911 GT3 и му прави неколку ситни модификации.

Porsche подготви Touring верзија за новиот 911 GT3

Авто Плус - 16.06.2021

Германскиот производител Porsche подготви нов Touring пакет за еден од најбрзите 911 модели кои ги има во својата понуда, а тоа e новиот 911 GT3 Новата генерација на Porsche 911 GT3 е еден од најбрзите 911 модели кои компанијата некогаш ги има ...

Mercedes-AMG GT прави уште поголем скок меѓу спорт и комфор

Automedia - 15.06.2021

Неколку зафати во подвозјето прават GT-крстосувачот на Mercedes-AMG да вози уште покомфорно. Има и нови бои, нова опрема, нова специјална серија. Кастомизацијата е новата голема работа во Mercedes.

Mercedes-AMG го претстави редизајнираниот GT 4-Door Coupé

Кајгана - 15.06.2021

Три години по премиерното претставување, Mercedes-AMG го редизајнираше моделот GT 4-Door Coupé. Освен освежениот дизајн, спортската лимузина доби нови бои на каросеријата, нови комбинации на бои во кабината, нов мултифункционален управувач и место ...

Mercedes-AMG GT доби свој фејслифт третман

Авто Плус - 15.06.2021

Германскиот производител Mercedes официјално ја претстави унапредената и освежената верзија на AMG GT 4-Door Coupe моделот Mercedes го унапреди својот перформансен седан за престојната година, правејќи неколку помали промени на екстериерот и ...

„Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe“ – повеќе луксуз и нови поставки за суспензијата (ФОТО/ВИДЕО)

Денар - 15.06.2021

„Mercedes-AMG“ го ажурираше својот „GT 4-Door Coupe“, правејќи мали промени во изгледот и внатрешноста, но додаде неколку дополнителни бои, како и нови прилагодувања за адаптивна суспензија.