TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одлична трка во Силверстон: Ринс го претекна Маркез во последните метри

Екипа - 25.08.2019

Марк Маркез го доживеа и вториот едноподруго пораз во последните метри на една трка, овој пат во Силверстон. Алекс Ринс е победник на трката од Големата награда на Велика Британија откако во последниот круг го претекна Маркез.

Ринс го „скрши“ Маркез во фoто-финиш, Довициозо префрлен во болница (видео)

SportMedia - 25.08.2019

Возачот на Сузуки Алекс Ринс триумфираше на 12. трка на овогодишниот Мото ГП шампионат за Големата награда на Британија. На ппуларната „Силверстоун“ Ринс го претекна големиот фаворит и лидер во генералниот пласман Марк Маркез на Хонда во самиот ...

Фантастична трка на Силверстоун: Ринс го премина Маркез во последен момент (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.08.2019

Марк Маркез го доживеа вториот пораз во последните метри на една трка, откако во Силверстоун беше преминат од Алекс Ринс. Возачот на Сузуки го премина Шпанецот во последните метри пред целта, а на подиумот се качи уште и Маверик Вињалес, додека ...

„Лудница“ во Силверстоун – Ринс победи Маркез за 0.013 секунди! (видео)

TopSport - 25.08.2019

Додека Ф1 шампионатот ретко знае да ни приреди возбудлива трка, во Мото ГП шампионатот тоа е како секојдневница. Најдобар доказ за ова беше лудото Британско ГП на класичната патека во Силверстоун, каде што Алекс Ринс успеа да го победи шампионот ...

Маркез стигна до пол-позицијата на Силверстоун (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.08.2019

Возачот на Репсол Хонда, Марк Маркез ја освои пол-позицијата пред 12. трка во сезоната на Мото ГП шампионатот. Актуелниот шампион на легендарниот Силверстоун стигна до осмата пол-позиција сезонава, со мала предност пред Валентино Роси на Јамаха.

Маркез го искористи Роси за нов рекорд во Силверстоун и нова пол позиција

МКД - 24.08.2019

Марк Маркез е победник во квалификациите за ГН на Велика Британија, Шпанецот итро го следеше Валентино Роси и стигна до пол позиција со нов рекорд во Силверстоун. Марк Маркез се радува на нова пол позиција.

Нова пол-позиција за Маркез пред британското Гранд-при

Сител - 24.08.2019

Актуелниот светски првак Марк Маркез ќе стартува од пол-позицијата на утрешната 12-тата трка во Мото ГП шампионатот, која ќе се вози за Британското Гранд-при Мотоциклистот на Хонда денеска во квалификациите на патеката „Силверстон“ имаше најбрзо ...

Маркез пред Роси до пол позиција на Силверстоун

Слободен Печат - 24.08.2019

Актуелниот шампион на легендарната патека имаше за четири десетинки подобро време од второпласираниот Валентино Роси на „Јамаха“. Членот на „Хонда“, Марк Маркез ќе стартува од пол позицијата на 12 трка сезонава во Мото ГП шампионатот кој што в ...

Маркез најбрз и на Силверстоун, Роси најави супер дуел на утрешната трка

Дерби - 24.08.2019

Марк Маркез извозе рекорден круг на патеката Силверстоун и стигна до нова пол-позиција во Мото ГП шампионатот. Возачот на Хонда утре ќе стартува прв на трката, но интересно веднаш зад него ќе биде Валентино Роси кој денеска имаше одличен настап со ...

Маркез пред Роси до пол-позицијата во Силверстон

TopSport - 24.08.2019

Возачот на Репсол Хонда Марк Маркез ја освои пол-позицијата во пресрет на трката за големата награда на Велика Британија. Актуелниот светски првак и лидер во генералниот пласман до пол-позицијата стигна со нов рекорд на патеката во Силверстон, ...

Мото ГП: Квартараро го сруши рекордот на Силверстоун

Сител - 23.08.2019

Викендов во шампонатот во Мотоциклизам се вози трката на патеката во Силверстоун. Денеска на вториот слободен тренинг извонреден настап на Французинот Фабио Квартараро кој постави нов рекорд на патеката.

ПАДНА РЕКОРДОТ НА МАРКЕЗ: Квартараро како „стрела“ на Силверсоун

SportMedia - 23.08.2019

Французинот Фабио Квартараро постави нов рекорд на патеката Силверстоун на денешниот втор слободен тренинг пред неделната трка. Возачот на Петронас Јамаха извозе рекорден круг со време од 1:59,225 минути.

Маркез пред Роси до пол-позицијата во Силверстон

Макфакс - 24.08.2019

Возачот на Репсол Хонда Марк Маркез ја освои пол-позицијата во пресрет на трката за големата награда на Велика Британија. Актуелниот светски првак и лидер во генералниот пласман до пол-позицијата стигна со нов рекорд на патеката во Силверстон, ...

Мото ГП: Квартараро го сруши рекордот на Силверстоун

4NEWS - 23.08.2019

Викендов во шампонатот во Мотоциклизам се вози трката на патеката во Силверстоун. Денеска на вториот слободен тренинг извонреден настап на Французинот Фабио Квартараро кој постави нов рекорд на патеката.