TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Капетан Кирк полета во вселената и назад: Блу ориџин успешно слета на Земјата (ВИДЕО)

МКД - 13.10.2021

Вселенското летало Блу ориџин, во сопственост на милијардерот Џеф Безос, направи успешен лет во вселената со четиричлен цивилен екипаж. Главната ѕвезда на овој потфат е актерот Вилијам Шатнер (90), кој ја играше улогата на капетан Кирк во серијата ...

Капетан Кирк леташе до вселената и назад: „Блу ориџин“ успешно слета на Земјата

Вечер Прес - 13.10.2021

Вселенското летало „Блу ориџин“, сопственост на милијардерот Џеф Безос, направи успешен лет во вселената со четиричлен цивилен екипаж. Главната ѕвезда на овој потфат е актерот Вилијам Шатнер (90), кој ја играше улогата на капетан Кирк во серијата ...

ФОТО+ВИДЕО | Капетан Кирк конечно летна во вселената: Вилијам Шатнер стана најстариот човек кој бил во вселената

Слободен Печат - 13.10.2021

Холивудскиот актер којшто се прослави со улогата на Капетан Кирк во култниот телевизиски серијал „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер со своите 90 години стана најстарата личност којашто отпатувала во вселената, откако тој денеска беше дел од екипажот ...

Восхитувачко видео: Капетан Кирк од „Ѕвездени патеки“ полета во вселената, враќањето следело за само 10 минути

Точка - 13.10.2021

Вилијам Шатнер покажа бестрашност, авантуристички дух и непобедлива енергија во 90-та година од животот. Популарниот актер Вилијам Шатнер во 90-та година од животот одлучи да лета во вселената.

90-Годишната легенда на „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер, стана најстариот човек во вселената

Сакам да кажам - 13.10.2021

Холивудскиот актер и легенда на серијалот „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер, стана најстарата личност во вселената откако беше дел од екипажот на вториот комерцијален лет на компанијата на Џеф Безос, „Блу ориџин“.

Капетан Кирк, во вселенско летало на Безос, ја достигна „последната граница“

Телма - 13.10.2021

Холивудскиот капетан Кирк, 90 годишниот актер Вилијам Шатнер, стана најстарата личност која била во вселената, во едно интересно спојување на научната фантастика и научната реалност. 90 годишниот Шатнер, заедно со уште тројца други патници, пет ...

Вилијам Шатнер стана најстариот човек кој бил во вселената

Кајгана - 13.10.2021

Со своите 90 години, канадскиот актер Вилијам Шатнер денеска направи кратко патување во вселената и стана нејзин најстар посетител. Со ракетата New Shepard на Blue Origin, Шатнер заедно со уште тројца минаа 11 минути во вселената.

Вилијам Шатнер (90) конечно полета во вселената (Во живо)

Канал5 - 13.10.2021

Вилијам Шатнер денеска полета во вселената. 90-годишниот актер познат по улогата на капетан Кирк вчера требаше да полета во вселената, но патувањето било откажано поради силните ветрови. Следете ја авантурата на Шатнер во живо во видеото.

ВО ЖИВО Деведесет годишниот актер полета во вселената (ВИДЕО)

+инфо - 13.10.2021

Шатнер и тричлената екипа полетаа во вселената малку подоцна од планираното. Вилијам Шатнер денеска полета во вселената. Половина час пред полетување, Џеф Безос ги одвезе патниците до леталото, но не одлета со нив.

(ВИДЕО) Капетан Кирк и’ официјално стана најстарата личност во универзумот

Екран - 13.10.2021

Леталото „Blue Origin“, сопственост на милијардерот Џеф Безос, полета во вселената со четиричлен цивилен екипаж, вклучувајќи го и актерот Вилијам Шатнер (90), кој ја играше улогата на капетан Кирк во серијата „Sвездени патеки“.

(Видео) Во живо: Капетан Кирк ќе полета во вселената на 90-годишна возраст

ММС - 13.10.2021

Ѕвездата на „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер (90) ќе стане најстариот астронаут во историјата. Шатнер, Пауерс и уште двајца членови на екипажот ќе полетаат од зафрлениот дел на западен Тексас помалку од три месеци по првиот лет во вселената на Блу ...

По едно одлагање, кап. Кирк денес конечно оди во вселената

Емитер - 13.10.2021

По едно одлагање, вчера, поради лоши временски услови, денес конечно ќе се реализира вториот вселенски лет со човечки екипаж на Блу Ориџин до вселената. А со овој лет, барем за неколку минути, во вселената ќе се најде и Вилијам Шетнер, ака капетанот ...

Ветровите го одложија летот на капетанот Кирк во вселената

Телефони.мк - 13.10.2021

Blue Origin денеска повторно ќе се обиде со летот во вселената, затоа што минатиот лет на Вилијам Шатнер во вселената беше одложен. „ Капетан Кирк “ повторно ќе лета денеска во 15:30 по наша временска зона, објавија од Blue Origin .

„Блу ориџин“ денеска ќе го лансира Капетан Кирк во вселената – следете го летот во живо

Мета - 13.10.2021

Актерот Вилијам Шатнер заедно со уште тројца патници денес (13 октомври) ќе полетаат во вселената, соопшти компанијата „Блу ориџин“. Целото веленско патување и ќе се пренесува во живо преку Интернет.

„Блу ориџин“ ќе го лансира Капетан Кирк во вселената – следете го летот во живо

Независен - 13.10.2021

САД – Актерот Вилијам Шатнер заедно со уште тројца патници денес (13 октомври) ќе полетаат во вселената, соопшти компанијата „Блу ориџин“. Целото веленско патување и ќе се пренесува во живо преку Интернет.

Капетан Кирк ќе почека уште за патување во вселената

Кумановски м. - 12.10.2021

Blue Origin го одложи патувањето на Вилијам Шатнер во вселената, па „Капетан Кирк“ ќе треба да почека уште малку за неговото патување во вселената, објави во понеделникот Си – Ен – Ен. Патувањето беше откажано поради силните ветрови, а 90-годишниот ...

„Блу Ориџин” го одложи вториот туристички лет во Вселената

OhridNews - 12.10.2021

Американската компанија „Блу ориџин” на Џеф Безос го одложи вториот лет со туристи во Вселената, поради неповолни метеоролошки услови. Лансирањето на вселенскиот брод „Њу шепард” беше планирано за денеска, но тоа сега треба да се случи утре.

„Блу Ориџин” го одложи вториот туристички лет во Вселената

Независен - 12.10.2021

Американската компанија „Блу ориџин” на Џеф Безос го одложи вториот лет со туристи во Вселената, поради неповолни метеоролошки услови. Лансирањето на вселенскиот брод „Њу шепард” беше планирано за денеска, но тоа сега треба да се случи утре.

Blue Origin го одложи вториот туристички лет во вселената

Кајгана - 12.10.2021

Американската компанија Blue Origin на Џеф Безос го одложи вториот лет со туристи во вселената, поради неповолни метеоролошки услови. Лансирањето на вселенскиот брод New Shepard беше планирано за денеска, но тоа сега треба да се случи утре.

„Блу Ориџин” го одложи вториот туристички лет во Вселената

ТВ21 - 12.10.2021

Американската компанија „Блу ориџин” на Џеф Безос го одложи вториот лет со туристи во Вселената, поради неповолни метеоролошки услови. Лансирањето на вселенскиот брод „Њу шепард” беше планирано за денеска, но тоа сега треба да се случи утре.

„Блу Ориџин” го одложи вториот туристички лет во Вселената

Вечер Прес - 12.10.2021

Американската компанија „Блу ориџин” на Џеф Безос го одложи вториот лет со туристи во Вселената, поради неповолни метеоролошки услови. Лансирањето на вселенскиот брод „Њу шепард” беше планирано за денеска, но тоа сега треба да се случи утре.