TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Тетово и Гостивар возачи без возачки дозволи возат комбиња и автобуси со патници

МКД - 14.09.2018

Возач од тетовското село Јажинце без положен возачки испит бил откриен од полицијата додека управувал автобус со патници, минатиот месец во Тетовско. Ова не е единствениот случај зад воланот да управуваат лица што немаат положено возачки испит, а ...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

Локално - 14.09.2018

Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во ...

Казнети 62 возачи кои возеле со голема брзина

МКД - 13.09.2018

Сообраќајната полиција фатила 62 возачи кои управувале возило со брзина поголема од дозволената, изминатото деноноќие во Скопје. Од сообраќај биле исклучени 23 возачи од кои седум возачи бидејќи возеле пијани, 13 возачи управувале возила без да се ...

Во Скопје за еден ден 11 сообраќајни несреќи

Макфакс - 13.09.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле 11 сообраќајни незгоди, од кои шест со лесни телесни повреди и пет со материјална штета. Во сообраќајните незгоди шест лица добиле телесни повреди.

Во 11 сообраќајки вчера во Скопје, полесно повредени 6 лица

Локално - 13.09.2018

На подрачјето на СВР Скопје вчера се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди. Во шест од сообраќајките со полесни повреди се здобиле шест лица, а во пет била причинета материјална штета. unbreakable glass damaged by crash Од СВР Скопје информираат ...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

Курир - 14.09.2018

Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во ...

Еден тешко повреден во шест сообраќајки

МКД - 12.09.2018

Едно лице било тешко повредено, а четворица полесно во шест сообраќајни несреќи што се случиле изминатото деноноќие во Скопје. Сообраќајната полиција казнила 60 возачи кои возеле со поголема брзина од дозволената.

Во Скопје вчера шест сообраќајки, пајакот отстранил 58 возила

Либертас - 12.09.2018

На подрачјето на СВР Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле вкупно шест сообраќајни незгоди. Од нив, во една сообраќајка со тешки телесни повреди се здобило едно лице, во три со полесни повреди се здобиле четири лица, а во две била причинеа ...

Секојдневно страда по некој пешак на улиците во Скопје - кој е виновен?

Скопје инфо - 12.09.2018

Не поминува ден, а некој пешак да не е повреден на улиците во главниот град. Кој е виновен? Како на глобално ниво, така и во Република Македонија, околу 25% од вкупниот број загинати и повредени лица во сообраќајни незгоди се пешаци.

Вчера 41 возило се подигнати со “пајак”.

Бизнис Вести - 13.09.2018

Во текот на вчерашниот ден (12.09.2018) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди од кои шест со лесни телесни повреди и пет со материјална штета.

Шест лица повредени во сообраќајки вчера во Скопје

Курир - 13.09.2018

На подрачјето на СВР Скопје вчера се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди. Во шест од сообраќајките со полесни повреди се здобиле шест лица, а во пет била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

А1 On - 14.09.2018

Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во ...

Во Скопје за еден ден 11 сообраќајки

Точка - 13.09.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди од кои шест со лесни телесни повреди и пет со материјална штета. Во сообраќајните незгоди шест лица се здобиле со телесни ...

Во 11 сообраќајки вчера во Скопје, полесно повредени 6 лица

А1 On - 13.09.2018

На подрачјето на СВР Скопје вчера се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди. Во шест од сообраќајките со полесни повреди се здобиле шест лица, а во пет била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Полицијата казнува на секој чекор: Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

Скопје инфо - 14.09.2018

Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во ...

Шест лица повредени во сообраќајки во Скопје

Press24 - 26.03.2019

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во пет од вкупно осум сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во три била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала 37 возачи кои се движеле ...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

Сител - 14.09.2018

Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во ...

Во 11 сообраќајки вчера во Скопје, полесно повредени 6 лица

Сител - 13.09.2018

На подрачјето на СВР Скопје вчера се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди. Во шест од сообраќајките со полесни повреди се здобиле шест лица, а во пет била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

62 возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

MTM - 14.09.2018

62 возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во четири полесно ...

Во 11 сообраќајки вчера во Скопје, полесно повредени 6 лица

Кајгана - 13.09.2018

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) – На подрачјето на СВР Скопје вчера се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди. Во шест од сообраќајките со полесни повреди се здобиле шест лица, а во пет била причинета материјална штета.

Полицијата демне: Казнети 62. лица на скопските улици

Press24 - 14.09.2018

Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во ...

Во 11 сообраќајки вчера во Скопје, полесно повредени 6 лица

Канал5 - 13.09.2018

На подрачјето на СВР Скопје вчера се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди. Во шест од сообраќајките со полесни повреди се здобиле шест лица, а во пет била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

Канал5 - 14.09.2018

Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во ...

Шест лица повредени во сообраќајки вчера во Скопје

Скопје инфо - 13.09.2018

На подрачјето на СВР Скопје вчера се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди. Во шест од сообраќајките со полесни повреди се здобиле шест лица, а во пет била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

Кајгана - 14.09.2018

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 ...

Шест лица повредени во сообраќајки вчера во Скопје

24Инфо - 13.09.2018

На подрачјето на СВР Скопје вчера се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди. Во шест од сообраќајките со полесни повреди се здобиле шест лица, а во пет била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

Стандард - 14.09.2018

Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во ...

Во 11 сообраќајки вчера во Скопје, полесно повредени 6 лица

Стандард - 13.09.2018

На подрачјето на СВР Скопје вчера се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди. Во шест од сообраќајките со полесни повреди се здобиле шест лица, а во пет била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

Независен - 14.09.2018

Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во ...

Во 11 сообраќајки вчера во Скопје, полесно повредени 6 лица

MTM - 13.09.2018

На подрачјето на СВР Скопје вчера се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди. Во шест од сообраќајките со полесни повреди се здобиле шест лица, а во пет била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

CivilMedia - 14.09.2018

Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во ...

Во 11 сообраќајки вчера во Скопје, полесно повредени 6 лица

Либертас - 13.09.2018

На подрачјето на СВР Скопје вчера се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди. Во шест од сообраќајките со полесни повреди се здобиле шест лица, а во пет била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

Либертас - 14.09.2018

Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во ...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

24Инфо - 14.09.2018

Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје возеле побрзо од дозволеното, а шестмина биле под дејство на алкохол. Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во ...

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

Слободен Печат - 14.09.2018

Според полицискиот билтен, во изминатите 24 часа се случиле вкупно 10 сообраќајни незгоди од кои во четири полесно се повредени пет лица, а во шест е причинета материјална штета. Шеесет и двајца возачи во изминатото деноноќие на подрачјето на Град ...