TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интер доби ФФП санкција од УЕФА која ќе се одрази на настапот во Лигата на шампионите

Дерби - 13.06.2018

УЕФА денеска го објави статусот на неколку европски клубови во однос на истрагите за исполнување на Финансискиот фер плеј, а дел од извештајот беа и италијанските прволигаши Интер и Рома. Ако Рома доби потврда дека ги исполнила параметрите од ...

ПСЖ избегна казна од УЕФА, но мора да продаде играчи

МКД - 13.06.2018

Европската куќа на фудбалот не го казни ПСЖ, но „Светците" мора да продадат играчи и да приберат околу 60 милиони евра до крајот на месецот за да избегнат санкција во иднина Шампионот на Франција може да дише слободно барем за сега, УЕФА реши да не ...

УЕФА одлучи: Нема казна за ПСЖ поради непочитување на финансискиот фер-плеј

Gol.mk - 13.06.2018

Она што требаше да биде пример за клубовите кои сакаат да трошат огромни суми за трансфери на фудбалери, остана без позитивен резултат. Комисијата за истражување на финансискиот фер-плеј на УЕФА донесе одлука да не го казни ПСЖ поради трансакциите ...

Финансискиот фер плеј е вистинска смешка: УЕФА не го казни ПСЖ, објасни и зошто

Дерби - 13.06.2018

Сите најави за кои алудираа на тоа дека ПСЖ ќе добие казна за пример од страна на УЕФА за прекумерното трошење на пари во изминативе 12 месеци ова попладне пропаднаа во вода, откако првите луѓе на Европската куќа на фудбалот проценија дека ...

УЕФА донесе одлука за ПСЖ околу финансискиот фер-плеј

24Фудбал - 13.06.2018

Францускиот тим има една обврска која мора да ја исполни до крајот на овој месец. Францускиот првак Париз Сент Жермен нема да биде казнет од страна на Европската куќа на фудбалот поради непочитување на финансискиот фер-плеј.

Па, ова не е можно…Пари Сен Жермен е „чист“ – трошел колку што ФФП дозволува!?

Спортски - 13.06.2018

После ова јасно е дека ФФП важи само на „хартија“. Како е ова можно, тешко е да се каже… Пари Сен Жермен е ослободен од истрагата на ФИФА, иако ги „пумпаше“ спонзорските договори преку разни институции, поточно фирмите од Катар кои се поврзани со ...

Комедија: ПСЖ ќе си мине без казна од УЕФА за лудите трансфери!

Sport 1 - 13.06.2018

Францускиот гигант Пари Сен Жермен нема да добие никаква казна од Европската фудбалска унија (УЕФА), иако во Нион, бирократите во европскиот фудбал вклучуваа аларми за лудото трошење на пари на фудбалери со кои се урива финансискиот фер-плеј.

УЕФА ги „поткачи“ Галатасарај со дури 6 милиони евра!

TopSport - 13.06.2018

УЕФА го казни турскиот шампион Галатасарај со фантастични 6 милиони евра поради финансиски неправилности, потврди европската куќа на фудбалот. Според новиот договор помеѓу УЕФА и Галатасарај, клубот ќе мора да има „балансирани“ сметки во периодот ...

УЕФА го пушти Галатасарај во Лигата на шампионите

Локално - 13.06.2018

УЕФА установила дека Галатасарај не ги почитува условите за финансиски ферплеј, но сепак ќе им дозволи да учествуваат во Лигата на шампионите, соопшти прес-службата на организацијата. Клубот и УЕФА потпишаа договор според кој турскиот тим ќе мора ...

ПСЖ ќе избегне казна за финансискиот фер-плеј, ако надомести 60 милиони евра

Екипа - 13.06.2018

Францускиот фудбалски првак Пари Сен Жермен најверојатно ќе ја избегне казната од УЕФА за непочитување на финансиски фер-плеј, доколку ја надополни ‘дупката’ од 60 милиони евра во касата. Според новата регулатива на Европската куќа на фудбалот, ...

ПСЖ се спаси од казна за прекршување на финансискиот ферплеј

Стандард - 13.06.2018

Францускиот шампион ПСЖ нема да добие казна од УЕФА за кршење на финансискиот ферплеј. Како што е познато, во септември од Европската централата започнаа истрага против ПСЖ поради прекумерните трошоци по трансферите на Нејмар (историски 222 милиони ...

ПСЖ ќе мора да собере 60 милиони евра и ќе помине без казна од УЕФА

TopSport - 13.06.2018

УЕФА нема да ги казни Пари Сен-Жермен за прекршување на финансискиот фер-плеј (ФФП), доколку францускиот шампион успее да собере 60 милиони евра приход до крајот на јуни. Според УЕФА, финансиската инспекција одлучила дека ПСЖ неправилно ја пријавиле ...

ПСЖ ќе мора да собере 60 милиони евра и ќе помине без казна од УЕФА

Макфакс - 13.06.2018

УЕФА нема да ги казни Пари Сен-Жермен за прекршување на финансискиот фер-плеј (ФФП), доколку францускиот шампион успее да собере 60 милиони евра приход до крајот на јуни. Според УЕФА, финансиската инспекција одлучила дека ПСЖ неправилно ја пријавиле ...