TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мијалков со ново писмо до Мицкоски: Не си фактор

Телма - 08.11.2018

„Христијан, ниедно претходно раководство не доживеало ваков срам од сестринските партии, а се надевам ни во иднина нема да доживее“. Вака почнува отвореното писмо на поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мијалков до Мицкоски: Нели клечеше и се колнеше во Македонија, каква конструктивност му вети на Хан?

А1 On - 08.11.2018

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков упати второ отворено писмо до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Писмото го пренесуваме во целост. „Христијан, Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна сцена ...

Мијалков се распишува: Упати ново писмо до Мицкоски

Бриф - 08.11.2018

Во иста вечер јавно да те бламираат и да ти пишуваат пораки на социјалните мрежи и Дорис Пак и Јоханес Хан не говори ништо друго, освен што покажува дека и тие ги прочитале твоите лаги и не ти веруваат.

Мијалков повторно му се обрати на Мицкоски: Прочитан си Христијане дека играш двојно со нашето членство и со целиот ...

ТВ21 - 08.11.2018

Некогашниот член на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Мијалков, повторно со писмо му се обрати на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, обвинувајќи го дека игра двојна игра и со членството на партијата и со целиот народ.

Мијалков пак му пиша на Мицкоски: Прочитан си Христијане, врати го прозападниот курс!

+инфо - 08.11.2018

Крајно време е да размислиш и одлучиш, за враќање на прозападниот курс, зацртан во трајните определби на партијата, му порачува Мијалков на Мицкоски. Отвореното писмо од Сашо Мијалков до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го пренесува во ...

Мијалков до Мицкоски: Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна сцена

Макфакс - 08.11.2018

Поранешниот член на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, кој неодамна беше исклучен од партијата повторно упати отворено писмо до лидерот на партијата, Христијан Мицкоски. Во него тој наведува дека ниту едно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков ...

Отворено писмо од Сашо Мијалков до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Канал5 - 08.11.2018

Подолг стаж во ВМРО имам и од тебе и од твоите соработници. Христијан, Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна сцена од сестринските партии кои се дел од Европската Народна Партија, а се надевам дека нема ни да ...

Мијалков до Мицкоски: Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна сцена

24Инфо - 08.11.2018

Мијалков до Мицкоски: Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна сцена Поранешниот член на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, кој неодамна беше исклучен од партијата повторно упати отворено писмо до лидерот на партијата, ...

Мијалков со ново писмо до Мицкоски: Ваков срам никој не доживеа во ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 08.11.2018

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на актуелниот лидер на партијата Христијан Мицкоски.

Мијалков со ново писмо до Мицкоски: Нели Христијане клечеше, се крстеше и се колнеше во Македонија?

Стандард - 08.11.2018

Екс шефот на УБК и обвинет во неколку слуаји на СЈО, Сашо Мијалков, упати ново отворено писмо до лидерот на партијата, Христијан Мицкоски. Ви го пренесуваме отвореното писмо во Целост: „Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на ...

Мијалков со писмо до Мицкоски: Играш двојно, нели клечеше, се крстеше и се колнеше во Македонија?

Press24 - 08.11.2018

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на актуелниот лидер на партијата Христијан Мицкоски.

Мијалков со ново писмо до Мицкоски: Хан и Дорис Пак те прочитаа дека си лажен патриот, твојата бламажа е од светски ...

еМагазин - 08.11.2018

Вторпат во рок од две недели, откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на актуелниот лидер на партијата, Христијан Мицкоски.

Мијалков пак му пиша на Мицкоски: Има ли твојата „борба за Македонија“ цена и која е таа?

Слободен Печат - 08.11.2018

Крајно време е да размислиш и одлучиш, за враќање на прозападниот курс, зацртан во трајните определби на партијата, му пишува Мијалков на Мицкоски. Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, повторно со отворено писмо му се обрати на лидерот на ...

Мијаков со ново писмо до Мицкоски: Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна сцена

Телма - 08.11.2018

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на актуелниот лидер на партијата Христијан Мицкоски.

Мијалков со ново писмо до Мицкоски: Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна сцена ...

Локално - 08.11.2018

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на актуелниот лидер на партијата Христијан Мицкоски.

Мијалков повторно му се обрати на Мицкоски: Прочитан си Христијане дека играш двојно со нашето членство и со целиот ...

4NEWS - 08.11.2018

Некогашниот член на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Мијалков, повторно со писмо му се обрати на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, обвинувајќи го дека игра двојна игра и со членството на партијата и со целиот народ.

Мијалков упати ново писмо до Мицкоски: Нели се колнеше во Македонија?

Н.Македонија - 08.11.2018

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на актуелниот лидер на партијата Христијан Мицкоски.

Мијалков: Мицкоски ти не си фактор и ја срамиш партијата во светот

AKO - 08.11.2018

Поранешниот висок функционер и обвинет во повеќе процеси што ги води СЈИ, Сашо Мијалков упати второ јавно писмо адресирано до лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. ,,Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна ...

Mијалков: Христијане, сакаш да дојдеш на власт, ама ти да си патриот, а другите предавници

МКД - 08.11.2018

Овие писма до тебе имаат само една цел, а тоа е да го спасиме и направиме посилно ВМРО. Ти не си ВМРО. ВМРО е над тебе. Ти си времено на функција во ВМРО. Доколку ВМРО загуби на претстојните избори затоа што е изолирано, тоа ќе биде само заради тоа ...

Мијаков до Мицкоски: ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна сцена

Нова ТВ - 08.11.2018

Вторпат во рок од две недели, откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и поранешен висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, упати отворено писмо до актуелниот лидер на партијата Христијан Мицкоски.

Мијалков со второ писмо распали по Мицкоски: Не личиш на човек кој треба да го води ВМРО ДПМНЕ

Фактор - 08.11.2018

Со второ писмо поранешниот прв човек на УБК Сашо Мијалков го обвинува Мицкоски за лажен патриотизам . Коментирајќи ги последните пораки кои дојдоа на адреса на опозицискиот лидер , Мијалков пишува дека „во иста вечер јавно да те бламираат и да ти ...

Мијалков му напиша ново писмо на Мицкоски: Прочитан си дека играш дупло, ти не си ВМРО!

Фокус - 08.11.2018

Поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков, кој е прв братучед на екс премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, повторно му напиша писмо на актуелниот вмровски лидер Христијан Мицковски, кое е второ по неговото исклучување од ...

Мијалков со второ писмо до Мицкоски: Нели клечеше и се колнеше во Македонија, каква конструктивност сега му вети на ...

iPortal - 08.11.2018

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на актуелниот лидер на партијата Христијан Мицкоски.

Мијаков со ново писмо до Мицкоски: Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна сцена од ...

Сител - 08.11.2018

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на актуелниот лидер на партијата Христијан Мицкоски.

Ова е новото писмо од Мијалков до Мицкоски

MTM - 08.11.2018

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на актуелниот лидер на партијата Христијан Мицкоски.

Ново отворено писмо на Сашо Мијалков до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 08.11.2018

Поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков испрати ново отворено писмо до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кое го пренесуваме во целост: Христијан, Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна сцена од ...

Ваков срам не доживеало ниедно раководство на ВМРО, му пиша Мијалков на Мицкоски за Самитот на ЕПП

Сакам да кажам - 08.11.2018

Исклучениот од ВМРО-ДПМНЕ Сашо Мијалков пак му пиша отворено писмо на лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски, велејќи дека ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна сцена од сестринските партии кои се ...

Мијалков до Мицкоски: Која конструктивност ти стана поважна од Македонија?

Алсат-М - 08.11.2018

Поранешниот директор на УБК и функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, денеска со второ отворено писмо до актуелниот лидер на партијата, Христијан Мицкоски. Писмото е во контекст со случувањата на Конгресот на Европската народна партија во Хелсинки, ...

Мијалков со ново писмо до Мицкоски: Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам

24 Вести - 08.11.2018

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на актуелниот лидер на партијата Христијан Мицкоски.

Мијалков со ново писмо до Мицкоски - Крајно време е за враќање на прозападниот курс на ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 08.11.2018

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, кој неодамна беше исклучен од ВМРО-ДПМНЕ, го обвини партискиот лидер Христијан Мицкоски дека доживеал голем срам на меѓународна сцена од сестринските партии кои се дел од Европската народна партија, со тоа ...

Мијалков: Христијане, играш двојно, лажеш, лицемер си и немаш капацитет

Мета - 08.11.2018

Поранешниот шеф на УБК и висок функционер во ВМРО-ДПМНЕ кој неодамна беше исклучен од партијата, Сашо Мијалков, му пиша второ писмо на актуелниот лидер на партијата, Христијан Мицкоски. Според Мијалков, ниедно претходно раководство на ВМРО не ...

Има ли твојата „борба за Македонија“ цена и која е таа?

Нетпрес - 08.11.2018

Поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на актуелниот лидер на партијата Христијан Мицкоски. Писмото е во контекст со случувањата на Конгресот на Европската народна партија (ЕПП) ...

Сашо Мијалков со уште пожестоко писмо се обрати до Мицкоски: Играш двојно, нели клечеше, се крстеше и се колнеше во ...

Centar - 08.11.2018

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на актуелниот лидер на партијата Христијан Мицкоски.

Второ отворено писмо од Сашо Мијалков до Христијан Мицкоски

Република - 08.11.2018

Поранешниот член на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, кој неодамна беше исклучен од партијата, повторно упати отворено писмо до лидерот на партијата, Христијан Мицкоски. Христијан, Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна ...

Мијалков: Мицковски ти си лицемер и привремен претседател

Пулс24 - 08.11.2018

По вторпат во две недели, односно откако беше исклучен од партијата, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на октроираниот „претседател“ на Христијан Мицкоски (октроиран се ...