TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Политички обвинувања за кадровските смени во РЕК Битола и РЕК Осломеј

24 Вести - 25.11.2021

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше кај првите луѓе на РЕК Битола и Осломеј - во јавноста низа од рекации.

Разрешени директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Телма

ВМРО-ДПМНЕ: На чело на РЕК Битола е поставен хармоникаш

Слободен Печат

По низата дефекти, разрешени директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Deutsche Welle

Во време на енергетска криза СДСМ постави хармоникаш да управува со РЕК Битола

Антропол

ЕСМ ги разреши директорите во РЕК Битола и РЕК Осломеј, ќе има и други кадровски поместувања

Слободен Печат

Хармоникаш поставен за директор на РЕК Битола (ФОТО)

Курир

Локално Курир Канал5 Фокус Денар Lider Press24 Нетпрес

И кога има 45 мртви во автобуска несреќа,владата не пропушти хармоникаш да постави за директор во РЕК Битола

Курир - 25.11.2021

Институциите на македонскиот систем еродираат. И по огромната трагедија во која загинаа 45 македонски граѓани на автопат во Бугарија одговорност нема а институциите си ја префрлаат вината меѓусебно.

Левица: Поради внатрепартиски кавги, во време на енергетска криза СДСМ поставува некомпетентен кадар на РЕК Битола

Република

Што носи разрешувањето на директорите на „РЕК“ Битола и „ТЕЦ“ Осломеј – дефокусирање од енергетските проблеми, или спас ...

Алфа - 25.11.2021

Дали разрешувањето на првите луѓе на „РЕК“ Битола и на „ТЕЦ“ Осломеј ќе ги мрдне од „мртва точка“ работите во енергетиката или пак, е обид да се префрли одговорноста од повисоко на пониско ниво? Според власта целта на промената на раководството е да ...

„Манџурискиот“ енергетски кандидат од Бугарија пред 15 години ја постави на глава нашата инвестициска привлечност

CivilMedia

Разрешени директорите на РЕК Битола и Осломеј

24 Вести

Разрешени директорите на РЕК Битола и ТЕЦ Осломеј, дали тоа ќе ја реши енергетската криза

Сител

Сменети првите луѓе на РЕК Битола и Осломеј

Алсат-М

Разрешни директорите на РЕК Битола И РЕК Осломеј

Канал5

Разрешувањето на директорите на РЕК Битола и Осломеј – дефокусирање на јавноста од вистинските проблеми во енергетиката?!

Вечер Прес

360 степени Радио МОФ Р.С.Европа Алсат-М Алфа Република Скопско Ехо Бизнис Вести

Во период пред ризик од рестрикции на струја Заев за директор на РЕК поставува хармоникаш, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 25.11.2021

„Во период пред ризик од рестрикции на струја Заев за директор на РЕК поставува хармоникаш. Ново поставениот директор на РЕК Битола Пеце Матески пред само неколку месеци беше поставен за директор на Термоелектраната, во која во изминатиот период се ...

Во период пред ризик од рестрикции на струја Заев за директор на РЕК поставува хармоникаш

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ:Во период пред ризик од рестрикции Заев за директор на РЕК поставува хармоникаш

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Во период пред ризик од рестрикции на струја Заев за директор на РЕК поставува хармоникаш

MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: Во период пред ризик од рестрикции на струја Заев за директор на РЕК поставува хармоникаш

MTM

ХАРМОНИКАШ НА ЧЕЛО НА РЕК БИТОЛА За ВМРО-ДПМНЕ опасно е РЕК да го води човек кој не е енергетичар

+инфо

ЕСМ: Докажани професионални кадри назначени за директори на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Канал5 - 24.11.2021

Управниот одбор на АД ЕСМ на состанокот одржан на 23 ноември донесе Одлука за назначување на вршител на должност директор на Подружницата РЕК Битола на Пеце Матевски и вршител на должност директор на Подружницата РЕК Осломеј на Стојан Мицоски.

Реакција од АД ЕСМ на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ за новоназначените директори на РЕК Битола и Осломеј

Сител

ЕСМ: Докажани професионални кадри назначени за директори на РЕК Битола и РЕК Осломеј

24 Вести

ЕСМ реагира: Новите директори во РЕК Битола и РЕК Осломеј се искусни професионалци

Слободен Печат

ЕСМ ГИ БРАНИ НОВИТЕ ДИРЕКТОРИ НА РЕК БИТОЛА И НА РЕК ОСЛОМЕЈ Двајца машинци докажани во кризни ситуации

+инфо

ЕСМ: Докажани професионални кадри назначени за директори на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Тера

За ЕСМ ексхармоникашот и новиот директор на РЕК Осломеј се професионални кадри

Скопје1

Нова ТВ Lider Либертас

Разрешени директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј, за в.д назначени Пеце Матевски и Стојан Мицкоски

Нова ТВ - 24.11.2021

Разрешен е директорот на РЕК Битола Златко Ќурчиевски и на негово место за в.д. директор е назначен Пеце Матевски, досегашен директор на Термоелектрана, соопшти денеска АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ).

Разрешeни директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј, за в.д назначени Пеце Матевски и Стојан Мицкоски

Бриф

Разрешени директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Кајгана

Разрешни директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

24 Вести

Разрешни директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј, за в.д назначени Пеце Матевски и Стојан Мицкоски

ТВ21

Разрешни директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј, за в.д назначени Пеце Матевски и Стојан Мицкоски

24Инфо

Разрешени директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Сител

Zoom Скопје1 PressingTV Опсервер Скопје инфо Frontline Либертас MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски и одбегнување на одговорност

MakPress - 24.11.2021

Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски и одбегнување на одговорност. Ново поставениот директор на РЕК Битола Пеце Матески пред само неколку месеци беше поставен за директор на Термоелектраната, во која во изминатиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски

Канал5

„Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски и одбегнување на одговорност“

Курир

Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски и одбегнување на одговорност

Опсервер

ВМРО: Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски и одбегнување на одговорност

Press24

ВМРО-ДПМНЕ: Ставање хармоникаш на чело на РЕК е спасување на Ковачевски и бегање од одговорност

Нетпрес

Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

Тера Денешен 24 Вести Lider

Бектеши: Целосна поддршка за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Локално - 24.11.2021

Давам целосна поддршка на одлуките за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј, пишува на својот Фејсбук профил министерот за економија Крешник Бектеши по повод одлуката на Управниот одбор на АД ЕСМ за кадровски промени со кои се ...

РАЗРЕШЕНИ ДИРЕКТОРИТЕ НА РЕК БИТОЛА И РЕК ОСЛОМЕЈ Новиот в.д. директор Матевски во слободно време е хармоникаш

+инфо

Бектеши: Поддршка за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Нова ТВ

Бектеши: Поддршка за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Телма

Бектеши: Поддршка за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Бриф

Бектеши: Поддршка за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Либертас

Бектеши: Поддршка за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Опсервер

Press24 Вечер Прес 360 степени MakPress Денешен еМагазин

Бектеши: Целосна поддршка за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

ТВ21 - 24.11.2021

„Давам целосна поддршка на одлукaта за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј. Како надлежна институција во областа на енергетиката Министерството за економија во континуитет бара одговорно, домаќинско и професионално менаџирање на ...

Бектеши: Целосна поддршка за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј, бараме одлоговрно, домаќинско и професионално менаџирање на институциите

24Инфо

Бектеши: Целосна поддршка за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Канал5

Бектеши: Целосна поддршка за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

4NEWS

Бектеши: Нема да има рестрикции на електрична енергија и ценовни шокови

Курир

Бектеши: Целосна поддршка за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Кумановски м.

Бектеши со поддршка за одлуката за разрешувањето на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Локално

Lider Мета Нетпрес Република

ЕСМ набави 90 илјади тони јаглен од Албанија, за другите количества нов повик

Н.Македонија - 24.11.2021

Од вториот повик за набавка на јаглен за РЕК „Битола“ ќе биде потпишан договор за набавка на 90 илјади тони јаглен од Албанија, соопшти АД ЕСМ. Од компанијата посочуваат дека од деветте фирми што дале 14 понуди од различни рудници во Македонија и од ...

ЕСМ набави 90 илјади тони јаглен од Албанија, за другите количества нов повик

Скопје24

Откако раководеше со Термоелектрана за време на најголемите хаварии, Пеце Свирачот стана директор на РЕК Битола

Република - 24.11.2021

Човекот кој директоруваше со Термоелектраната во РЕК Битола, во периодот кога се случија и најголемите хаварии е нов директор на РЕК Битола. Пеце Матески е новиот директор, кој според вработените во РЕК во оваа компанија почнал да работи пред 2-3 ...

ФОТО| Кафеански хармоникаш седна во директорската фотелја на РЕК Битола

Нетпрес

Разрешени директорите на РЕК Битола и Осломеј, новиот директор на РЕК Битола е познат како Пеце Свирачот

Денешен