TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крадел антиквитети, го фатиле по 40 години, а судот го осудил на еден ден затвор

Канал5 - 26.11.2021

По децении кражби, американскиот крадец на антиквитети Томас Гевин имал само едно објаснување за грабежите на музеите: сака да „собира“ стари работи, пренесува Би-би-си. Гевин (78) сега е осуден на затвор од еден ден откако бил фатен како се обидува ...

По четири децении правдата го стаса:Осуден на еден ден затвор за крадење антиквитети

Вечер Прес - 26.11.2021

Американскиот крадец на антиквитети Томас Гевин по неколкудецениско искуство со крадење имал само едно објаснување за грабежите на музејот: сака да „собира“ стари работи, јавува Би-Би-Си. Гевин (78) сега е осуден на еден ден затвор откако бил фатен ...