TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонската репрезентација тренираше во салата каде утре ќе игра со Полска

Кош - 25.02.2024

Сениорската репрезентација на Македонија денеска го одржа тренингот во Арцелор Митал Парк арената во Сосновиец каде утре од 18 часот ќе игра против Полска во второто коло од квалификациите за Европското првенство.

Кошаркарската репрезентација на Македонија тренираше во Сосновиец (ФОТО)

Sport 1 - 25.02.2024

Откако вчера пристигна во Полска, македонската кошаркарска репрезентација одржа тренинг во салата каде утре ќе се сретне со домаќинот, во второто коло од квалификациите за Европското првенство.

Koшаркарите ја почувствуваа атмосферата во арената во Сосновиец (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 25.02.2024

Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска го имаше првиот тренинг во Соснов арената пред утрешниот натпревар против Полска во квалификациите за пласман на Европското првенство кое е закажано за 2025 година.

Кошаркарите го одржаа првиот тренинг во Сосновиец (ФОТО)

SportSport - 25.02.2024

Македонската кошаркарска репрезентација го одржа првиот тренинг во салата „Арцелор Митал Парк“ (капацитет 3.200 места) во Сосновиец каде утре (17 часот) ќе ги одмерат силите против Полска во рамките на второто квалификациски коло за пласман на ЕП ...

Јончевски со една принудна измена пред Полска – за среќа тоа не е Димитријевиќ!

Sport 1 - 24.02.2024

Селекторот на македонската репрезентација, Александар Јончевски, направи една принудна измена во составот пред задутрешната пресметка на гости кај Полска (18 часот), втора во квалификациите за ЕП 2025 по синоќешниот пораз на домашен терен против ...

Македонија со една измена заминува за Полска

Gol.mk - 24.02.2024

Со една измена во играчкиот ростер денеска, нашата најдобра селекција, ќе тргне на пат кон Полска каде во понеделник ќе го одигра вториот натпревар од квалификациите за Евробаскетот во 2025 година.

Македонската репрезентација заминува за Полска со една измена во составот

Кош - 24.02.2024

Македонската кошаркарска репрезентација денеска околу 15 часот тргнува на пат за Полска каде в понеделник ќе го игра вториот квалификациски дуел за Европското првенство во 2025 година. На пат ќе тргнат 12 кошаркари, со тоа што ќе има една промена во ...

Македонија со една измена ќе патува во Полска

Спортски - 24.02.2024

Во најдобрите 12, младиот бек ќе го замени Лејсон Зеќири кој поради здравствени проблеми останува во Скопје. Со една измена во играчкиот ростер денеска, (собирот е од 12.30 часот пред СЦ „Борис Трајковски“) ќе тргне на пат кон Полска нашата најдобра ...

Петков повикан во националниот тим за дуелот со Полска

SportSport - 24.02.2024

Нашата најдобра кошаркарска селекција со една измена во играчкиот ростер ќе тргне кон Полска, каде во понеделник ќе го одигра вториот натпревар од квалификациите за Евробаскетот 2025. Селекторот Александар Јончевски мораше да направи една измена во ...

Македонија со една измена во Полска, повреден е Зеќири

Алсат-М - 24.02.2024

Со една измена во играчкиот ростер денеска, нашата најдобра селекција, ќе тргне на пат кон Полска каде во понеделник ќе го одигра вториот натпревар од квалификациите за Евробаскетот во 2025 година.

Димитријевиќ патува во Полска и покрај повредата, Петков на местото на Зеќири

Екипа - 24.02.2024

Со една измена во играчкиот ростер денеска македонската кошаркарска репрезентација ќе тргне на пат кон Полска нашата најдобра селекција, каде во понеделник ќе го одигра вториот натпревар од квалификациите за Евробаскетот во 2025 година.

Кошаркарите со една принудна измена во составот патуваат во Полска

Слободен Печат - 24.02.2024

Во најдобрите 12, младиот бек ќе го замени Лејсон Зеќири кој поради здравствени проблеми останува во Скопје. Со една измена во играчкиот ростер денеска, (собирот е од 12.30 часот пред СЦ „Борис Трајковски“) ќе тргне на пат кон Полска нашата најдобра ...

Македонија со една измена во Полска, повреден е Зеќири

Спортклуб - 24.02.2024

Со една измена во играчкиот ростер денеска, нашата најдобра селекција, ќе тргне на пат кон Полска каде во понеделник ќе го одигра вториот натпревар од квалификациите за Евробаскетот во 2025 година.

Кошаркарите го одржаа првиот тренинг во Полска

Курир - 25.02.2024

Македонската кошаркарска репрезентација го одржа првиот тренинг во салата „Арцелор Митал Парк“ во Сосновиец каде утре (17 часот) ќе ги одмерат силите против Полска во рамките на второто квалификациско коло за пласман на ЕП 2025 година.