TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снимањето на серијата „Круна“ продолжува во јули, со нови актери

+инфо - 08.04.2021

Снимањето на петтата сезона на популарната серија на „Нетфликс“ – „Круна“ (The Crown) ќе почне во јули оваа година, објави „Варајети“. Во новата сезона, други актери ќе ги преземат улогите на кралското семејство.

Снимањето на петтата сезона на „The Crown“ започнува во јули со комплетно нова екипа актери

Слободен Печат - 08.04.2021

Долгоочекуваното снимање на петтата сезона на популарната серија „The Crown“ на „Netflix“ започнува во јули оваа година, потврдија продуцентите за списанието „ Variety “. Во новата сезона се појавува комплетно нова екипа во улогите на членови на ...

Снимањето на петтата сезона од серијата „Круна“ продолжува во јули

Вечер Прес - 08.04.2021

Снимањето на петтата сезона на популарната серија на Нетфликс – „Круна“ (The Crown) ќе почне во јули оваа година, објави „Варајети“. Во новата сезона, други глумци ќе ги преземат улогите на кралското семејство.

Снимањето на серијата „Круна“ продолжува во јули

MakPress - 08.04.2021

Снимањето на петтата сезона на популарната серија на Нетфликс – „Круна“ (The Crown) ќе почне во јули оваа година, објави „Варајети“. Во новата сезона, други глумци ќе ги преземат улогите на кралското семејство.

Петтата сезона на „Круна“ почнува да се снима во јули со комплетно нови актери

Сакам да кажам - 08.04.2021

Петтата сезона на популарната серија „Круна“ ќе почне да се снима во јули, потврдија продуцентите за „Вараети“. Оваа сезона ќе се снима со комплетно нова актерска екипа во улогите на членовите на британското кралско семејство: Елизабет Дебицки е ...

Снимањето на серијата „Круна“ продолжува во јули

Независен - 08.04.2021

Англија – Снимањето на петтата сезона на популарната серија на Нетфликс – „Круна“ ( The Crown ) ќе почне во јули оваа година, објави „Варајети“. Во новата сезона, други глумци ќе ги преземат улогите на кралското семејство.

Снимањето на серијата „Круна“ продолжува во јули

Либертас - 08.04.2021

– Снимањето на петтата сезона на популарната серија на Нетфликс – „Круна“ ( The Crown ) ќе почне во јули оваа година, објави „Варајети“. Во новата сезона, други глумци ќе ги преземат улогите на кралското семејство.

Варајети: Снимањето на серијата „Круна“ продолжува во јули

Денешен - 08.04.2021

Снимањето на петтата сезона на популарната серија на Нетфликс – „Круна“ ( The Crown ) ќе почне во јули оваа година, објави „Варајети“. Во новата сезона, други глумци ќе ги преземат улогите на кралското семејство.

Снимањето на популарната серија „Круна“ продолжува во јули

Курир - 08.04.2021

Снимањето на петтата сезона на популарната серија на Нетфликс – „Круна“ (The Crown) ќе почне во јули оваа година, објави „Варајети“. Во новата сезона, други глумци ќе ги преземат улогите на кралското семејство.

Снимањето на серијата „Круна“ продолжува во јули

Опсервер - 08.04.2021

– Снимањето на петтата сезона на популарната серија на Нетфликс – „Круна“ ( The Crown ) ќе почне во јули оваа година, објави „Варајети“. Во новата сезона, други глумци ќе ги преземат улогите на кралското семејство.