TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Викенд временска прогноза: Следува стабилизирање на времето

Фокус - 29.02.2020

За време на овој викенд, под влијание на претежно стабилна и сува воздушна маса ќе имаме стабилизирање на временската состојба кај нас. Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална, повремено и со позначителна облачност.

Време: Ќе имаме сончев викенд, а од понеделник повремени врнежи од дожд

ММС - 29.02.2020

Сончево со мала до умерена облачност и со максимална температура до 14 степени е прогнозата на УХМР за денеска. Слично време со малку повисока температура се очекува и утре. Од понеделник ќе преовладува променливо облачно и топло време со повремени ...

Невреме со обилни врнежи од дожд низ Маекдонија: Детална прогноза за следните 4 дена

Centar - 01.03.2020

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и топло време со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен јужен ветер Прогноза за 02.03.2020 Минимална температура: 1°C до 6°C Максимална температура: 14°С до 21°C Променливо облачно и ...

Дожд и ветер со брзина од над 70 километри на час попладнево

+инфо - 28.02.2020

Врнежи од дожд и силен ветер со брзина од над 70 километри на час се очекуваат денеска во попладневните часови. Синоптичарите најавуваат повеќе врнежи во северозападните делови и зголемување на снежната покривка на планините.

Детална метео анализа: Циклонот ЈАКОБ полека ќе ја напушта Македонија

Фокус - 28.02.2020

Циклонот ЈАКОБ кај нас ќе влијае на времето уште денес па така до крајот на денов ќе имаме претежно облачно време со повремени врнежи од дожд. На повисоките и планинските места ќе има врнежи од снег каде снежната покривка и понатаму ќе се зголемува.

Актуелно предупредување од УХМР – Засилен ветер попладнево и во текот на ноќта

Алсат-М - 28.02.2020

Управата за хидрометеоролошки работи преку својата интернет страница за денеска објави актуелно предупредување од појава на засилен ветер во попладневните и ноќните часови. Како што е наведено во предупредувањето: Денес од пладне ќе има врнежи од ...

ФОТО: Темни облаци и дожд - каде врне најмногу попладнево

Press24 - 28.02.2020

Како што беше најавено од УХМР денеска попладне започнаа врнежи од дожд во Скопје и неколку други градови низ Македонија. На повисоките и планинските места ќе има врнежи од снег каде снежната покривка и понатаму ќе се зголемува.

УХМР најавува дожд и засилен ветер: Град Скопје апелира да се избегнува движење по патеки покриени со дрвја

ММС - 28.02.2020

На официјалната фејсбук фан страница на Град Скопје испраќаат аперл до граѓаните согласно најавите на УХМР и можноста за повторни врнежи на дожд и засилен ветер во текот на денешниот ден, апелираат да избегнуваат движење по патеки покриени со дрвја, ...

Време: Денеска врнежливо, не’ очекува пријатен викенд

ММС - 28.02.2020

Денеска ќе се задржи претежно облачно време со повремени врнежи од дожд , а на планинитеи на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Попладнево силен ветер, бидете на безбедно

Фактор - 28.02.2020

Ветер со јачина до 80 километри на час може да се очекува во Скопје во попладневните часови. Градоначалникот на општина Карпош Стефан Богоев, објави предупредување на социјалните мрежи. На граѓаните им порачува да бидат на безбедно и да не ги ...

За попладне во Скопје најавен силен ветер кој ќе достигне 80 километри на час, бидете претпазливи

еМагазин - 28.02.2020

Скопската Општина Карпош предупредува за посилен ветер во Скопје во попладневните часови со брзина до 80 километри на час. Информациите ги добиле од УХМР. Оттука, тие апелираат граѓаните да бидат на безбедно и засолнети, да не ги паркираат возилата ...

Временска прогноза: Очекувајте дожд, снежни наноси, силен ветер

Курир - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Од Карпош предупредуваат: Најавен е силен ветер и за попладнево

Република - 01.03.2020

Постои најава за посилен ветер, до 80 километри на час, во попладневните часови, предупредуваат од Општина Карпош, каде што пред невремето пред два дена ги направи најголемите штети, а еден човек беше повреден.

Се очекува невреме: Граѓаните вечерва да не се движат и да не паркираат под дрвја

Република - 27.02.2020

Градот Скопје попладнево испрати апел граѓаните да бидат внимателни, поради навите за повторни врнежи и силен ветер. Согласно најавите од УХМР и можноста за повторни врнежи на дожд и засилен ветар во текот на денешниот ден, апелираме до граѓаните: ...

Временска прогноза: Очекувајте дожд, снежни наноси, силен ветер

Пулс24 - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Облачно со повремени врнежи од дожд и силен ветер

МКД - 28.02.2020

Денеска ќе се задржи претежно облачно време со повремени врнежи од дожд , а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Времето облачно со повремен дожд и снег

Р.С.Европа - 28.02.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови, каде што на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Детална метео анализа: Циклонот ЈАКОБ полека ќе ја напушта Македонија

Скопје24 - 28.02.2020

Циклонот ЈАКОБ кај нас ќе влијае на времето уште денес па така до крајот на денов ќе имаме претежно облачно време со повремени врнежи од дожд. На повисоките и планинските места ќе има врнежи од снег каде снежната покривка и понатаму ќе се зголемува.

Облачно со повремен дожд, а на планините снег

Слободен Печат - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

УХМР со детална временска прогноза: Очекувајте врнежи од дожд и снег

Press24 - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Време, облачно со дожд и снег на планините

Алсат-М - 28.02.2020

Денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Облачно со повремен дожд, а на планините снег

24 Вести - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Облачно со повремени врнежи од дожд

А1 On - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Облачно со дожд и силен ветер

+инфо - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Облачно со повремен дожд, а на планините снег

Локално - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Облачно со повремен дожд, а на планините снег

Сител - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Облачно со повремен дожд, а на планините снег

Денар - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Облачно со повремен дожд, а на планините снег

Нетпрес - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Циклонот Јакоб полека ќе ја напушта Македонија - метеоролозите со викенд временска прогноза

Press24 - 28.02.2020

Циклонот Јакоб кај нас ќе влијае на времето уште денеска, па така до крајот на денов ќе имаме претежно облачно време со повремени врнежи од дожд. На повисоките и планинските места ќе има врнежи од снег каде снежната покривка и понатаму ќе се ...

Облачно и дождливо со температура до 14 степени

Макфакс - 28.02.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Облачно со повремен дожд, а на планините снег

Frontline - 28.02.2020

Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува засилен, повремено силен ветер кој локално ќе достигнува над 70 км/час. Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег.

Времето денеска

iPortal - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Викенд временска прогноза за Куманово

Кумановски м. - 03.04.2020

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во текот на ноќта почнувајќи од југ ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно и дождливо со температура до 14 степени

MTM - 28.02.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Облачно и дождливо со температура до 14 степени

Точка - 28.02.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Независен - 28.02.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува засилен, повремено силен ветер кој локално ќе достигнува над 70 км/час и на планините ќе услови појава на снежни наноси.

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд

MakPress - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Облачно и дождливо со температура до 14 степени

Centar - 28.02.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Славчо Попоски: ЈАКОБ полека ќе ја напушта Македонија

Либертас - 28.02.2020

Циклонот ЈАКОБ кај нас ќе влијае на времето уште денес па така до крајот на денов ќе имаме претежно облачно време со повремени врнежи од дожд. На повисоките и планинските места ќе има врнежи од снег каде снежната покривка и понатаму ќе се зголемува.

Доаѓа невреме: Метеоаларм од портокалова фаза во најголемиот дел на Македонија

Press24 - 28.02.2020

Денес од пладне ќе има врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Повеќе врнежи ќе има во северозападните делови каде на планините снежната покривка дополнително ќе се зголеми.Како што информира УХМР, ќе дува засилен, ...

Дожд и ветер со брзина од над 70 километри на час попладнево

ММС - 28.02.2020

Врнежи од дожд и силен ветер со брзина од над 70 километри на час се очекуваат денеска во попладневните часови. Синоптичарите најавуваат повеќе врнежи во северозападните делови и зголемување на снежната покривка на планините.

Дожд и ветер со брзина од над 70 километри на час попладнево

ТВ21 - 28.02.2020

Врнежи од дожд и силен ветер со брзина од над 70 километри на час се очекуваат денеска во попладневните часови. Синоптичарите најавуваат повеќе врнежи во северозападните делови и зголемување на снежната покривка на планините.

Дожд и ветер со брзина од над 70 километри на час попладнево

А1 On - 28.02.2020

Врнежи од дожд и силен ветер со брзина од над 70 километри на час се очекуваат денеска во попладневните часови. Синоптичарите најавуваат повеќе врнежи во северозападните делови и зголемување на снежната покривка на планините.

УХМР со вонредна најава: Очекувајте врнежи од снег

Press24 - 28.02.2020

Врнежи од дожд и силен ветер со брзина од над 70 километри на час се очекуваат денеска во попладневните часови. Синоптичарите најавуваат повеќе врнежи во северозападните делови и зголемување на снежната покривка на планините.

УХМР: Дожд и ветер со брзина од над 70 километри на час попладнево

360 степени - 28.02.2020

УХМР за денеска во попладневните часови најавува врнежи од дожд и силен ветер со брзина од над 70 километри на час. Повеќе врнежи ќе има во северозападните делови и зголемување на снежната покривка на планините.

Дожд и ветер со брзина од над 70 километри на час попладнево

24Инфо - 28.02.2020

Врнежи од дожд и силен ветер со брзина од над 70 километри на час се очекуваат денеска во попладневните часови. Синоптичарите најавуваат повеќе врнежи во северозападните делови и зголемување на снежната покривка на планините.

Дожд и ветер со брзина од над 70 километри на час попладнево

Либертас - 28.02.2020

Врнежи од дожд и силен ветер со брзина од над 70 километри на час се очекуваат денеска во попладневните часови. Синоптичарите најавуваат повеќе врнежи во северозападните делови и зголемување на снежната покривка на планините.

Скопје повторно ќе го зафати силен ветер со брзина од над 70 километри на час

Слободен Печат - 28.02.2020

Врнежи од дожд и силен ветер со брзина од над 70 километри на час се очекуваат денеска во попладневните часови. Синоптичарите најавуваат повеќе врнежи во северозападните делови и зголемување на снежната покривка на планините.

Дожд и ветер со брзина од над 70 километри на час попладнево

Опсервер - 28.02.2020

– Врнежи од дожд и силен ветер со брзина од над 70 километри на час се очекуваат денеска во попладневните часови. Синоптичарите најавуваат повеќе врнежи во северозападните делови и зголемување на снежната покривка на планините.