TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тачи се залага за 24-часовна забрана на движењето и преку неделата

Фокус - 07.04.2020

Ако сум јас премиер, полицискиот час би траел 24 часа 7 дена во неделата, рече лидерот на ДПА Мендух Тачи во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21. -На секои 48 часа би дозволил само 2 часа за пазарење на неопходните намирници – истакнал Тачи.

Тачи: Јас да сум премиер ќе има 24 часа полициски час

+инфо - 06.04.2020

Лидерот на ДПА Мендух Тачи во гостување во емисијата „Клик плус“ вечерва изјавил дека ако тој е премиер би имало 24 часа полициски час. На прашање на новинарот дали тоа би важело во текот на целата недела, Тачи речкол дека на секои 48 часа ќе ...

Полициски час во работни денови од 16 до 5 - за викенд целосна забрана за движење-уште 3 жртви на корона

Сител - 06.04.2020

Владата воведува нов поригорозен полициски час. Се забранува движење на граѓаните во целата држава од среда 8 април од 16 до 5 часот утрото наредниот ден. Ова ќе важи за работните денови, а за викендот нема излегување од дома дури 61 саат, односно ...

После викенд-полицискиот час, кумановчани ги преполнија улиците и дуќаните

Алсат-М - 06.04.2020

Куманово преполно со луѓе. Само што помина полицискиот час, одеднаш се чини како сите да излегле за да ги завршат своите обврски. Набавките се прават брзо, но има долги редици пред тезгите.

Од среда полициски час од 16 часот, за викенд Македонија под целосен карантин

Канал5 - 06.04.2020

Од среда на сила нови поригорозни мерки во борбата со коронавирусот. Владата одлучи полицискиот час од среда да почнува од 16 часот, а во деновите од викендот забраната за движење ќе биде на сила 24 часа.

(ВИДЕО) Куманово среде полициски час

Алсат-М - 06.04.2020

Следните видеа, на кои се прикажани празните улици, докажуваат дека во моментот во Куманово се почитува полицискиот час, кој е на сила за овој град од 16:00 часот и ќе трае до утре во 05 часот ...

Од среда полициски час од 16 часот, за викенд Mакедонија под целосен карантин

Канал5 - 06.04.2020

Владата ги заостри мерките за движење на граѓаните на целата држава, од среда па секој следен работен ден луѓето нема да излегуваат од своите домови од 16 до 5 часот следниот ден. На предлог на комисијата за заразни болести, а усвоен денеска на ...

Тачи: Да бев премиер, ќе имаше 24 часа полициски час

ТВ21 - 06.04.2020

Претседателот на ДПА Мендух Тачи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека доколку тој бил премиер, во државава ќе имало 24 часа полициски час. Тој додаде дека на секои 48 часа би дозволил само 2 часа за купување на ...

Куманово по 56 часовната изолација – граѓаните се жалат, но се помирија со полицискиот час

ТВ21 - 06.04.2020

Доколку Куманово изгледаше вака за време на викендот во текот на полицискиот час, денеска изгледа вака. Како и секој обичен ден граѓаните се на плоштадот, некои за работа другите од ќеиф. Редици пред банките и телекомуникациските оператори.

Османи: Полицискиот час за цела држава ќе биде по примерот на Куманово

Телма - 06.04.2020

Полицискиот час на територијата на целата држава од среда ќе се продоложи и ќе трае од 16.00 часот до о5.00 часот утредента. Ова на својот фејсбук профил го напиша вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, објавувајќи дека полицискиот час за ...

Од среда полициски час од 16:00 до 05:00 на цела територија, за викендите 24 часовна забрана за движење!

Алсат-М - 06.04.2020

Од среда на целата територија на нашата држава стапува во сила полициски час со кој движењето ќе биде ограничено од 16:00 до 05:00 часот, дознава Алсат. Преку викендите, полицискиот час ќе биде во сила 24 ...

Од среда нов поригорозен полициски час

Канал5 - 06.04.2020

Канал 5 неофицијално дознава дека од среда стапува на сила овој нов распоред на полициски час. Од понеделник –до петок од 16-00 до 05 00 наутро н, викенд 24 часа полициски час. Почнувајќи од петок од 16 часот до понеделник во 05 ...

Од среда полицискиот час ќе почнува во 16 часот, за викенди целосна забрана

360 степени - 06.04.2020

Од среда полицискиот час на целата територија на нашата држава ќе почнува во 16 часот и ќе трае до 5 часот наутро, објави вицепремиерот Бујар Османи на својот фејсбук-профил. За време на викенди, пак, движењето ќе биде целосно забрането, односно ...

Османи: Полицискиот час од среда ќе биде од 16 до 05 часот, а за време на викендот 24 часа

Фокус - 06.04.2020

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24 ...

Од среда забрана за движење од 16 до 5 часот, како и во текот на целиот викенд

Н.Македонија - 06.04.2020

Од среда на целата територија на Македонија стапува на сила полициски час со кој движењето ќе биде ограничено од 16 часот до 5 часот наутро во работните денови, како и 24 часа во текот на викендите, објави вицепремиерот Бујар Османи на својот ...

Од среда полициски час на целата територија од 16 до 5 часот и целосно за викенд

Либертас - 06.04.2020

Полицискиот час на територијата на целата држава од среда ќе се продоложи и ќе биде по примерот на Куманово, односно од понеделник до петок од 16:00 часот до о5:00 часот сабајле и во текот на целиот викенд, односно од петок во 16 часот до понеделник ...

Од среда полицискиот час ќе почнува од 16:00 до 05:00, за викенд 24 часа

Женски магазин - 06.04.2020

Од среда полицискиот час ќе почнува од 16.00 часот до 05 изутрина, а од овој викенд, сабота и недела полицискиот час ќе трае 24 часа, ова информација ја објави на својот фејсбук вицепремиерот Бујар Османи.

Од среда полицискиот час ќе почнува од 16 часот, за викенд се забранува движење

ММС - 06.04.2020

Владата ги заострува правилата за движење и од среда полицискиот час на целата територија на државата ќе почнува во 16 часот и ќе трае до 5 часот наутро.За време на викендите движењето целосно се забранува и полицискиот час ќе трае 61 час.

Османи: Од среда полициски час од 16 до 5, за викенд 24 часа

OhridNews - 06.04.2020

Од среда, времетраењето на полицискиот час на територијата на целата држава, ќе се продоложи и ќе трае од 16.00 часот до 5.00 часот утредента, напиша на својот Фејсбук профил вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи.

ОФИЦИЈАЛНО: Од среда полицискиот час ќе трае од 16 до 5, за викендите 24 часовна забрана за движење!

Курир - 06.04.2020

Полицискиот час од среда ќе почнува во 16 часот, а ќе завршува во 5 часот следниот ден на територијата низ цела ...

Од среда полицискиот час од 16 до 05 часот, за викенд ништо нема да мрда

+инфо - 06.04.2020

Од среда во целата земја полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, според најновите мерки што ги презема Владата за заштита на граѓаните од ширењето на заразата со коронавирусот. Движењето за време на викендите ќе биде целосно забрането, односно ...

Од среда полицискиот час од 16 до 05 часот, во викендите ограничување 24 часа

ТВ21 - 06.04.2020

Полицискиот час од среда ќе почнува во 16 часот, а ќе завршува во 5 часот следниот ден на територијата низ цела Македонија. Во викендите полицискиот час ќе биде активен 24 часа, односно од петок од 16 часот, до понеделник до 05 часот наутро.

Полициски час за целата држава како во Куманово

Кумановски м. - 06.04.2020

Полициски час за целата држава од среда ќе биде воведен како во Куманово. Тоа значи дека од среда од 16 до 5 часот ќе трае полицискиот час на целата територија на државата, секој работен ден.

ОД СРЕДА ДРАКОНСКИ МЕРКИ: Целосен карантин за викенд, преку недела движење од 05 до 16 часот

Фактор - 06.04.2020

Полицискиот час од задутре ќе почнува од 16.00 часот до 05 изутрина, а во текот на викендите полицискиот час ќе трае 24 ласа, дознава Алсат. Премиерот Оливер Спасовски утринава во разговор за „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ, најави дека уште ...

Најнова вест: Викенд 24 часа, од среда од 16 до 05 полициски час

Centar - 06.04.2020

Викенд 24 часа, од среда од 16 до 05 полициски час, ова според сознанија на centar.mk е одлучено на ...

Борба против корона во ОАЕ: Во Дубаи воведен полициски час од 24 часа кој ќе трае две недели

Локално - 06.04.2020

Полицискиот час во Дубаи е продолжен на 24 часа и тоа за период од две недели, бидејќи градот ја продолжува својата програма за санитација заради ширење на коронавирус, се вели во соопштението на Врховниот одбор за кризи и катастрофи во саботата.

Жестоки мерки: Дубаи воведува полициски час од 24 часа кој ќе трае 2 седмици!

Точка - 06.04.2020

Полицискиот час во Дубаи е продолжен на 24 часа и тоа на период од две седмици во обидите на тамошните власти да го сузбијат ширењето на коронавирусот. На граѓаните ќе им биде дозволено да ги напуштат своите домови само за купување на основните ...

НАЈНОВА ВЕСТ: Се проширува трањето на полицискиот час

Скопје1 - 06.04.2020

Од среда 8 април полицискиот час ќе започнува во 16 часот и ќе завршва во 5 часот наутро, додека во викент полицискиот час нема да завршува и ќе трае од 16 часот во петок до 5 часот во понеделник.

(ВИДЕО+ФОТО) Куманово се раздвижи по 56-часовниот полициски час

360 степени - 06.04.2020

Раздвижено низ улиците и редици пред маркетите, е сликата од Куманово откако утрово заврши 56-часовниот полициски час во овој град. Дел од кумановци утрово тргнаа кон своите работни места, дел се упатија да пазарат.

Полицискиот час во Куманово денеска од 16 часот

Кумановски м. - 06.04.2020

По 56 часа целосен полициски час, Куманово од денеска ќе биде под нови мерки за ограничување на движењето. Од 16 часот попладне до 05 часот наутро, се забранува движење на населението, со исклучок на вработените во полицијата, Армијата, медицинскиот ...

Тетово, полицискиот час го испразни градот – „Владата повеќе да се погрижи за сиромашните“, велат граѓаните

4NEWS - 06.04.2020

„30 минути пред полицискиот час, Тетово почна да се празни, малкумина граѓани можеа да се забележат по улиците, особено по последната информација дека бројот на заразени во овој град достигна 12.

ВИДЕО: Втор ден полициски час – само дожд по кумановските улици

А1 On - 05.04.2020

Кумановци повеќе од 50 часа се затворени во своите домови, по прогласувањето на полицискиот час кој почна во петокот во 21 часот, до утре изутрина, до 5 часот. По улиците, во исклучителни случаи, може да се забележи само по некое возило.

Тетово, полицискиот час го испразни градот – „Владата повеќе да се погрижи за сиромашните“, велат граѓаните

ТВ21 - 05.04.2020

„30 минути пред полицискиот час, Тетово почна да се празни, малкумина граѓани можеа да се забележат по улиците, особено по последната информација дека бројот на заразени во овој град достигна 12.

Во скопски Чаир маркетите преполни со луѓе пред полицискиот час, една повозрасна жена не стигна да купи леб и кисело ...

ТВ21 - 05.04.2020

Сирената сигнализира дека се ближи полицискиот час. Еден час пред почетокот на полицискиот час на улицата Цветан Димов во Чаир улиците беа преполни со автомобили. И маркетие беа преполни со луѓе кои купуваа за дома. Брзаа за да купат храна.

АЛСАТ: Од среда полициски час од 16:00 до 05:00 на цела територија, за викендите 24 часовна забрана за движење!

Курир - 06.04.2020

Од среда на целата територија на нашата држава стапува во сила полициски час со кој движењето ќе биде ограничено од 16:00 до 05:00 часот, дознава Алсат. Преку викендите, полицискиот час ќе биде во сила 24 ...

Од среда полициски час од 16:00 до 05:00 , за викендите 24 часовна забрана за движење!

Алфа - 06.04.2020

Од среда на целата територија на нашата држава стапува во сила полициски час со кој движењето ќе биде ограничено од 16:00 до 05:00 часот, објави Вицепремиерот Бујар Османи на својот фејсбук профил .

Нова мерка: Нема излегување од дома во викенд

Независен - 06.04.2020

Пред полициски час Од среда на целата територија на нашата држава стапува во сила полициски час со кој движењето ќе биде ограничено од 16:00 до 05:00 часот, дознава Алсат. Преку викендите, полицискиот час ќе биде во сила 24 ...

Од среда полицискиот час ќе трае од 16 до 5, а во викенди 24 часа

Нетпрес - 06.04.2020

Полицискиот час од среда ќе почнува во 16 часот, а ќе завршува во 5 часот следниот ден на територијата низ цела Македонија. Во викендите полицискиот час ќе биде активен 24 часа, односно од петок од 16 часот, до понеделник до 05 часот наутро.

Од среда полицискиот час од 16 до 05 часот, во викендите ограничување 24 часа

Локално - 06.04.2020

На осумнаесетиот главен координативен кризен штаб предводен од претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски се одвиваше во присуство на членовите на Комисијата за заразни болести на која се дискутираа акуелните состојбу ...

Османи: Полицискиот час за цела држава ќе биде по примерот на Куманово

24 Вести - 06.04.2020

Полицискиот час на територијата на целата држава од среда ќе се продоложи и ќе трае од 16.00 часот до о5.00 часот утредента. Ова на својот фејсбук профил го напиша вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, објавувајќи дека полицискиот час за ...

Од среда полициски час од 16 часот до 05 наредниот ден, во викендите целосна забрана на движењето

Денешен - 06.04.2020

Неофицијално се дознава дека полицискиот час од среда ќе почнува во 16 часот, а ќе завршува во 5 часот следниот ден на територијата низ цела Македонија. Во викендите полицискиот час ќе биде активен 24 часа, односно од петок од 16 часот, до ...

Османи: Полициски час од 16 до 5 часот за целата земја, за викенд нонстоп

МКД - 06.04.2020

Полицискиот час на територијата на целата држава од среда ќе биде од 16.00 часот до о5.00 часот утредента не територија на цела држава, исто како во Куманово. Ова на својот Фејсбук профил го напиша вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, ...

Полицискиот час проширен во цела држава, за викенд нема излегување воопшто

Expres - 06.04.2020

Од среда полицискиот час на целата територија на Македонија ќе почнува во 16 часот и ќе трае до 5 часот наутро, објави вицепремиерот Бујар Османи на својот фејсбук-профил. Според новите мерки исто како во Куманово за време на викендите движењето ќе ...

Од среда полициски час од 16:00 до 05:00 , за викендите 24 часовна забрана за движење!

Вечер - 06.04.2020

Од среда на целата територија на нашата држава стапува во сила полициски час со кој движењето ќе биде ограничено од 16:00 до 05:00 часот, објави Вицепремиерот Бујар Османи на својот фејсбук профил.

Од среда полицискиот час ќе трае од 16 до 5, за викендите 24 часовна забрана за движење!

Точка - 06.04.2020

Полицискиот час од среда ќе почнува во 16 часот, а ќе завршува во 5 часот следниот ден на територијата низ цела Македонија. Во викендите полицискиот час ќе биде активен 24 часа, односно од петок од 16 часот, до понеделник до 05 часот наутро.

Полициски час од среда од 16 до 5 часот за целата земја, за викенд нонстоп

Република - 06.04.2020

Полицискиот час на територијата на целата држава од среда ќе биде од 16.00 часот до о5.00 часот утредента не територија на цела држава, исто како во Куманово. Ова на својот Фејсбук профил го напиша вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, ...

Османи: Полицискиот час во цела држава ќе биде по примерот на Куманово

Press24 - 06.04.2020

Од среда на целата територија на нашата држава стапува во сила полициски час со кој движењето ќе биде ограничено од 16:00 до 05:00 часот, по примерот на Куманово, пишува вицепремиерот Бујар Османи на својот фесјбук профил.

Османи: полицискиот час за цела држава ќе биде по примерот на Куманово

Скопје24 - 06.04.2020

На осумнаесетиот главен координативен кризен штаб предводен од претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски се одвиваше во присуство на членовите на Комисијата за заразни болести на која се дискутираа акуелните состојбу ...

Викендите 24 часа дома - Ќе има ли нов полициски час?

Скопје инфо - 06.04.2020

Од среда на целата територија на нашата држава стапува во сила полициски час со кој движењето ќе биде ограничено од 16:00 до 05:00 часот, дознава Алсат. Преку викендите, полицискиот час ќе биде во сила 24 ...

Од среда измени во полицискиот час: Младите до 18 години ќе имаат само 2 часа за движење

Хаштаг - 06.04.2020

Од среда полицискиот час ќе почнува од 16:00 часот до 05 изутрина, а од овој викенд, сабота и недела полицискиот час ќе трае 24 часа, ова информација ја објави на својот фејсбук вицепремиерот Бујар Османи.