TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мијалков бил пример за другите затвореници, им помагал во работните ангажмани, вели директорот на струшкиот затвор

еМагазин - 24.05.2024

Вчера предвреме од затворот во Струга излезе поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), , кој таму ја отслужуваше тригодишната казна за случајот „Империја“ кој го отвори поранешното Специјално јавно обвинителство.

Сашо Мијалков денеска излезе од струшкиот затвор

Во Центар

„Беше пример за другите осуденици“: Сашо Мијалков е на слобода

Lider

Сашо Мијалков е на слобода: Беше пример за другите осуденици, рече директорот на затворот

Слободен Печат - 23.05.2024

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков е на слобода, објави „360 Степени“. Тој утринава во 9 часот и 30 минути се одјавил од струшкиот затвор каде издржуваше казна за предметот „Империја“.

Мијалков од денеска е на слобода

Фокус

Мијалков е слободен човек, излезе од затвор

еМагазин

Мијалков од утрово е слободен човек

Локално

Сашо Мијалков од утрово е на слобода

24 Вести - 23.05.2024

Пуштен на слобода Сашо Мијалков, поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање од Струшкиот затвор каде ја издржуваше казната за случајот „Империја“. Основ за пуштањето на слобода е прифаќањето на неговата жалба од страна на ...

Сашо Мијалков од утрово е на слобода, беше добар пример и за другите осуденици – вели директорот на струшкиот затвор

360 степени

Сашо Мијалков од утрово е на слобода

Алсат-М

Беше добар пример и за другите затвореници.. Директорот го испрати Мијалков со фалби дека бил послушен

Либертас

Сашо Мијалков од утрово е на слобода

Скопје1

Сашо Мијалков е на слобода, директорот на затворот вели бил пример за другите осуденици

Нетпрес

Сашо Мијалков од утрово е на слобода: Директорот го испрати со пофалби дека бил послушен - „Беше добар пример и за другите затвореници“

Точка

Мијалков 11 месеци порано излезе од затвор

Телма - 23.05.2024

Сашо Мијалков, поранешниот шеф на УБК од денеска е слободен човек. Затворот во Струга брои еден затвореник помалку, а со тоа заврши и неговата кариера како возач на комбе за потребите на казнено поправната установа.

Мијалков од денеска е слободен човек – „доброто поведение“ го изнесе 11 месеци порано од затвор

ТВ21

Мијалков влезе, извозе и излезе од затвор

Мета

Мијалков излезе од затвор 11 месеци порано

Независен

Мијалков е веќе слободен човек, ја заврши кариерата како возач на комбе во затвор!

4NEWS

МИЈАЛКОВ ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОРОТ ВО СТРУГА Директорот го пофали неговото поведение

+инфо - 23.05.2024

Поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков, утрово во 9 часот и 32 минути се одјавил од затворот во Струга, каде издржуваше затворска казна за случајот „Империја“, потврди за МИА директорот на установата Ваљон Ќура.

Мијалков утрово го напушти струшкиот затвор, бил примерен затвореник

Нова ТВ

Мијалков утрово го напушти струшкиот затвор, бил примерен затвореник

А1 On

Мијалков утрово го напушти струшкиот затвор, бил примерен затвореник

Н.Македонија

Мијалков утрово го напушти струшкиот затвор, бил примерен затвореник

Канал5

Мијалков утрово го напушти струшкиот затвор, бил примерен затвореник

365

Мијалков утрово го напушти струшкиот затвор

Press24

MakPress МКД Zoom Бриф Скопје инфо Курир Р.С.Европа Денешен

Мијалков од денеска е на слобода – поради доброто поведение излезе 11 месеци порано

Вечер Прес - 23.05.2024

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, е на слобода, бидејќи утринава излезе од затворот во Струга. Тој доби предвремен прекин на затворската казна која му истекуваше догодина, под услов до 25 април 2025 година да не стори кривично дело.

УТРОВО ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОРОТ ВО СТРУГА: Мијалков е на слобода

Фактор