TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Барса се помирени: Меси оди во Сити идното лето!

Спортклуб - 18.10.2020

Раководството на Барселона повеќе нема надеж дека ќе успее да го задржи Лионел Меси по завршувањето на оваа сезона. Аргентинецот побара трансфер во текот на летото преку официјален факс до клубот, но барањето не беше прифатено од раководството на ...

Дали Меси станува товар за Барселона?

Спортклуб - 18.10.2020

Никогаш откако стана прва ѕвезда на Барселона, не се случило во првите четири натпревари од сезоната Лионел Меси да има само еден постигнат гол и тоа од пенал. Без Луис Суарес како партнер во нападот, тоа се случува оваа сезона.

Гвардиола го сака Меси уште во јануари, погледнете каква смешна сума нуди Манчестер Сити

Sport M - 18.10.2020

Манчестер Сити ќе се обиде уште во јануари да го ангажира Лионел Меси кој е голема желба на Пеп Гвардиола. Следното лето речиси сигурно Аргентинецот ќе се пресели во синиот дел на Манчестер, но Гвардиола ќе се обиде уште во овој зимски преоден рок ...

Барселона бараше богатство за Меси, а ќе добие трошки

Дриблинг - 18.10.2020

Откако Лионел Меси одлучи да остане во Барселона, шпекулациите дека следна дестинација на Аргентинецот со сигурност ќе биде Манчестер Сити повторно излегуваат на површина. Англиските медими објавија дека Сити веќе подготвил понуда која е далеку ...

Гвардиола сака уште во јануари да го ангажира Меси, и тоа за „џабе“ (ФОТО)

Sport 1 - 18.10.2020

Манчестер сити не успеа да го ангажира Лионел Меси во претходниот преоден рок, па ќе се обиде да го направи тоа во следниот и притоа ќе им понуди ептен малку пари на Каталонците. Меси речиси сигурно ќе се пресели во Манчестер следното лето затоа што ...

Многумина се згрозија од овој потег на Агуеро (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.10.2020

Аргентинецот се врати по долгата пауза, а веднаш ја згрози пошироката јавност со потегот кој го стори на дербито со Арсенал. На Островот пишуваат дека на напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро ќе му се прогледа низ прсти за тотално лошиот потег ...

Сити испраќа понуда за Меси: Исклучително мала цифра, со оглед на денешните цени на пазарот

Sport M - 18.10.2020

Лионел Меси беше многу блиску до напуштање на Барселона ова лето и Манчестер Сити беше првиот фаворит да го донесе. Се верува дека Меси постигнал личен договор со Пеп Гвардиола и Сити и дека навистина ќе заминеше, но на крајот разбра дека не постои ...

Куман: Фудбалската интелигенција на Меси е на највисоко ниво, тој веднаш ја гледа целата поента

MakPress - 18.10.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци од соработката со напаѓачот на каталонскиот клуб, Лионел Меси. – Лионел има фантастичен поглед на нештата. Меси е многу интелигентен фудбалер, неговата техника е совршена.

Агуеро обвинет за сексизам: „Се чувствуваше надмоќно затоа што судијата е жена“ ВИДЕО

Локално - 18.10.2020

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро се најде во центарот на вниманието по натпреварот со Арсенал. Покрај Агуеро, главен актер во спорната ситуација беше и линиската судијка Сијан Мејси Елис.

Сити со срамно мала понуда за Меси

SportMedia - 18.10.2020

Лионел Меси ова лето беше близу до трансфер во Манчестер Сити. Неофицијално, Аргентинецот имал личен договор со Пеп Гвардиола и премиер-лигашот, но пречката беше калузулата во договорот, според која сепак немаше право да го напушти каталонскиот ...

Агуеро е пред можна казна од ПЛ откако „гушна“ судијка

TopSport - 18.10.2020

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро на вчерашниот меч против Арсенал ја спушти раката на рамото на помошникот судија – Сиан Мејси-Елис, жената која со години суди во Премиерлигата. Доволен беше еден потег со раката за англиските медиуми да го ...

Во Барселона се помирени дека Меси ќе си оди кај Гвардиола

Екипа - 18.10.2020

Во Барселона се помирени дека Лео Меси ќе си замине по завршувањето на актуелнава сезона. Клубот практично „на сила“ го задржа откако тој се повлече од идејата за заминување летово поради потенцијалниот долг и измачувачки правен процес.

Гвардиола даде коментар за скандалозниот потег на Агуеро со судијката!

СуперСпорт - 18.10.2020

Аргентинскиот фудбалер Серхио Агуеро предизвика скандал на мечот против Арсенал, откако ја фати за врат линиската судијка Шан Маси Елис, откако таа донесе одлука која не му се допадна. Навивачите се бесни и сметаат дека Агуеро требало да заработи ...

ВИДЕО: Ќе го чини ли скапо Агуеро контактот со судијката кога ја фати за врат?

Спортклуб - 18.10.2020

Манчестер Сити вчера го доби дербито со Арсенал со минималец од 1:0. Иако се очекуваа повеќе голови на оваа средба, бидејки традиционално имало голови на овие мечеви помеѓу овие две екипи, сепак еден гол го реши натпреварот.

Гвардиола застана во одбрана на Агуеро

Спортски - 18.10.2020

Менаџерот на Манчесер Сити, Пеп Гвардиола, застана во одбрана на својот напаѓач Кун Агуеро после дербито со Арсенал. Аргентинецот е мета на критики поради „близок конктакт“ со линиската судијка за време на дербито со Арсенал.

Нема дилеми: Меси следното лето се сели во Манчестер

Спортски - 18.10.2020

Лионел Меси ова лето беше блиску до преселба во Манчестер Сити, но Барселона бараше да биде исплатена откупната клаузула, па Аргентинецот остана на „Камп Ноу“. Поради тоа Меси мораше да остане во Барселона, но бидејќи неговиот договор завршува ...

И Гвардиола го искоментира неспортскиот потег на Агуеро: Па ајде момци, тој е…

Дерби - 18.10.2020

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро по подолг период надвор од терените поради повреда се врати на средбата против Арсенал и со еден потег го привлече вниманието на јавноста. Агуеро во еден момент ја фати за рамото помошничката судијка, Сиан ...

ВИДЕО: Каква глупост на Агуеро – ја прегрна судијката и ризикуваше исклучување!

Gol.mk - 18.10.2020

Манчестер Сити им се врати на победите во Премиер лигата, откако во вчерашното дерби со Арсенал извојува минимална победа од 1-0. Но, настаните на натпреварот може многу лесно да се променат, доколку првиот напаѓач на „граѓаните“ Серхио Агуеро ја ...

Гвардиола во одбрана на Агуеро, „Тој е најдобриот човек, кој сум го сретнал“ (ВИДЕО)

Дриблинг - 18.10.2020

Менаџерот на Манчесер Сити, Пеп Гвардиола, застана во одбрана на својот напаѓач Кун Агуеро, откако напаѓачот се најде под критики поради „близок конктакт“ со л судијка на саботниот натпревар против Арсенал.

Гвардиола ќе го земе Меси, ама дали Барселона ќе прифати толку – срамна сума?

СуперСпорт - 18.10.2020

Лионел Меси летоска беше блиску до преселба од Барселона во Манчестер сити. Наводно, тој постигна договор со Пеп Гвардиола, но премиерлигашот немаше доволно пари да ја исплати клаузулата во неговиот договор.

Лео Меси наредното лето се сели во Премиер лигата!?

Слободен Печат - 18.10.2020

На почетокот од минатиот месец аргентинската ѕвезда одлучи да остане на„Камп Ноу“, но Англичаните и натаму инсистираат дека играчот не се откажа од одлуката да го напушти каталонскиот клуб.

Меси со сигурност доаѓа во Манчестер следната година

Дриблинг - 18.10.2020

Барселона вчера загуби од Хетафе со 1-0, тоа предизвика нова бура во редовите на каталонскиот клуб. Англиските медиуми пишуваат дека Роналд Куман му се доверил на близок пријател дека Лионел Меси следната сезона ќе го облече дресот на Манчестер Сити.

Гвардиола во одбрана на Кун: Барајте сензација на друго место

SportMedia - 18.10.2020

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола директно застана во одбрана на Кун Агуеро околу вчерашниот скандал ин физичкиот контакт помеѓу Аргентинецот и помошникот судија на мечот против Арсенал.

Агуеро може да биде казнет затоа што „крена рака“ на помошничката судијка (Видео)

Спортманија - 18.10.2020

Непромислен потег на напаѓачот на Сити Манчестер сити со 1:0 го победи Арсенал во синоќешното дерби во Премиер лигата, а освен голот на Рахим Стерлинг, ситуацијата за која се дискутира во Англија е таа во која се најде Серхио Агуеро.

Да не биде за џабе идното лето – Сити нуди 15 милиони евра за Барса да го ослободи Меси во јануари

Спортманија - 18.10.2020

Само што заврши летниот преоден рок англискиот премиерлигаш има план и за јануари Манчестер сити и понуди на Барселона сума од 15 милиони евра за ангажман на Лионел Меси во јануарскиот преоден рок.

Агуеро збесна и ја фати судијката за – врат! 🎥

СуперСпорт - 18.10.2020

Аргентинскиот напаѓач од Манчестер сити, Серхио Агуеро во верашното дерби против Арсенал направи скандалозен потег за кој пишуваат сите англиски медиуми. Агуеро не беше задоволен од една одлука на судијката Шан Маси-Елис, па ја фати за врат, а тоа ...

Откриено зошто пропаднал трансферот на Меси во Челзи

Вечер Прес - 18.10.2020

Во финишот од летниот преоден рок најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси, предизвика фудбалски „земјотрес“ откако јавно призна дека е несреќен во редовите на каталонскиот гигант Барселона и дека сака да си замине од „Ноу Камп“ без никакво ...

Гвардиола го бранеше Агуеро по инцидентот со судијката

Опсервер - 18.10.2020

Манчестер, 18 октомври 2020 () – Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола застана во одбрана на напаѓачот Серхио Агуеро за неговото однесување кон судијката во победата над Арсенал од 1:0.

Агуеро се изнервира па ја фати судијката за врат

Спортски - 17.10.2020

Напаѓачот на Манчестер Сити Серхио Агуеро денес во дербито против Арсенал направи еден потег кој дел од англиските медиуми го означија како скандалозен. Агуеро незадоволен од една одлука на судијката, Шан Маси-Елис ја фати за врат.

Агуеро се врати на теренот по долга пауза, но доби безброј критики за реакцијата кон линиската судијка (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Кун Агуеро после долга пауза се врати на терените и експресно се најде во стартната постава на Пеп Гвардиола, играјќи дури 65 минути во дерби пресметката со Арсенал. Аргентинскиот напаѓач ја започна акцијата по која Манчестер Сити го постигна ...

Агуеро се изнервира и ја „грабна“ судијката за врат (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро направи скандалозен потег за време на мечот против Арсенал (1-0), кога во еден момент ја „грабна“ линиската судијка Шан Маси-Елис за врат. Аргентинецот не беше задоволен поради одлуката на судијката, па во ...

ВИДЕО: Сити и „ранет“ го совлада Арсенал, Артета без решение за учителот Пеп

Gol.mk - 17.10.2020

Фудбалерите на Манчестер Сити во вистински момент им рекоа „стоп“ на лошите резултати во Премиер лигата и во вечерашното дерби против Арсенал извојуваа минимална победа од 1-0, во претпоследниот денешен натпревар од 5.

Минималец на Сити против Арсенал

TopSport - 17.10.2020

Манчестер сити забележаа минимална победа протв Арсенал во петтото коло, во англиската Премиер лига. Двата тима имаа свои шанси, на крајот разликата ја направи голот на Рахим Стерлинг во 23 минута.

(ВИДЕО) Голот на Стерлинг му донесе победа на Сити во дербито со Арсенал

Спортклуб - 17.10.2020

Во петтото коло од англиската Премиер лига Манчестер Сити го пречека Арсенал и на крајот славеше со минимален резултат, 1:0. Можеби се очекуваше повеќе од дербито на „Етихад“, но на крајот само еден погодок, доволен за нови три бода на избраниците ...

Погодокот на Стерлинг доволен за минималец на Сити против Арсенал (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Големото дерби меѓу Манчестер Сити и Арсенал не ги оправда очекувањата на фудбалските фанови, бидејќи она што се најавуваше како меч на кој може да се очекуваат многу голови, на крајот се претвори во натпревар кој беше решен со еден гол.

Голот на Стерлинг за Сити беше доволен за победа против Арсенал

Sport M - 17.10.2020

Во петтото коло од англиската Премиер лига Манчестер Сити беше домаќин на Арсенал, и оствари минимална победа со резултат 1:0. Можеби се очекуваше повеќе од дербито на „Етихад“, но сепак на крајот само еден гол беше доволен за новите три бода на ...

Манчестер Сити ја продолжи серијата, Стерлинг му пресуди на Арсенал (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

„Граѓаните“ по седми пат во низа го совладаа Арсенал во Премиерлигата, вечерва Рахим Стерлинг донесе победа од 1-0. „Топчиите“ никако да стават крај на лошата серија против Манчестер Сити во Премиерлигата.

Стерлинг не знае за доста против Топчиите, Сити го врати победничкиот ритам (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Ѕвездата на Граѓаните постигна или асистираше за гол во секој од последните пет средби против Арсенал Манчестер сити со минимални 1-0 славеше во дербито против Арсенал кое се одигра во рамки од петтото коло во Премиер лигата.

Стерлинг го реши дербито на „Етихад“ (ВИДЕО)

SportMedia - 17.10.2020

Англсикиот вицешампион ја оствари втората сезонска победа, откако вечерва на домашен терен со само 1:0 славеше во дербито против Арсенал. Момците на Пеп Гвардиола беа несомнено подобар тим на теренот и можеби заслужија и поуверлива победа, но и ...

Учителот го надмудри ученикот: Сити го доби дербито против Арсенал (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Манчестер сити славеше на „Итихад“ со 1-0 против Арсенал, во меч каде што се соочија поранешните соработници Пеп Гвардиола и Микел Артета. Поискусниот тренер успеа да го надмудри помладиот колега, а мечот беше решен со само еден погодок, и тоа во 23.

ВИДЕО: Еден, ама вреден, Сити со голот на Стерлинг триумфираше над Арсенал

Дриблинг - 17.10.2020

Манчестер Сити го прекина постот и по две кола без триумф им се врати на победите, откако вечерва славеше во дербито против Арсенал со 1-0. Стрелец на победничкиот гол беше Рахим Стерлинг во 33 минута.

Стерлинг доволен за триумф на Сити против Арсенал… (ВИДЕО)

Екипа - 17.10.2020

Рахим Стерлинг е херојот во победата на Манчестер сити во четвртиот натпревар од новата сезона во Премиерлигата. „Граѓаните“ триумфираа во дербито со Арсенал минимално со 1-0, но сосема доволно за три бода. Стерлинг погоди за Сити уште во 23.

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Опсервер - 17.10.2020

Манчестер, 17 октомври 2020 () – Манчестер сити вечерва го победи Арсенал со 1:0 во 5. коло од англискиот фудбалски шампионат. Единствениот гол на „Етихад“ го постигна Рахим Стерлинг во 23. минута.

ВИДЕО: Арсенал тотално инфериорен, Стерлинг ги отвори „топџиите“ во дербито

Gol.mk - 17.10.2020

Манчестер Сити го зададе првиот удар во дербито против Арсенал . Рахим Стерлинг ја продолжи голгетерската серија против „топџиите“, кои заслужено се во негатива на ова гостување. Англискиот репрезентативец се најде на вистинското место, по одбиената ...

Манчестер Сити ја продолжи серијата, Стерлинг му пресуди на Арсенал (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2020

„Граѓаните" по седми пат во низа го совладаа Арсенал во Премиерлигата, вечерва Рахим Стерлинг донесе победа од 1-0. „Топчиите“ никако да стават крај на лошата серија против Манчестер Сити во Премиерлигата.

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Sport M - 17.10.2020

Манчестер, 17 октомври 2020 (МИА) – Манчестер сити вечерва го победи Арсенал со 1:0 во 5. коло од англискиот фудбалски шампионат. Единствениот гол на „Етихад“ го постигна Рахим Стерлинг во 23. минута.

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

MakPress - 17.10.2020

Манчестер сити вечерва го победи Арсенал со 1:0 во 5. коло од англискиот фудбалски шампионат. Единствениот гол на „Етихад“ го постигна Рахим Стерлинг во 23. минута. По четири одиграни средби Манчестер сити има седум бода и се наоѓа на 10.

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Сител - 17.10.2020

Манчестер сити вечерва го победи Арсенал со 1:0 во 5. коло од англискиот фудбалски шампионат. Единствениот гол на „Етихад“ го постигна Рахим Стерлинг во 23. минута. По четири одиграни средби Манчестер сити има седум бода и се наоѓа на 10.

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

А1 On - 17.10.2020

Манчестер сити вечерва го победи Арсенал со 1:0 во 5. коло од англискиот фудбалски шампионат. Единствениот гол на „Етихад“ го постигна Рахим Стерлинг во 23. минута. По четири одиграни средби Манчестер сити има седум бода и се наоѓа на 10.

Минималец на Сити против Арсенал

Макфакс - 17.10.2020

Манчестер сити забележаа минимална победа протв Арсенал во петтото коло, во англиската Премиер лига. Двата тима имаа свои шанси, на крајот разликата ја направи голот на Рахим Стерлинг во 23 минута.