TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Казни за 192 возачи во Скопје, од нив 116 за брзо возење

Фокус - 19.04.2021

Вкупно 192 сообраќајни мерки се изречени вчера на територијата на Gрад Скопје, меѓу кои 116 за возење сo брзина поголема од дозволената, 15 санкции за возење без возачка дозвола, а три за нерегистрирани возила.

Казни за 192 возачи во Скопје, од нив 116 за брзо возење

Сител

МВР: Казни за 192 возачи во Скопје, од нив 116 за брзо возење

Денешен

Казни за 192 возачи во Скопје, од нив 116 за брзо возење

Канал5

Казни за 192 возачи во Скопје, од нив 116 за брзо возење

Бизнис Вести

79 санкции за брзо возење во битолскиот и прилепскиот регион

Тера - 18.04.2021

Во текот на вчерашниот ден Секторот за внатрешни работи Битола спроведе акциска контрола за санкционирање на возачите кои возат со брзина поголема од максимално дозволената, при што превземени се 79 мерки, од кои 36 на битолското и 43 на поширокото ...

79 санкции за брзо возење на подрачјето на СВР Битола

MakPress