TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На „Скендербег“ положени венци за оддавање почит на загинатите во автобуската трагедија

Алсат-М - 03.12.2021

На плоштадот „Скендербег“ во Скопје, каде што ќе можат граѓаните да оддадат почин на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија, веќе се започна со положување венци. Во текот на денов се очекува од Бугарија во земјава да бидат донесени посмртните ...

ВО ЖИВО: Владата со пренос од државниот пречек на загинатите

Слободен Печат

ФОТО/На проштадот Скендербег поставени венци, граѓаните можат да оддадат последна почит на загинатите во автобуската трагедија

Вечер Прес

ВО ЖИВО/На скопскиот аеродром пристигнаа посмртните останки на загинатите во автобуската трагедија

Вечер Прес

ФОТОВЕСТ: На „Скендербег“ положени венци за оддавање почит на загинатите во автобуската трагедија

360 степени

ВО ЖИВО: Пренос од државниот пречек на загинатите во сообраќајната несреќа

Centar

На плоштадот „Скендербег“ веќе се започна со положување венци

Телма

Локално

(ВО ЖИВО) Државен пречек и поворка за загинатите во автобуската несреќа

Фактор - 03.12.2021

Државниот дочек на посмртните останки од загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа во Република Бугарија, започнува околу 10:55 часот на Меѓународниот аеродром „Скопје“, а истиот можете да го проследите преку следниот линк: Се очекува да ...

Со два воено-транспортни авиони од Бугарија се очекува да пристигнат посмртните останки од жртвите во несреќата кај „Струма“

Телма

Посмртните останки на 45 македонски граѓани ќе бидат пренесени од Софија во Скопје

Р.С.Европа

Со два воено-транспортни авиони од Бугарија се очекува да пристигнат посмртните останки од жртвите во несреќата кај „Струма“

Бриф

Со два воено-транспортни авиони од Бугарија се очекува да пристигнат посмртните останки од жртвите во несреќата кај „Струма”

24Инфо

Денеска од Бугарија ќе пристигнат посмртните останки од жртвите во несреќата кај „Струма“

Независен

Телата на загинатите 45 патници од Бугарија денеска ќе бидат транспортирани во земјава

Нова ТВ

Скопје инфо Сител Курир Опсервер Кајгана Нетпрес МКД Lider

Тишината зборува за тагата: На плоштадот „Скендербег“ поставени букети цвеќе за оддавање почит на жртвите од ...

Слободен Печат - 03.12.2021

Неколку букети цвеќе поставени утринава на плоштадот „Скендербег“ во Скопје се симбол на пристигнувањето на телата на загинатите во трагичната несреќа што се случи во Бугарија на 23 декември, каде животот го загубија 45 граѓани на Република Северна ...

ВИДЕО: На проштадот Скендербег поставени цвеќиња, граѓаните можат да оддадат последна почит на загинатите во несреќата во Бугарија

ТВ21

На проштадот Скендербег поставени цвеќиња – граѓаните можат да оддадат последна почит на загинатите во несреќата во Бугарија

4NEWS

Венци свежо цвеќе на плоштад Скендербег, граѓаните оддаваат почит кон загинатите во Бугарија

Нова ТВ

Видео: Поставени цвеќиња на плоштадот Скендербег, граѓаните можат да оддадат последна почит - по реакциите на јавноста нема да има директен пренос

Точка

(ВИДЕО) На проштадот Скендербег поставени цвеќиња, граѓаните можат да оддадат последна почит на загинатите во несреќата

Press24

На плоштадот „Скендербег“ поставени венци (ВИДЕО)

Zoom

Курир Lider

Поставени венци пред „Скендербег“, се чека полетувањето на авионите со посмртните останки

Н.Македонија - 03.12.2021

На плоштадот „Скендербег“ во Скопје веќе се поставени цвеќиња со кои се оддава почит на 45-те жртви во страшната сообраќајна несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, додека се очекува пристигнувањето на посмртните останки на загинатите.

Посмртните останки на загинатите во автобуската трагедија веднаш ќе им бидат предадени на семејствата, откажана е поворката

360 степени

Се очекува пристигнувањето на посмртните останки од Бугарија, откажана поворката низ Скопје

Н.Македонија

По барање на семејствата на загинатите поворката низ Скопје е откажана

Мета

Се очекува да пристигнат посмртните останки од жртвите во несреќата кај „Струма“

Алсат-М

Денеска пристигaат загинатите во несреќата во Бугарија, се одбележува Меѓународниот ден на лицата со попреченост, Алтернатива одлучува дали ќе биде дел од Владата

CivilMedia

Власта се откажа загинатите од „Беса транс“ да ги носи во СЦ „Борис Трајковски“

PressingTV

360 степени Р.С.Европа Кајгана Centar ТВ21 365 Скопско Ехо

Авионите со жртвите од несреќата ќе пристигнат утре во 9 часот, на плоштадот „Скендербег“ оддавање почит и следење на ...

Алсат-М - 02.12.2021

Посмртните останки на 45 граѓани кои загинаа во сообраќаната несреќа во Бугарија се очекува утре во 9 часот да пристигнат на М еѓународниот аеродром Скопје, соопшти попладнево Министетството за надворешни работи.

Авионите со жртвите од несреќата ќе пристигнат утре во 9 часот, на плоштадот „Скендербег“ оддавање почит и следење на поворката

Сител

Авионите со жртвите од несреќата ќе пристигнат утре во 9 часот, на плоштадот „Скендербег“ оддавање почит и следење на поворката

Бриф

Телата на загинатите ќе бидат донесени во Македонија утре во 9 часот

Скопје инфо

Авионите со жртвите од несреќата ќе пристигнат утре во 9 часот, на плоштадот „Скендербег“ оддавање почит и следење на поворката

Либертас

На плоштадот „Скендербег" ќе се оддава почит на жртвите на автобуската нерсреќа

Канал5

Авионите со жртвите од несреќата ќе пристигнат утре во 9 часот, на плоштадот „Скендербег“ оддавање почит и следење на поворката

Нова ТВ

Press24 ММС Zoom МКД Вечер Прес Опсервер +инфо Lider