TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скриената порака на еден албум најдобро покажува колку Балашевиќ ја сакал Оливера

+инфо - 23.02.2021

Љубовта на Оливера и Ѓорѓе Балашевиќ со години предизвикува воодушевување меѓу обожавателите на легендарниот новосадски кантавтор. Колку Ѓоле ја сакал својата сопруга, покажува и симпатичната скриена порака што ѝ ја испратил преку албумот „Дневник ...

Не дочека пензионерските денови да ги помине на море- Балашевиќ купил вила на Истра

ММС

Од Балашевиќ се збогуваше и градот во кој не одржа ниеден концерт после војната

Точка

Наследникот на Балашевиќ е незаинтересиран за естрадата: Не може да претпоставите со што се занимава

Фактор

Охрабрувачки вести:Чолиќ ја примил кинеската ревакцина и се надева дека во август ќе има концерт во Охрид

Вечер Прес

Милошески: Балашевиќ покрај Спрингстин е единствениот таков артист кој се родил на планетава земја

24 Вести

(ФОТО) Фанови го посетуваат гробот на Ѓорѓе Балашевиќ

Екран

Убавина и Здравје +инфо Слободен Печат Press24 Вистина.мк Хаштаг Вистина.мк Факултети

(ВИДЕО+ФОТО) НЕСТВАРНИ СЦЕНИ ОД НОВИ САД: Илјадници луѓе се простиле од Ѓорѓе Балашевиќ – лампиони го прекриле небото, ...

Екран - 23.02.2021

Програмата „Ноќта кога Џоле го преплива Дунав“ започнала со песната „Сине мој“, емитувана од звучникот на Кејот на жртвите од рацијата, со која жителите на Нови Сад се простија од својот омилен сограѓанин, големиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, кој ...

Ѓукановиќ за Балашевиќ: Останав без одличен пријател

Локално

Се соочил со голема загуба: Животот на Балашевиќ беше обележан со трагедија за која не сакаше да зборува

Женски магазин

За Балашевиќ и национализмот

Слободен Печат

(Видео) Нови Сад се збогува со панонскиот морнар: Факели на Дунав, тврдината осветлена со ликот на Балашевиќ

Независен

Синот на Балашевиќ за љубовта на неговите родители: Дете сум на уметничка династија

Канал5

Напишал стих за Олја додека тајно се гледале, а никој не го знаер - рок критичар ја откри тајната

Press24

Слободен Печат 24Инфо Локално Слободен Печат Локално ММС Хаштаг Н.Македонија

Балашевиќ беше ценет, а твојот татко е воен злосторник. Горат социјалните мрежи: Карлеуша го растури синот на Цеца и ...

Во Центар - 23.02.2021

Објавата на Вељко Ражнатовиќ за покојниот Ѓорѓе Балашевиќ наиде на бројни негативни коментари, а на неговата објава не остана рамнодушна Јелена Карлеуша, која енергично реагираше на сторито за младиот боксер и син на Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Контроверзна изјава на Вељко Ражнатовиќ: Еве зошто имам таков став за Балашевиќ!

Локално

Kaрлеуша до синот на Цеца: Твојот татко беше воен злосторник…

Бриф

Вељко Ражнатовиќ се огласи по смртта на Балашевиќ, Јелена Карлеуша подготвена за војна: „Не дозволувам“

Хаштаг

Срцето ќе ви препукне од приказната со која Северина се прости од Балашевиќ: „Сине, еве ти ја Северина…“ (ФОТО)

Вистина.мк

Kaрлеуша кон Вељко Ражнатовиќ: Твојот татко беше воен злосторник…

iPortal

Додека Kарлеуша е во војна со Вељко за покојниот Балашевиќ, Анастасија веднаш се огласи!

Пулс24

Била љубоморна: Сопругата му забранила на Балашевиќ да ја пее оваа песна (ВИДЕО)

PressingTV - 22.02.2021

Башашевиќ речиси сите песни и ги посвети на својата сопргуа Оливера со која беа заедно повеќе од 40 години и имаат три деца. Но, не било секогаш така. Џоле пред Оливера имал голема љубов која се викала Зорица.

Посветена била на поранешната девојка: Сопругата на Балашевиќ му забранила да ја пее оваа песна

Република

Ќерката на Здравко Чолиќ одлучи да го промени изгледот – Уна се пофали со новата фризура

Убавина и Здравје - 22.02.2021

Уна Чолиќ, ќерката на Здравко Чолиќ е многу активна на социјалните мрежи каде често објавува свои фотографии. Овојшат објави фотка од својата нова фризура, па покажа дека ја скратила косата, а комплиментите на сметка на нејзиниот нов изглед само се ...

Со кое име Здравко Чолиќ се претставуваше на почетокот на кариерата?

Фактор

Ова е раскошниот дом на славниот Здравко Чолиќ (ФОТО)

Убавина и Здравје

(ФОТО) Ќерката на Здравко Чолиќ направи промена: Шишки какви што сите би посакале

Женски магазин

Од музичката сцена до масовните гробници

Frontline - 22.02.2021

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Музиката на Балашевиќ не ја сакам, бидејќи никогаш не сум слушал таква музика, а ни неговата поезија не ми е блиска. Во младоста, ги читав филозофите на левохегелијанската школа, но најсилно влијание врз мојот начин на мислење, ...

Од музичката сцена до масовните гробници

CivilMedia