TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дибала добива нов договор од Јуве, вреден 12 милиони евра годишно!

SportMedia - 09.04.2020

Пауло Дибала е новиот херој на Јувентус. Само по десет месеци откако беше на излезна врата, сега тој е пред потпис на нов договор кој газда Ањели му го понуди. Аргентинецот во изминатиот период покажа дека е верен на „црно – белите“ и затоа ќе добие ...

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала

Курир - 09.04.2020

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 милиони евра годишно, заедно ...

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала за приближно 12 милиони евра годишно

Опсервер - 09.04.2020

Торино, 9 април 2020 () – Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 ...

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала за приближно 12 милиони евра годишно

А1 On - 09.04.2020

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 милиони евра годишно, заедно ...

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала за приближно 12 милиони евра годишно

Локално - 09.04.2020

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 милиони евра годишно, заедно ...

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала за приближно 12 милиони евра годишно

Сител - 09.04.2020

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 милиони евра годишно, заедно ...

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала за приближно 12 милиони евра годишно

Алсат-М - 09.04.2020

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 милиони евра годишно, заедно ...

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала за приближно 12 милиони евра годишно

MakPress - 09.04.2020

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 милиони евра годишно, заедно ...

Јувентус: Нов договор со Дибала за 12 милиони евра годишно

Денешен - 09.04.2020

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 милиони евра годишно, заедно ...