TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Битиќи и Николовски и Бектеши во еднодневна работна посета на Република Грција

Канал5 - 27.09.2020

Ќе учествуваат на тркалезна маса за регионална енергетска соработка и ќе остварат средби со компании од Грција. Официјална делегација на Владата на Република Македонија, во чиј состав се заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски ...

Битиќи, Бектеши и Николовски утре на работна средба во Солун со Помпео и Хаѕидакис

360 степени - 27.09.2020

Вицепремиерите за економски прашања и за борба против корупцијата, Фатмир Битиќи и Љупчо Николовски, заедно со министерот за економија, Крешник Бектеши, утре ќе присуствуваат во Солун на тркалезна маса на тема енергетика.

Битиќи, Бектеши и Николовски утре на работна средба во Солун со Помпео и Хаѕидакис

Либертас - 27.09.2020

Вицепремиерите за економски прашања и за борба против корупцијата, Фатмир Битиќи и Љупчо Николовски, заедно со министерот за економија, Крешник Бектеши, утре ќе присуствуваат во Солун на тркалезна маса на тема енергетика.

Николовски, Бектеши и Битиќи утре на работна средба во Солун со Помпео и Хаѕидакис

iPortal - 27.09.2020

ицепремиерите за економски прашања и за борба против корупцијата, Фатмир Битиќи и Љупчо Николовски, заедно со министерот за економија, Крешник Бектеши, утре ќе присуствуваат во Солун на тркалезна маса на тема енергетика.

Битиќи, Николовски и Бектеши утре во еднодневна работна посета на Грција, ќе учествуваат на тркалезна маса за ...

Frontline - 27.09.2020

Секторот за односи со јавност на Владата информира дека Вицепремиерите Битиќи и Николовски и министерот Бектеши утре ќе одат во еднодневна работна посета на Република Грција, и ќе учествуваат на тркалезна маса за регионална енергетска соработка.