TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АВМУ му донираше еден милион денари на МВР, станица за технички преглед му даде маски на полицискиот синдикат

360 степени - 26.03.2020

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) му донираше еден милион евра на Министерството за внатрешни работи (МВР) со кои треба да се купат средства и опрема за полицијата која работи на спроведување на мерките за превенција од ...

МРТВ ќе започне нов програмски канал за детска програма, најдоцна за 20 дена

Мета - 26.03.2020

Средствата кои Македонска радио телевизија ќе ги добие од Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, ќе ги искористи за нов канал специјализиран за детска програма. Ова го најави директорот на МРТВ, Марјан Цветковски, при потпишувањето на ...

МРТВ доби 488.000 евра од АВМУ за заштита на новинарите и за производство на програма

Мета - 26.03.2020

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги додели финансиска помош – донација за справување со последиците од корона вирусот Ковид-19 во вкупен износ од 105.000.000 денари (1,7 милиони евра).

Еден милион денари од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Слободен Печат - 25.03.2020

За нас е значаен овој потег на Агенцијата, истакна Чулев, не толку заради фактот што добиваме одредена финасиска поддршка, туку многу повеќе заради фактот што се почитува и вреднува улогата и досегашните напори на полицијата во справувањето со ...

Чулев: Еден милион денари – донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Република - 25.03.2020

МВР доби донација од АМВУ еден милион денари, а министерот Чулев на својот фејсбук профил напиша: ...

АВМУ ќе враќа пари на телевизиите и радијата, ТВ 24: Не сме барале никаква донација од АВМУ

24 Вести - 25.03.2020

Медиумскиот регулатор АВМУ утре потпишува договор со телевизиите и радијата за враќање на парите што радиодифузерите ги платиле на агенцијата како надоместок за радиодифузна такса. Станува збор за сума од вкупно околу 1, 1 милион евра, пари што се ...

АВМУ доделува финансиска помош на медиумите, здравството и полицијата

Канал5 - 24.03.2020

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги одлучи да додели финансиска помош – донација за справување со последиците од коронавирусот во вкупен износ од 1,7 милиони евра… Најголем дел од нив, се намените за помош на медиумите, кои се меѓу ...

Трајчевски: АВМУ меѓу првите институции со конкретна помош, донација од 105 милиони денари

ТВ21 - 24.03.2020

Директорот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги Зоран Трајчевски во емисијата „10 минути“ на ТВ21 посочи дека АВМУ е меѓу првите институции кои во оваа криза нуди конкретна помош, односно, донација од 105 милиони денари.

Трајчевски: Ќе донираме 105 милиони денари за радиодифузерите

ТВ21 - 24.03.2020

Директорот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги Зоран Трајчевски во „10 минути“ на ТВ21 посочи дека како Агенција ќе донираат 105 милиони денари за радиодифузерите. Тој додава дека на јавниот сервис ќе му биде доделена помош од 30 ...

Трајчевски: Во изработка се 120 договори за донација

ТВ21 - 24.03.2020

Директорот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги Зоран Трајчевски во емисијата „10 минути“ на ТВ21 истакна дека имаат зголемен број на активности, вклучувајќи го и ангажманот на вработените за изработка на повеќе од 120 договори за ...

АВМУ со донација за радиодифузерите, 105 милиони денари за работа во вонредната состојба

ТВ21 - 24.03.2020

Во 10 минути на ТВ21 гостин беше Зоран Трајчевски кој обелодени дека АВМУ ќе донира на радиодифузерите во вонредната состојба поради коронавирусот, за да нема застој во работата. Целото интервју со д-р Трајчевски, низ следното ...

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Курир - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Еден милион денари – донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

А1 On - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Еден милион денари, донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Press24 - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Агенцијата за медиуми донира еден милион денари за заштитна опрема за полициските службеници

Макфакс - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

АВМУ донира еден милион денари за заштитна опрема за полициските службеници

Сител - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полицајците

Нетпрес - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Еден милион денари – донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Бизнис Вести - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Еден милион денари – донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

24Инфо - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

АВМУ донира еден милион денари за заштитна опрема за полициските службеници

МКД - 26.03.2020

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) донира на Министерството за внатрешни работи еден милион денари кои ќе бидат искористени за набавка на средства и опрема за извршување на активностите на министерството за превенција, ...

АВМУ донираше еден милион денари за заштитна опрема за полициските службеници

ТВ21 - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Република - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Еден милион денари – донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Скопје1 - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Скопје инфо - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Еден милион денари, донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Локално - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Агенцијата за медиуми донира еден милион денари за заштитна опрема за полициските службеници

Точка - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Агенцијата за медиуми донира еден милион денари за заштитна опрема за полициските службеници

MTM - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

АВМУ донира еден милион денари за заштитна опрема за полициските службеници

4NEWS - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

АВМУ донира 1 милион денари за заштитни средства за полицијата

Expres - 26.03.2020

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги донира на Министерството за внатрешни работи еден милион денари, кои ќе бидат искористени за набавка на средства и опрема за извршување на активностите на министерството за превенција, спречување ...

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Фокус - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), Зоран Трајчевски.

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Бриф - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), Зоран Трајчевски.

Донации од АВМУ, ПСС и други фирми за заштитна опрема за Полицијата

Frontline - 26.03.2020

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги му донира на Министерството за внатрешни работи еден милион денари, кои ќе бидат искористени за набавка на средства и опрема за извршување на активностите на Министерството за превенција, ...

Агенцијата за медиуми донира еден милион денари за заштитна опрема за полициските службеници

Centar - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

iPortal - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), Зоран Трајчевски.

Еден милион денари - донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

MakPress - 26.03.2020

[photo] Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Зоран Трајчевски.

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Канал5 - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), Зоран Трајчевски.

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Опсервер - 26.03.2020

– Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), Зоран Трајчевски.

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Слободен Печат - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), Зоран Трајчевски.

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Либертас - 26.03.2020

– Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), Зоран Трајчевски.

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

CivilMedia - 26.03.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), Зоран Трајчевски.