TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ: Овој турнир е сон за мене, соништата се остваруваат

Gol.mk - 12.07.2019

Првиот носител на Вимблдон и бранителот на титулата од минатата сезона, Новак Ѓоковиќ, в недела ќе се бори за својот петти трофеј на овој турнир. Во полуфиналето тој го надигра Роберто Баутиста-Агут со 3-1 во сетови и се избори за ново финале.

Ѓоковиќ: Во кариерата освоив се, можам утре да се пензионирам!

Sport 1 - 12.07.2019

Првиот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ се пласираше во своето седмо финале на грен слем турнирот Вимблдон, откако славеше над Шпанецот Роберто Баутиста Агут со 3-1 во сетови. Ѓоковиќ на конференцијата за медиуми истакна дека и покрај сите ...

Тениска класика ѓоковиќ-федерер во финалето на Вимблдон

Сакам да кажам - 12.07.2019

Новак Ѓоковиќ в недела ќе ја брани титулата на Вимблдон против еден од своите вечни ривали Роже Федерер. Во полуфиналните мечеви, Ѓоковиќ за помалку од три часа го победи Шпанецот Роберто Баутиста Агут со 6:2, 4:6, 6:3, 6:2, додека Федерер беше ...

Вимблдон: Федерер преку Надал за големо финале против Ѓоковиќ

Sport 1 - 12.07.2019

Најтрофејниот тенисер на денешницата, Швајцарецот Роже Федерер, се пласираше во финалето на грен слем турнирот Вимблдон, откако славеше во тениското „Ел Класико“ против Рафаел Надал со 7:6, 1:6, 6:3, 6:4.

Класика: Ѓоковиќ-Федерер во финалето на Вимблдон

PressingTV - 12.07.2019

Во финалето на Вимблолдон в недела ќе се сретнат старите познаници Новак Ѓоковиќ и Роже Федерер.Швајцарецот го совалда Рафаел Надал со 3-1 (7-6, 1-6, 6-3 и 6-4). Тоа беше прекрасен меч во кој двајцата тенисери не се штедеа и играа до последен ...

Ѓоковиќ прв финалист на Вимблдон

Сител - 12.07.2019

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ја брани титулата на Вимблдон и во финалето откако попладнево славеше со 3-1 во полуфиналната пресметка со шпанецот Батиста-Агут. Српскиот тенисер во финалето ќе игра против победникот од второто ...

Федерер и Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон

ММС - 12.07.2019

Роже Федерер го победи Рафаел Надал во полуфиналето на Вимблдон со 7-6 (7-3) 1-6 6-3 6-4 Федерер во недела ќе се соочи со Новак Ѓоковиќ во финалето, откако Србинот го победи Роберто Баутиста Агут со 6-2 4-6 6-3 6-2.

Ѓоковиќ прв финалист на Вимблдон

Бриф - 12.07.2019

Новак Ѓоковиќ е првиот финалист на годинешниот Вимблдон, откако во полуфиналето го порази шпанскиот тенисер Роберт Баутиста-Агута. Првиот тенисер на светот, со 3:1 во сетови, односно 6:2, 4:6, 6:3, 6:2 во гемови беше поуспешен од Баутист-Агу, со што ...

Ѓоковиќ ќе го брани трофејот, Србинот лесно се справи со Агут за 6-то финале на Вимблдон

МКД - 12.07.2019

Новак Ѓоковиќ се пласираше во финале на Вимблдон, негово шесто, откако попладнево лесно се справи со Роберто Баутиста Агут и го совлада со 3-1 во сетови. Познат е првиот финалист на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ во недела ќе го брани трофејот против ...

Ново гренслем финале во кариерата: Ѓоковиќ по шест пат за титулата на Вимблдон

Нова ТВ - 12.07.2019

Новак Ѓоковиќ по шести пат во кариерата ќе игра финале на Вимблдон. Српскиот тенисер во полуфиналето на турнирот што досега го освојуваше четири пати (2011 година, 2014 година, 2015 година и 2018 година) славеше над Роберто Баутиста Агут со 6:2, ...

Ѓоковиќ е во финалето на Вимблдон, во недела не очекува спектакл!

Спортски - 12.07.2019

Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Вимблдон! Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ денес се пласираше во финалето на Вимблдон каде што во недела ќе го брани трофејот освоен минатата година.

Ѓоковиќ прв финалист на Вимблдон: Баутиста-Агут освои еден сет, но беше далеку од победа!

Gol.mk - 12.07.2019

Новак Ѓоковиќ ја мина и последната пречка за ново учество во финалето на третиот овосезонски Грен слем, Вимблдон. Српскиот ас беше еден од најголемите фаворити за одбрана на трофејот освоен пред една година, а тоа го потврди на терен, откако денес ...

Ѓоковиќ се справи со упорниот Баутиста Агут за ново финале на Вимблдон (Видео)

Дерби - 12.07.2019

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ е првиот финалист на Вимблдон и тоа откако денеска во полуфиналето беше подобар од упорниот Шпанец, Роберто Баутиста Агут со 3-1 во сетови. Ѓоковиќ мораше добро да се испоти за да дојде до шестото свое финале на ...

Ѓоковиќ ќе ја брани круната на Вимблдон – обезбеди шесто финале!

Sport 1 - 12.07.2019

Најдобриот светски рекет Новак Ѓоковиќ се пласираше во своето шесто финале на Вимблдон и ќе ја брани минатогодишната титула, по денешната победа во четири сета (6-2, 4-6, 6-3, 6-2) против Шпанецот Роберто Баутиста-Агут.

Ѓоковиќ во ново финале на Вимблдон – го чека подобриот од „мега дуелот“ Роџер-Рафа

Екипа - 12.07.2019

Актуелниот шампион на Вимблдон, Србинот Новак Ѓоковиќ го продолжува походот кон одбрана на титула, откако во полуфиналето го совлада Шпанецот Роберто Баутиста-Агут со 3-1 (6-2, 4-6, 6-3 и 6-2). Во првиот сет Србинот доминараше освојувајќи го со 6-2.

Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон

+инфо - 12.07.2019

Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ја брани титулата од Вимблдон, откако успеа да го совлада упорниот Шпанец Роберто Баутиста Агут со 6:2/4:6/6:3/6:2 во меч одбележан со неговата лутина откако навивачите на „Централниот терен“ очигледно се ставија ...

Маестро Ноле стигна до шестото финале на Вимблдон

SportMedia - 12.07.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ успеа да го победи Роберто Баутиста Агут во полуфиналето на најстариот и најпрестижниот тениски турнир Вимблдон. Ѓоковиќ одигра одлично против шпанскиот тенисер на кого ова му е прво полуфинале и кој на последните два ...

Ѓоковиќ прв финалист на Вимблдон

Слободен Печат - 12.07.2019

Првиот светски рекет во недела ќе ја брани титулата против подобриот од второто полуфинале во кое се среќаваат Рафаел Надал и Рожер Федерер. Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ се наоѓа на само едно скалило од одбраната на титулата во Вимблдон ...

Ѓоковиќ по „војната“ со фановите повторно во финалето на Вимблдон (видео)

TopSport - 12.07.2019

Новак Ѓоковиќ ќе ја брани својата титула од Вимблдон, откако успеа да го совлада упорниот Шпанец Роберто Баутиста Агут со 6:2/4:6/6:3/6:2 во меч одбележан со неговата лутина откако навивачите на „Централниот терен“ очигледно се ставија на страната ...

Ново финале на Ѓоковиќ на Вимблдон – чека ривал од дерби пресметката на Надал и Федекс

Спортклуб - 12.07.2019

Новак Ѓоковиќ успеа да дојде до ново финале на Вимблдон, откако ова попладне успеа да го елиминира шпанскиот тенисер Роберт Баутиста Агут со 3:1 во финалето. По првиот добиен сет (6:2) за Новак Ѓоковиќ, во вториот сет Баутиста Агут врати во ...

Ѓоковиќ прв финалист на Вимблдон

Република - 12.07.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ в недела ќе ја брани титулата против подобриот од второто полуфиналето во кое се среќаваат Рафаел Надал и Роже Федерер. Најдобриот светски тенисер е на чекор да ја одбрани титулата во Вимблдон откако во полуфиналето го ...

Бил машина за голови, а сега игра против Ѓоковиќ за финале на Вимблдон (ФОТО)

Sport 1 - 12.07.2019

Шпанскиот тенисер Роберто Баутиста-Агут денеска игра за финале на Вимблдон против Новак Ѓоковиќ, откако со пласманот во полуфиналето го постигна својот најдобар успех на гренслем-турнирите.

Некогашната „машината за голови“ денеска ќе игра против Ѓоковиќ за финале на Вимблдон

SportMedia - 12.07.2019

Роберто Баутиста Агут денеска против Новак Ѓоковиќ ќе се бори за влез во финале на Вимблдон. Сегашниот пласман во полуфиналето е најдобриот резултат на Грен Слем за овој тенисер кој стана познат оваа година со овој успех.

Наместо на Ибица на Вимблдон во полуфинале

1tv - 12.07.2019

Роберто Баутиста Агут е играчот кој е изненадувањето во овогодинешното поуфинале на Вимблдон. Тој и самиот не планираше да биде тука, туку, напротив, веќе ја имаше испланирано својата егренска забава на Ибица.

Видео: Ноле имаш подобар прием од Лукаку!!

Канал5 - 11.07.2019

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со серва на трева против член на својот стручен штаб се релаксираше по обезбеденото полуфинале на Вимблдон. Ѓоковиќ експресно во три сета во четврт финалето вчера го декласираше Белгиецот Гофан и закажа ...

ОФИЦИЈАЛНО: Ѓоковиќ и Баутиста први на терен, а потоа полуфиналното „Ел Класико“

Gol.mk - 11.07.2019

Утрешниот ден ќе биде вистински празник за љубителите на тенисот. На програмата на Вимблдон се полуфиналните мечеви во машка конкуренција. Вечерва се потврдени официјалните термини на одигрување на мечевите.

ВИДЕО: Потегот на Ѓоковиќ кој им пркоси на законите на физиката

Gol.mk - 11.07.2019

Новак Ѓоковиќ заедно со Роџер Федерер и Рафаел Надал се главни фаворити за трофејот на Вимблдон. Србинот ќе има мала предност пред конкурентите, бидејќи на патот до полуфиналето имаше далеку послаба конкуренција.

Наместо да прави свадба, ќе игра полуфинале на Вимблодон

Слободен Печат - 11.07.2019

Поради дуелот со Новак Ѓоковиќ, Шпанецот Роберто Баутиста Агут мораше да ја одложи ергенската забава на Ибица и да им плати на другарите да дојдат во Лондон за да го бодрат. Шпанскиот тенисер Роберто Баутиста Агут е последниот полуфиналист на ...

Поради полуфиналето на Вимблдон, ривалот на Ѓоковиќ  ја одложи својата ергенска забава на Ибица

Макфакс - 11.07.2019

Поради полуфиналето на Вимблдон против Новак Ѓоковиќ, шпанскиот тенисер Роберто Баутиста Агут мораше да ја одложи својата ергенска забава на Ибица и на своите пријатели да им плати пат до Лондон за да го бодрат.

Вимблдон ги потврди термините за двете полуфиналиња

Спортклуб - 11.07.2019

Вимблдон ги објави саатниците во кои ќе настапат полуфиналистите во битка да дојдат до големото финале. Утре од 14 часот Новак Ѓоковиќ ќе ги одмери силите против Баутиста Агут на централниот терен на Вимблдон, тоа ќе биде нивни 11 меѓусебен ме.

Баутиста Агут: Напорно работев за да дојдам до тука

1tv - 11.07.2019

По триумфот над Аргентинецот Пеља вчера, Роберто Баутиста Агут за прв пат во неговата кариера стана дел од едно гренд слем полуфинале. Тоа секако дека е голем успех за него, со оглед дека е веќе во зрели тенисерски години.

Ѓоковиќ прв финалист на Вимблдон

Курир - 12.07.2019

Првиот тенисер на светот, со 3:1 во сетови, односно 6:2, 4:6, 6:3, 6:2 во гемови беше поуспешен од Баутист-Агу, со што в недела ќе го чека својот противник кој ќе биде решен на дуелот меѓу Надал и Федерер.

Ѓоковиќ е во финалето на Вимблдон, го чека подобриот од Федерер-Надал

Нетпрес - 12.07.2019

Ѓоковиќ се пласира во финалето на Вимблдон! Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ денес се пласира во финалето на Вимблдон и во недела ќе го брани трофејот освоен минатата година. Во денешното полуфиналето Ѓоковиќ го победи Роберто Баутиста ...

Ѓоковиќ по „војната“ со фановите повторно во финалето на Вимблдон (видео)

Макфакс - 12.07.2019

Новак Ѓоковиќ ќе ја брани својата титула од Вимблдон, откако успеа да го совлада упорниот Шпанец Роберто Баутиста Агут со 6:2/4:6/6:3/6:2 во меч одбележан со неговата лутина откако навивачите на „Централниот терен“ очигледно се ставија на страната ...

Обновено: Баутиста го предизвикува Ѓоковиќ, нов тениски шлагер во полуфиналето

OhridNews - 10.07.2019

Едни од најдобрите тенисери во историјата Рожер Федерер и Рафаел Надал ќе приредат нов тениски шлагер во полуфиналето на Вимболдон, додека на спротивната страна силите ќе ги одмерат Роберто Баутиста и Новак Ѓоковиќ.

„Имаш подобар прием од Лукаку“: Ноле повторно во фудбалско издание

Таратур - 12.07.2019

Тенискиот ас Новак Ѓоковиќ со серва на трева против член на својот стручен штаб се опушташе и забавуваше после експресно обезбеденото полуфинале на престижниот Вимблдон. Ѓоковиќ експресно во три сета во четврт финалето вчера го декласираше Белгиецот ...

Поради полуфиналето на Вимблдон ја одложи „ергенската“ забава! (ФОТО)

Sport 1 - 11.07.2019

Поради полуфиналето на грен слем турнирот Вимблдон против српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, Шпанецот Роберто Баутиста Агут мораше да ја одложи својата ергенска забава на Ибица и на своите пријатели да им плати пат до Лондон за да го бодрат.

Ѓоковиќ прв финалист на Вимблдон

А1 On - 12.07.2019

Новак Ѓоковиќ е првиот финалист на годинешниот Вимблдон, откако во полуфиналето го порази шпанскиот тенисер Роберт Баутиста-Агута. Првиот тенисер на светот, со 3:1 во сетови, односно 6:2, 4:6, 6:3, 6:2 во гемови беше поуспешен од Баутист-Агу, со што ...

Ѓоковиќ по „војната“ со фановите повторно во финалето на Вимблдон

Точка - 12.07.2019

Новак Ѓоковиќ ќе ја брани својата титула од Вимблдон, откако успеа да го совлада упорниот Шпанец Роберто Баутиста Агут со 6:2/4:6/6:3/6:2 во меч одбележан со неговата лутина откако навивачите на „Централниот терен“ очигледно се ставија на страната ...