TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Повредени 17 лица во судир на два воза во Италија

Телма - 11.12.2023

Седумнаесет лица се повредени, од кои најголем дел полесно, во судир на два воза во близина на италијанскиот град Фаензе, јави агенцијата АНСА. Несреќата се случила доцна синоќа на делот од пругата меѓу Болоња и Римини, во северниот италијански ...

Нов возен ред: Ќе возат само осум воза до три града, два од нив се бројат само на хартија

А1 On - 11.12.2023

Стапи на сила новиот возен ред на Македонски железници кој ќе важи до 14 декември 2024 година. Во него патничките возови може да се избројат на прсти, додека дестинациите се бројат и на една рака.

17 повредени во железничка несреќа во Италија

24 Вести - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени во железничка несреќа во северна Италија. Сударот се случил во додека возовите се движеле со мала брзина, а сите повредени се здобиле со полесни повреди. Несреќата се случила околу 20 часот и 30 минути на дел од пругата ...

ВИДЕО: Во Италија се судрија два воза, најмалку 17 повредени

Либертас - 11.12.2023

Во судир на два воза во Италија полесно се повредени 17 лица. Возовите се судриле со мала брзина и не излетале од шините, при што е причинета материјална штета на предниот дел на возовите. Според првичните информации нема потешко повредени.

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

Независен - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.

СУДИР НА ДВА ВОЗА ВО ИТАЛИЈА! Повредени 17 лица, спасувачите ги соопштија деталите (ВИДЕО)

Во Центар - 11.12.2023

Два воза се судрија вечерва на северот на Италија , при што во таа прилика се повредени најмалку 17 лица. За среќа, сите 17 се со полесни повреди , соопштија од спасувачките служби. Возот сообраќал меѓу Болоња и Римини, поточно меѓу градот Фаенца и ...

(ВИДЕО) Железничка несреќа во Италија, повеќе повредени

Zoom - 11.12.2023

Два воза се судрија доцна синоќа во близина на италијанскиот град Фаенца, при што се повредени најмалку 17 лица, од кои повеќето полесно, јави агенцијата АНСА, повикувајќи се на изјави на спасувачите од местото на настанот.

📽 Два воза се судрија во Италија, повредени повеќе лица

Локално - 11.12.2023

Два воза се судрија во неделата вечерта во близина на италијанскиот град Фаенца, при што се повредени најмалку 17 лица, од кои повеќето полесно, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачите на местото на настанот.

ВИДЕО Судир на два воза во Италија, најмалку 17 повредени

4NEWS - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени при судир на два воза во областа на градот Фаенца, во северна Италија. Според АНСА, сударот се случил околу 20 часот и 20 минути со мала брзина, а сите повредени се здобиле со полесни повреди.

СЕ СУДРИЈА ДВА ВОЗА ВО ИТАЛИЈА: Најмалку 17 повредени/ВИДЕО

Вечер Прес - 11.12.2023

Во судир на два воза во Италија полесно се повредени 17 лица. Возовите се судриле со мала брзина и не излетале од шините, при што е причинета материјална штета на предниот дел на возовите. Според првичните информации нема потешко повредени.

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

Бизнис Вести - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

Сител - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

OhridNews - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.

Судир на два воза во Италија

Алфа - 11.12.2023

Два воза се судрија синоќа во близина на италијанскиот град Фаенца, при што се повредени најмалку 17 лица, од кои повеќето полесно, јави агенцијата АНСА, повикувајќи се на спасувачите на местото на настанот.

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

Бриф - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

Рацин - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.

Во Италија се судрија два воза, неколку повредени

Кумановски м. - 11.12.2023

Два воза се судрија во неделата вечерта во близина на италијанскиот град Фаенца, при што се повредени најмалку 17 лица, од кои повеќето полесно, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачите на местото на настанот.

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

ТВ21 - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.

ВИДЕО | Два воза се судрија во Италија, 17 повредени

Слободен Печат - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

Frontline - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

365 - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

Нова ТВ - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.

Најмалку 17 патници повредени откако два воза се судрија кај Фиренца

Република - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

MakPress - 11.12.2023

Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во близина на италијанскиот град Фаенца. Повеќето се полесно повредени, јави новинската агенција АНСА, повикувајќи се на спасувачлките служби на местото на настанот.