TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Место кај инспектор од УБК, прислушувач се јавил кај таргетот што го прислушувал, сведочеше Звонко Костовски на ...

Сакам да кажам - 19.04.2019

Звонко Костовски од УБК, кој повеќе од два месеца сведочи за масовното нелегално прислушување во предметот на СЈО „Тврдина-Таргет“, денеска одговара на вкрстени прашања од обвинетите, меѓу кои е и ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков.

(Случај Таргет) Вработен во УБК наместо на инспектор му се јавил на „таргетот“ кој го прислушувал

Фокус - 19.04.2019

На денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“, односно за нелегалното масовно прислушување, сведочи сведокот Звонко Костовски, кој заедно со Ѓорѓи Лазаревски ја открија аферата во УБК.

Надица се логираше со други имиња за да види што другите гледаат во системот, сведочеше Звонко Костовски

А1 On - 19.04.2019

Обвинетата началничка во МВР, Надица Николиќ, на денешното судење за масовното прислушување познато под кодното име „Таргет-Тврдина“ го испрашуваше инженерот Звонко Костовски. Во одговор на нејзиното прашање, сведокот Звонко Костовски рече дека ...

Судење за „Таргет-Тврдина“: Прислушувач се јавил кај прислушуваниот, наместо кај инспекторот

еМагазин - 19.04.2019

На денешното судење за „Таргет-Тврдина“, сведокот Звонко Костовски од УБК откри невообичаена грешка во процесот на нелегалното прислушување. Тој изјави дека прислушувачите често се јавувале кај инспектори во УБК, така што еднаш се случило тој да се ...

СЈО со полн распоред во Кривичен суд

Р.С.Европа - 19.04.2019

Во основниот суд Скопје 1 денеска се одржуваат нови рочишта за случаите „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ и „Насилство во општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство. Во предметот „Насилство во Општина Центар“обвинети се поранешниот премиер Никола ...

Судењето за „ТНТ“ одложено поради отсуство на судијата Ставрев

еМагазин - 19.04.2019

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради службено ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

Локално - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред општинската ...

Костовски сведочи за тврдина-таргет: Место кај инспектор од убк, прислушувач се јави кај таргетот што го прислушуваше

Либертас - 19.04.2019

Звонко Костовски од УБК, кој повеќе од два месеца сведочи за масовното нелегално прислушување во предметот на СЈО „Тврдина-Таргет“, денеска одговара на вкрстени прашања од обвинетите, меѓу кои е и ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков.

„Таргет – Тврдина“: Вработен во УБК наместо на инспектор му се јавил на „таргетот“ кој го прислушувал

1tv - 19.04.2019

На денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“, односно за нелегалното масовно прислушување, сведочи сведокот Звонко Костовски, кој заедно со Ѓорѓи Лазаревски ја открија аферата во УБК.

Надица се логираше со други имиња за да види што другите гледаат во системот, сведочеше Звонко Костовски

Макфакс - 19.04.2019

Обвинетата началничка во МВР, Надица Николиќ, на денешното судење за масовното прислушување познато под кодното име „Таргет-Тврдина“ го испрашуваше инженерот Звонко Костовски. Во одговор на нејзиното прашање, сведокот Звонко Костовски рече дека ...

Судењето за предметот „ТНТ“ одложено за 15 мај

А1 On - 19.04.2019

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ“, на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради службено отсуство на ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

1tv - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред општинската ...

Судењето за предметот „ТНТ“ одложено за 15 мај

1tv - 19.04.2019

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ“, на СЈО за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради службено отсуство на судијата Огнен Ставрев.

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

Курир - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред општинската ...

Судењето за предметот „ТНТ” одложено за 15 мај

24Инфо - 19.04.2019

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ”, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос” на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради службено ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

Опсервер - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред општинската ...

Судењето за предметот „ТНТ“ одложено за 15 мај

Сител - 19.04.2019

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради службено ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

А1 On - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред општинската ...

Судењето за предметот „ТНТ“ одложено за 15 мај

Телма - 19.04.2019

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради службено ...

Судење за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

Press24 - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред општинската ...

„ТНТ“ одложен за 15 мај

Локално - 19.04.2019

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради службено ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар”, „Таргет-Тврдина” и за „ТНТ”

ММС - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар”, „Таргет-Тврдина” и „Т.Н.Т.” на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар” за насилствата пред општинската ...

Одложено рочиштето за уривањето на Космос

Press24 - 19.04.2019

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради службено ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар", „Таргет-Тврдина" и „Т.Н.Т."

Канал5 - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар", „Таргет-Тврдина" и „Т.Н.Т." на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар" за насилствата пред општинската ...

Судењето за предметот „ТНТ“ одложено за 15 мај

Независен - 19.04.2019

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради службено ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

24 Вести - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред општинската ...

Судењето за предметот „ТНТ" одложено за 15 мај

Канал5 - 19.04.2019

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ", на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос" на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради службено ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „ТНТ“

Сител - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред општинската ...

Судењето за предметот „ТНТ“ одложено за 15 мај

Н.Македонија - 19.04.2019

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради службено ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

Либертас - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред општинската ...

Судењето за „ТНТ“ одложено поради отсуство на судијата

МКД - 19.04.2019

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ", на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос" на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради службено ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

Н.Македонија - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред општинската ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар”, „Таргет-Тврдина” и „Т.Н.Т.”

24Инфо - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар”, „Таргет-Тврдина” и „Т.Н.Т.” на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар” за насилствата пред општинската ...

Денес нови рочишта за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „ТНТ“

МКД - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар", „Таргет-Тврдина" и „Т.Н.Т." на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар" за насилствата пред општинската ...

Продолжуваат судењата за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

еМагазин - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

MakPress - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред општинската ...

Нови рочишта за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т“

Телма - 19.04.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Насилство во Општина Центар“ за насилствата пред општинската ...