TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тајните служби ја предупредија Иванка Трамп дека нејзината другарка е кинеска шпионка

+инфо - 18.01.2018

Венди е поранешна сопруга на Руперт Мердок, сопственикот на „Њуз корп“, а со Иванка се спријателила пред повеќе од 12 години, кога станале сосетки. „Џаванка“, како што американските медиуми ја нарекуваат една од најмоќните двојки во светот, ќерката ...

Тајните служби ја предупредија Иванка Трамп дека нејзината другарка е кинеска шпионка

МК News - 18.01.2018

„Џаванка“, како што американските медиуми ја нарекуваат една од најмоќните двојки во светот, ќерката и зетот на Доналд Трамп, Џаред Кушнер и Иванка Трамп, одамна е предупредена за опасноста која го крие нивното пријателство со Венди Денг Мердок ...