TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јокиќ во продолжението на НБА игра како плејмејкер, но не може се сам (ВИДЕО)

Слободен Печат - 01.08.2020

Денвер нагетс загуби од Мајами во својот прв натпревар по рестартот на сезоната. Мајами хит со 125:105 го совлада Денвер нагетс кај кого недостасуваа дури тројца кошаркари од првата петорка, Џамал Мареј, Гери Херис и Вил Бартон.

ВИДЕО: Мајами убедлив против Денвер, Јокиќ немоќен да спречи пораз

Дриблинг - 01.08.2020

Кошаркарите на Мајами Хит го совладаа Денвер со неочекувани високи 125:105. Првото полувреме беше израменто но во третиот период Мајами направи предност од 16 поени и до крајот на средбата успеа дополнително да ја зголеми.

Батлер и Олиник го „потопија“ Денвер

SportMedia - 01.08.2020

Кошаркарите на Мајами се вратија со победа во продолжението на прекинатата сезона во НБА лигата. Вечерва во дербито против третиот тим од Западот, Денвер, „жешките“ обезбедија убедлива победа од 125:105 во меч во кој вистинска доминација имаа во ...

ВИДЕО: Мајами неочекувано лесно го среди Денвер, блесок на Батлер и Адебајо

Gol.mk - 01.08.2020

Екипата на Мајами Хит не покажа милост и полесно од очекуваното го совлада Денвер Нагетс (105-125). Првиот дел донесе неизвесно надигрување, што и се очекуваше, со оглед на израмнетиот квалитет на екипите.

Адетокумбо го надминува достигнувањето на Лери Бирд

Опсервер - 01.08.2020

Орландо, 1 август 2020 () – Кошаркарот на Милвоки бакс, Јанис Адетокумбо, постигна 36 поени, направи 15 скокови и 7 асистенции во победничкиот натпревар со Бостон (119:112). Адетокумбо сега има 25 одиграни натпревари со 30+ поени, 15+ скокови и 5+ ...

Испиша нова страница: Дончиќ постави нов рекорд во НБА лигата (ВИДЕО)

Дерби - 01.08.2020

Тимот на Далас Маверикс не успеа да слави над Хјустон Рокетс во тексашкото дерби кое се одигра во Орландо, Флорида. „Ракетите“ по дополнителните минути славеа со 153-149 и на тој начин дојдоа до петтата позиција во западната конференција.

Хјустон и Далас се истурија од давање кошеви, Харден подобар од Дончиќ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 01.08.2020

Хјустон рокетс и Далас маверикс го одиграа најефикасниот натпревар по рестартот на сезоната, постинаа дуро 302 коша, а на крајот славеа ракетите по продожението. Хјустон на стартот од последната четвртина имаше негатива од 11 поени, но благодарение ...

ВИДЕО: Антетокумбо направи разлика против Бостон, Милвоки не го дава врвот на Истокот

Gol.mk - 01.08.2020

Милвоки Бакс победија на првиот меч по рестартот, откако полесно од очекуваното го добија дуелот со Бостон (119-112). По којзнае кој пат, грчкиот кошаркар Јанис Антетокумбо блесна и го одведе својот тим прв низ целта за потврдување на доминацијата ...

Дуел на годината на Хјустон и Далас: Одлични настап на Хаден и Дончиќ (ВИДЕО)

СуперСпорт - 01.08.2020

Фантастичен меч одиграа Хјустон рокетс и Далас маверкс, а на крајот Хјустон славеше по продолженија со 153-149. Фановите на кошарката можеа да уживаат во одличен меч, кој на крајот го добија кошаркарите на Хјустон.

Меч за паметење во Орландо – Хјустон го победија Далас

Макфакс - 01.08.2020

Тексашкото дерби во Орландо донесе вистински спектакл и шоу на Џејмс Харден, Кристапс Прозингиз и Лука Дончиќ. По голема борба Хјустон славеа во продолжението со 153:149. „Брадата“ Харден забележа 49 поени, девет скока и осум асистенции, а неговиот ...

„Трилер“ победи на Хјустон и Портланд

Сител - 01.08.2020

Иако само втор ден како е рестартувана НБА лигата, но екипите потврдуваат дека се во одлична форма, а неизвесните натпревари најавуваат жестока борба за и во плејофот. Два од петте натпревари одиграни во НБА лигата завршија по дополнителни пет ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Опсервер - 01.08.2020

Орландо, 1 август 2020 () – Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од ...

Хјустон и Далас одиграа супер натпревар, Харден и Дончиќ во центарот на вниманието

Дерби - 01.08.2020

Синоќа продолжија натпреварите од НБА Лигата, а најголемо внимание привлече дуелот помеѓу Хјустон Рокетс и Далас Маверикс. На крајот на победата по продолженија се израдуваа „ракетите“ кои го добија натпреварот со 153:149.

Драма во тексашкото дерби, Хјустон се врати од загубена позиција и го победи Далас (ВИДЕО)

МКД - 01.08.2020

Вистинска драма се случуваше на дуелот меѓу Далас и Хјустон, ракетите победија по продолжение со 153:149, Лука Дончиќ и соиграчите пропуштија триумф во веќе добиен меч. Во првата четвртина подобар беше Хјустон, а потоа Далас направи пресврт и водеше ...

ВИДЕО: Неверојатен натпревар со 300 поени, Харден се радуваше, Дончиќ тагуваше иако запиша трипл-дабл

Дриблинг - 01.08.2020

Хјустон дури по продолжение успеа да слави над Далас со 153-149, ова беше натпревар кој донесе вистински спектакл. Џејмс Харден постигна 23 поени уште во првата четвртина, натпреварот го заврши со 49 поени.

ВИДЕО: Харден го надигра Дончиќ, нестварен пресврт на Хјустон

Gol.mk - 01.08.2020

Незаборавен спектакл понудија кошаркарите на Хјустон и на Далас во најефикасниот натпревар по рестартот на НБА лигата. Соочувањето меѓу Харден и Дончиќ му припадна на американскиот ас, а кошаркарите на Хјустон Рокитс го совладаа Далас маверикс со ...

(ВИДЕО) Спектакл на годината во режија на Хјустон и Далас: Харден и Дончиќ одиграа брутално добро

Спортклуб - 01.08.2020

Фантастичен меч одиграа синоќа Хјустон Рокетс и Далас Маверикс, а на крајот славеше Хјустон по продолжение со 153:149. Љубителите на кошарката можеа да уживаат во овој фантастичен натпревар кој на крајот го добија кошаркарите на Хјустон.

Спектакл на Хјустон и Далас со 300 поени: Блескавиот Харден го преслуша Дончиќ (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.08.2020

Кошаркарите на Хјустон на спектакуларен начин дојдоа до победата во синоќешната пресметка против Далас маверикс (153-149) и тоа по одно продолжение, откако во регуларниот дел од мечот губеа со седум поени негатива (131-138) на само 45 секунди до ...

Спектакл – Харден и Хјустон го решија Дончиќ

Екипа - 01.08.2020

Хјустон рокетс во суперинтересен натпревар дури по продолжение успеа да слави над Далас со 153-149. Џејмс Харден постигна 23 од своите вкупно 49 поени уште во првата четвртина, а мечот го одбележа голема битка и надмудрување на двете страни.

ВИДЕО: Драматична победа на Портланд против Мемфис во дербито на вечерта

Дриблинг - 01.08.2020

Кошаркарите на Портланд славеа против Мемфис со 140:135 во продолженијата. Откако во регуларниот дел беше 124:124, популарните „Визардс“ успеаа да бидат поефикасни во нападот и да постигна пет поени повеќе од противникот.

Затоа фалеше НБА: Луд меч на кој Харден направи шоу за неверојатен пресврт против Дончиќ и Далас (Видео)

Спортманија - 01.08.2020

Кога на теренот има неколку големи ѕвезди не може а да нема возбудлив финиш Хјустон го победи Далас со 153:149 во најнеизвесниот дуел кој синоќа се одигра во НБА лигата. Далас беше тимот кој водеше речиси во текот на целиот меч, но на крајот Хјустон ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Курир - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

А1 On - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Сител - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Независен - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Кајгана - 01.08.2020

Најдобар стрелец беше Џејмс Харден со 49 поени, 9 скокови, 8 асистенции, 3 украдени топки и 3 блока, а Расел Вестбрик додаде 31 поен, 11 скокови и 8 асистенции, а уште пет играчи стигнаа до двоцифрен број на поени.

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Sport M - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: Ниту 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

24 Вести - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

MakPress - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Денешен - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

4NEWS - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...