TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата изрекла 386 санкции за неносење маска

Мета - 23.02.2021

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.02.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, регистрирани се 386 прекршоци за неносење заштитна маска, извести Министерството за внатрешни работи (МВР).

Во Полог изречени 42 казни за неносење заштитна маска

Gostivarpress.mk

За неносење маска казни за 386 граѓани

МКД - 23.02.2021

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава регистрирани се 386 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице, информира МВР. Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и ...

МВР: Казнети 386 лица за неносење на маска

Курир

За едно деноноќие МВР напиша 468 казни за неносење на маски

Press24

Казнети 468 граѓани за неносење маска

Акцент

За неносење маска казнети граѓани

Фокус

МВР: Во последните 24 часа се казнети уште 386 лица поради неносење маски

Денешен

Казнети 386 лица за неносење маска

iPortal

Алсат-М МКД еМагазин

Казнети 124 кумановци затоа што не носеле маски на лицата

Kumanovo News - 22.02.2021

Дури 124 граѓани на Куманово ќе платат казна затоа што во текот на изминатото деноноќие не носеле заштитна маска на лицето додека биле на јавен простор. Според статистиката на МВР, од 21.02/22.02.2021, по однос на Уредбата за задолжително носење ...

124 казни за неносење маска вчера во Куманово

Кумановски м.

386 санкции за неносење маска

Слободен Печат - 22.02.2021

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.02.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 386 прекршоци.

386 санкции за неносење маска

24Инфо

468 санкции за неносење маска

Скопје инфо

386 санкции за неносење маска

MakPress

386 санкции за неносење маска

Сител

За неносење маска 386 санкции

Канал5

За неносење маска 386 санкции

Опсервер

ТВ21

Казнети 468 лица за неносење маска

iPortal - 22.02.2021

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 468 прекршоци во текот на вчерашниот ден на територијата на Република Северна Македонија. Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги ...

Во меѓувреме – Казнети 468 лица за неносење маска

Република

Казнети 468 лица за неносење маска

Фокус

Казнети 468 лица за неносење маска

Канал5

Казнети 468 лица за неносење маска

Опсервер

Казнети 468 лица за неносење маска

Либертас

Казнети 468 лица за неносење маска

Сител

Кајгана