TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицковски се сретна со Суомалаинен

Канал5 - 18.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски денес оствари средба со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Нина Суомалајнен. Како што соопштуваат од ВМРО- ДПМНЕ, на средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната ...

Мицкоски-Суомалајнен: Политичкиот прогон врз опозицијата не придонесува кон решавање на процесите кои се во застој

А1 On - 18.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски денес оствари средба со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Нина Суомалајнен. На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси ...

Мицкоски- Суомалајнен: Политичкиот прогон од власта врз опозицијата воопшто не придонесува кон решавање на ...

Курир - 18.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Нина Суомалајнен. -На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси ...

(ВИДЕО) Мицкоски: За да се забрзаат интеграциските процеси на државата, потребен е дијалог со владата

Макфакс - 18.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Нина Суомалајнен, на која разговараа за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси важни за ...

(ВИДЕО) Мицкоски: За да се забрзаат интеграциските процеси на државата потребен е дијалог со владата

Вечер - 18.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Нина Суомалајнен, на која разговараа за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси важни за ...

Мицковски се сретна со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје

+инфо - 18.01.2018

На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси важни за Република Македонија. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со шефицата на Мисијата на ...

Мицкоски-Суомалајнен: Реформскиот процес и под знак прашање, владата нема капацитет да ги реализира започнатите реформи

Република - 18.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Нина Суомалајнен. -На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси ...

(ВИДЕО) Мицкоски: За да се забрзаат интеграциските процеси на државата, потребен е дијалог со владата

Точка - 18.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Нина Суомалајнен, на која разговараа за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси важни за ...

Мицковски се сретна со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје...

Н.Македонија - 18.01.2018

Мицковски се сретна со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Нина Суомалајнен.

Мицкоски – Суомалајнен: Политичкиот прогон врз опозицијата не придонесува за решавање состојбите во земјата

Нетпрес - 19.01.2018

Политичкиот прогон од власта врз опозицијата воопшто не придонесува кон решавање на општествените и политичките процеси кои се во застој, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој во четвртокот се сретна со шефицата на Мисијата на ...