TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Писмо со закана за Пленковиќ: „Новичок е лек за предавниците“

Макфакс - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ, добил коверт со бел прав во кој имало и порака со закана за смрт, потврди денес неговата. Агенцијата „Хина“ неофицијално дознава дека текстот на пораката испратена до Пленковиќ, која била во ...

Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

Слободен Печат - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, пренеse Vjesti.ba. Полицијата го земала пликот со сомнителна содржина и спроведува истрага.

Хрватскиот премиер добил писмо со бел прав и смртни закани

360 степени - 17.10.2020

Овој настан следи откако во понеделникот во близина на Владата напаѓач рани полицаец пред Владата, а потоа се самоуби Пленковиќ смета дека и тогаш цел на нападот бил лично тој Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во ...

Пленковиќ под постојана закана, Милановиќ му порача да си оди кај мајка му

Независен - 17.10.2020

На име на Андреј Пленковиќ, во седиштето на партијата ХДЗ, стигнало писмо со закани за смрт, а во пликото имало бел прав, потврдија од хрватската влада. Полицијата го истражува писмото до Пленковиќ,а премирт на Хрватска деновиве прима закани и преку ...

РТЛ: Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

Опсервер - 17.10.2020

– Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

Хрватскиот премиер добил писмо со „бел прав“!?

Expres - 17.10.2020

Вчера, премиерот и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ, во партиското седиште добил писмо со бел прав со закана за неговата смрт, јавува Индекс.хр. Полицијата го заплени пликот со сомнителна содржина и спроведува истрага.

РТЛ: Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

Фокус - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

+инфо - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

РТЛ: Хрватскиот премиер Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

Frontline - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

РТЛ: Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

Курир - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

РТЛ: Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

Вечер Прес - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

ТВ21 - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

РТЛ: Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

Либертас - 17.10.2020

. Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

КОЈ ГО САКА ПЛЕНКОВИЌ МРТОВ?! Хрватскиот премиер добил писмо со бел прав и смртни закани

Вечер - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

РТЛ: Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

А1 On - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

РТЛ: Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

MakPress - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

РТЛ: Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

24Инфо - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

РТЛ: Пленковиќ добил писмо со бел прав и смртни закани

iPortal - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ повикувајќи се на неофицијални информации.

Писмо со закана за Пленковиќ: „Новичок е лек за предавниците“

Опсервер - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ, добил коверт со бел прав во кој имало и порака со закана за смрт, потврди денес неговата партија. Агенцијата „Хина“ неофицијално дознава дека текстот на пораката испратена до Пленковиќ, која ...

Писмо со закана за Пленковиќ: „Новичок е лек за предавниците“

Вечер - 17.10.2020

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ, добил коверт со бел прав во кој имало и порака со закана за смрт, потврди денес неговата. Агенцијата „Хина“ неофицијално дознава дека текстот на пораката испратена до Пленковиќ, која била во ...