TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кога легендата ќе удри по навредените ѕвезди на Јунајтед – метла за десеттмина!

Sport M - 08.12.2023

Бурата во Манчестер Јунајтед не стивнува по зборовите на Немања Матиќ, Гери Невил продолжи да го брани актуелниот играчки кадар, но Рој Кин уште посилно удри по ѕвездите од Олд Трафорд. Кин, поранешниот капитен на Јунајтед, го нападна Маркус ...

Невил обвини: Во Манчестер јунајтед е извршено предавство!

Sport 1 - 07.12.2023

Манчестер јунајтед им забрани на четворица англиски новинари да присуствуваат на прес-конференциите на тимот затоа што објавиле спорни содржини, а на таа тема зборуваше легендарниот Гери Невил.

Невил: Ова е неприфатливо, во Јунајтед се случи големо предавство!

СуперСпорт - 07.12.2023

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Гери Невил ги критикуваше играчите на клубот, иако тимот славеше против Челси со 2-1. Јунајтед пред натпреварот против Челси суспендираше четири новинари затоа што објавиле приказни пред да се ...

Невил шокиран поради предавничкиот чин на поранешниот играч на Јунајтед

Спортклуб - 07.12.2023

Немања Матиќ деновиве даде опсежно интервју во кое зборуваше за играчите на Манчестер Јунајтед во негово време и како постоела голема недисциплина во однос на доцнењето на тренинзите. Некогашниот српски ас зборуваше за целата атмосфера во клубот и ...

Ѕвезда на Јунајтед се пожали: Критиките од легендите на овој клуб уништуваат животи!

Дерби - 06.12.2023

Манчестер Јунајтед инвестираше премногу пари за нови фудбалери изминативе години и најчесто не успеваше да ги добие очекуваните перформанси од големите засилувања, а таков секако е случајот и со Антони.

Антони ги искара легендите на Јунајтед: Нивните коментари се злонамерни

Дерби - 06.12.2023

Актуелната сезона на Манчестер Јунајтед донесе и многу критики за голем дел од фудбалерите на „црвените ѓаволи“, а во овој елемент не се штедат ниту легендите на клубот предводени од Рио Фердинанд, Гери Невил и Пол Сколс.

100 милиони вредното засилување на Јунајтед се пожали од клупските легенди: Уништуваат животи со критиките!

24Фудбал - 06.12.2023

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Антони се пожали од однесувањето на поранешните играчи и легенди на клубот и критиките кои тие ги делат, вели дека никогаш не се понудиле да помогнат и само прават штета.

Невил: Во Јунајтед се случи предавство

Спортски - 07.12.2023

Манчестер јунајтед им забрани на четворица англиски новинари да присуствуваат на прес-конференциите бидејќи објавија наводно лажни вести. Легендата на клубот, Гери Невил ја коментираше оваа тема и ги критикуваше играчите кои според него свесно ...