TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски одби да даде изјава, Рама рече дека бугарите се срамота, пред самитот еу-западен Балкан

Сакам да кажам - 23.06.2022

Македонскиот премиер одби да даде изјава пред самитот ЕУ-Западен Балкан, додека албанскиот премиер Еди Рама им се обрати со висок тон на бугарските новинари пред влегувањето на состанокот со лидерите на ЕУ во Брисел. „Вие сте хаос, целосен хаос.

Рама во изјава за БТВ: Вие сте хаос и срам!

Алсат-М

„Срамота сте! Голем хаос“, Рама остро кон бугарски новинар

Скопје1

ВИЕ СТЕ ЦЕЛОСЕН ХАОС, ВИЕ СТЕ СРАМОТА; НИЕ СМЕ НАВИКНАТИ НА ОВОЈ ЦИРКУС - Еди Рама жестоко во Брисел

Фактор

Рама: Срамно е што една членка на НАТО - Бугарија, киднапира две земји сојузнички

MakPress - 23.06.2022

Срамно е што една земја членка на НАТО – Бугарија, киднапира две други земји членки на НАТО – Албанија и Македонија во време на жестока војна во дворот на Европа, изјави денеска албанскиот премиер Еди Рама пред почетокот на Самитот ЕУ – Западен ...

Рама: Срамно е што една членка на НАТО киднапира две земји сојузнички

Бизнис Вести

Рама: Срамно е што една членка на НАТО киднапира две земји сојузнички

Опсервер

Рама: Срамно е што една членка на НАТО киднапира две земји сојузнички

Сител

Рама: Срамно е што една членка на НАТО киднапира две земји сојузнички

Алсат-М

Рама: Срамно е што Бугарија киднапира две земји членки на НАТО

Република

Рама: Срамно е што една членка на НАТО киднапира две земји сојузнички

Слободен Печат

Бриф Н.Македонија Frontline Нова ТВ Канал5 24Инфо Независен Press24

Рама: Колку е срам за Европа оваа бугарска работа

CivilMedia - 23.06.2022

Албанскиот премиер Еди Рама, на Твитер објави жестока осуда на случувањата во Бугарија и немоќта на ЕУ да донесе одлука за отпочнување преговори со Северна МАкедонија и Албанија. Рама, заедно со македонскиот колега Димитар Ковачевски и српскиот ...

Рама: Колку е срам за Европа оваа бугарска работа

Нетпрес

(видео) Рама остро – Бугарија киднапира две членки на НАТО додека 27 земји мирно гледаат

ММС - 23.06.2022

„Членка на НАТО – Бугарија, киднапира други земји членки на НАТО – Албанија и Северна Македонија сред најжестоката војна што се води на толото на Европа додека останатите 27 членки на ЕУ седат мирно“.

Има поместување во Бугарија тврди Рама – сепак ќе лидерите ќе одат во Брисел

ММС

Рама: Бугарија ја киднапира цела ЕУ

Денар

Рама: Рано е да се биде оптимист околу веста за укинување на бугарското вето

Канал5 - 22.06.2022

Веста дека бугарската опозиција се согласува да се повлече ветото на Софија за старт на преговорите на Македонија со ЕУ, албанскиот премиер Еди Рама ја гледа како позитивен знак. – Само што слушнав дека денеска нешто се движи во Бугарија.

Рама: Рано е да се биде оптимист околу веста за укинување на бугарското вето

Опсервер

Рама: Рано е да се биде оптимист околу веста за укинување на бугарското вето

Сител

Рама: Рано е да се биде оптимист околу веста за укинување на бугарското вето

Алсат-М

Рама: Рано е да се биде оптимист околу веста за укинување на бугарското вето

Lider

Рама: Рано е да се биде оптимист околу веста за укинување на бугарското вето

Бизнис Вести

Рама: Рано е да се биде оптимист околу веста за укинување на бугарското вето

Frontline

Press24 Zoom Курир Вечер Прес Фокус ТВ21 Нетпрес 4NEWS